Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Firma de mobila

- - - - -
  • Please log in to reply
3772 replies to this topic

#3763
alsasha

alsasha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 06.12.2012
cineva din aceasta activitate? nu are nimeni pareri sau sunteti prinsi cu lucrarile de sfarsit de an? :)

#3764
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007

 adrian80, on 19 octombrie 2017 - 09:20, said:

M-am mai documentat, discutat cu oameni care lucreaza in domeniu si mi s-a recomandat sa nu investesc in utilaje. In schimb mi s-a recomandat sa iau palul gata taiat si sa fac doar montajul. In situatia asta, ce scule imi recomandati? Marca si model pentru fiecare operatie.

In felul asta,nu vei mai confectiona mobila [la comanda]  ci un soi de mobila [ de serie ] ,cu dimensiuni care nu pot fi schimbate in functie de client.
Am fost intr-un ''atelier de mobila'' care mi-a facut un birou pt calculator exact asa cum am dorit eu(dimensiuni,material si culoare).Desi nu imi faceam prea multe sperante  pt o calitate prea buna,am ramas surprins de calitatea excelenta a lucrarii...
Ca si dotare...avea numai un circular improvizat,unde debita palul,canturile le lipea cu o [ plita ] homemade,prevazuta cu placa din teflon,cateva autofiletante si o freza pt gaurile de balamale,dintr-o bormasina de banc,antica....
Circularul avea atat deasupra cat si sub blatul sau cutite pt taierea furnirului,iar discul de taiere cu vidia...

Referitor la calitate,firme mari,precum staer,au o calitate indoielnica,cel putin la partea de asamblare si greseli de proiectare sunt la tot pasul...

ps. am avut o experienta nu tocmai placuta cu firma mentionata...

#3765
dcr

dcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,016
  • Înscris: 01.05.2004
Poate sa-mi recomande cineva o firma de mobila in Bucuresti?

Vreau sa-mi faca o mica bucatarie, nimic sofisticat, blat pentru plita si chiuveta si deasupra picurator si hota. Spatiul este mic (130 cm) si as vrea sa profit la maxim de el. Multumesc.

#3766
Claudiu0390

Claudiu0390

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.11.2017
Va salut, am si eu o dilema si sper sa ma ajutati si pe mine.Este vorba de lufturile care se lasa la usi, mai exact am asamblat totul si trebuie sa atasez usile...nu stiu cat trebuie sa lasa, sa las 1 mm de usa sau 2mm?Mentionez ca nu aplic cant, am ales MDF vopsit.
Astept cu nerabdare un raspuns cat se poate de profi.Multumesc anticipat.

#3767
niggaru

niggaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 05.05.2005
pai cum iti place? unii oameni lasa 3, altii 4, altii 2... mie personal imi place sa am 2 mm intre usi, fete de sertar etc...

#3768
cezar0707

cezar0707

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 676
  • Înscris: 11.09.2016
voi ce ati facut cu mobila veche? ati aruncat-o/ lasat la ghena? am o mobila de living destul de mare dar ca model e cam demodata, nu pot sa o vand si nici nu as arunca-o, exceptand sertarele unele corpuri au bucati mari din pal si ma gandeam daca merita sa o dezmembrez si cu palul recuperat sa fac ceva mai minimalist sau un dressing. credeti ca merita? a mai facut cineva asa ceva? asta ar insemna sa dau acel strat de imitatie lemn jos sau sa aplic un nou strat peste cel vechi.

#3769
Claudiu0390

Claudiu0390

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.11.2017
Sa inteleg niggaru ca la un corp de 800 mm :2 = 400 mm/usa din care se scad 2mm din care rezulta 398 mm/usa? Este ok asa?

#3770
Katiav5

Katiav5

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 20.12.2011
exemplu de mobila sa zicem rustica.

Edited by Katiav5, 09 November 2018 - 00:29.


#3771
Eugen1968

Eugen1968

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 27.04.2004
Salut,
Am instalat Pro100 5.2 de la rusii dar tot meniul este in rusa.
Cum pot sa-l trec in romana.
Multumesc

#3772
diaconuliviu

diaconuliviu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,772
  • Înscris: 19.01.2005

 siprian, on 01 iulie 2019 - 03:50, said:

am gasit un website care are cateva programe pentru proiectare mobile  http://newsoftware.cuccfree.com ....
Ala cere bani pe programele alea.

#3773
ncatalin94

ncatalin94

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 17.06.2017
Si eu am lucrat cu Mihai Boxerul, ce foloseste blaturi de la Casa de Adriano si a fost chiar bun...
Daca cineva vrea un particular in materie de creare mobilier la comanda in Bucuresti, eu il recomand pe Mihai!
Acum a intrat in mediul acesta digital, si poate fi gasit pe AtelierulBucurestiDeMobilaLaComanda.us

Spun de bine de el pentru ca a tinut pretul initial, ca m-am plictisit de-a lungul anilor de multi mesteri ce iti schimba pretul la sfarsit...

 Bebe_miezu, on 16 noiembrie 2015 - 21:39, said:

Pai nu aste te-am intrebat si eu.....ce sa folosesc..

http://www.casadiadr...despre_noi.html

hai ma nero.........

daca este reclama se poate sterge


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate