Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 

300 (2006)

- - - - -
  • Please log in to reply
721 replies to this topic

#73
robert_anul2006

robert_anul2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 17.08.2006
Am vazut si eu 300 si mi se pare excelent, asta daca esti elev de clasa a 2-a. Mai lipsea sa intre in lupta Alba ca Zapada

#74
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004
Hmmm...
interesant, vad ca unii ati ajuns deja la aceleasi concluzii pe care le-am expus in movie review, si anume ca principala greseala a regizorului a fost motivata material, si anume a incercat sa-i atinga si pe fanii genului (LOTR) dar si pe istorici in acelasi timp..  :D

#75
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
Trailerul poate lua nota 10/10 pentru ca arata bine, dar da geaba daca au baga in el toate fazele tari ale filmului. :cigar:

#76
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004
cea mai tare faza din film e reclama la calvin klein... si aia nu e bagata in trailer!

#77
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
vazut placut mult.

Fain film, imi aduce aminte de vremurile demult apuse cand tot ce faceai era sa mergi la lupta si daca supravietuiai, femei, chef, etc.

2 questions: de ce Xerxes avea o problema cu piercingurile? Si mai ales, de ce nemuritorii aia erau monstri?

Are tot ce ii trebuie sa fie un succes!
Comercial, marketing, are de toate.

Vazut ca un comic book remake e superb, dar ca film istoric e de 2 lei.
Totusi, mie imi place! L-as mai vedea odata. HD cu surround.

#78
ffyunax2

ffyunax2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.03.2007
filmul pare a fii super,dar e pacat sa-l vezi filmat din cinema,cu titrare naspa,etc,deci ar fii o mare pierdere...mai bine astepti 1 luna p apare dvd orig :D

#79
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View PostdanX, on Mar 17 2007, 02:42, said:

Fain film, imi aduce aminte de vremurile demult apuse cand tot ce faceai era sa mergi la lupta si daca supravietuiai, femei, chef, etc.

povesteste-ne si noua cum era atunci, pina nu-ti pierzi memoria din nou. la cite lupte ai luat parte si dup-aia cite femei ai babardit?

si o curiozitate de-a mea, in vremurile demult apuse femeile se epilau?

#80
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

View PostMosotti, on Mar 17 2007, 17:47, said:

....
si o curiozitate de-a mea, in vremurile demult apuse femeile se epilau?

Erau alte sabloane de frumusete.

Femeia trebuia sa fie cit mai grasa si cit mai paroasa....  :puke:

#81
SirCrystiano

SirCrystiano

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 07.02.2007

View Postffyunax2, on Mar 17 2007, 02:55, said:

filmul pare a fii super,dar e pacat sa-l vezi filmat din cinema,cu titrare naspa,etc,deci ar fii o mare pierdere...mai bine astepti 1 luna p apare dvd orig :D

L-am descarcat filmat. It sucks in halul asta, nu merita. Peste o luna il descarc iar, de pe dvd orig. Oricum din ce am citit aici o sa il vad maine sau chiar in seara asta. Sper sa nu va inselasi cu parerile :) fiecare cu gusturile lui :)

#82
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003

View PostMosotti, on Mar 17 2007, 17:47, said:

povesteste-ne si noua cum era atunci, pina nu-ti pierzi memoria din nou. la cite lupte ai luat parte si dup-aia cite femei ai babardit?

si o curiozitate de-a mea, in vremurile demult apuse femeile se epilau?

1. Era tare fain.
2. Grecoaicele, facand parte dintr-o societate civilizata, se epilau.

#83
T.rac3Er

T.rac3Er

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 08.12.2006
of, mari critici ai artei "culinare"...ah scuze o luasem pe ulei ca restul de aici...ai artei filmului, si marilor regizori de pe aici. in perioada curenta filmele se fac pt a se vinde cat mai mult. si dupa cum s-a accentuat, in diverse forme, pe aici pe forum, bazandu-se pe evenimente reale s-a creat un film spectaculos (a se intelege corect termenul, adica ceva care atrage atentia, si nu este neaparat respingator [adica acrobatiile aeriene si nu femeia cu mustata de la circ]) care sa atraga vanzaric at mai mari. copii se vor bucura, parinti vor putea sa se dea in petec ca stiu si ei ceva istorie, si...criticii innascuti isi vor da cu parerea.
am vazut multe filme asemanatoare, dar pe care vazandu-le o data nu ma atrage sa le mai vad o a doua oara.
acest 300 chiar vreau sa il vad inca o data, la un cinema surround.

#84
lucaiuli

lucaiuli

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 01.02.2006
Bun film, orice s-ar spune.
Tine foarte bine banda desenata a lui Frank Miller.
Filmul este bazat pe un fapt real, dar prezentat dupa imaginatia lui Miller. M-am uitat de curiozitate pe wikipedia sa vad cum aratau Nemuritorii (garda lui Xerex) in realitate - nici pe departe cu masti si cu armuri cum au fost prezentati in film, iar Xerex, la fel.
Inca nu-mi vine sa cred ce fel de soldati existau atunci, si imi imaginez cum ar fi sa se bata astia azi, asa cum se bateau ei atunci.
300 de oameni impotriva unor "valuri" de cate 10.000 - 300 umplu o strada intreaga. 10.000 un stadion :) Super luptatori!

Abia astept versiunea dvd cu sunet pe 6 canale. Pana atunci i-am facut deja coperta hi-res :)
[ http://img483.imageshack.us/img483/2503/300custombylucaiuliexlk2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Bafta.

Iulian

#85
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
chiar mi-a placut filmul si nu stiu de ce tot critica unii ba ca are prea mult sange(cred ca nu ati vazut kill bill 1) ba ca nu corespunde realitatii istorice.

recunosc ca scenariul nu avea cum sa fie extraordinar si nici inovator pt ca toti stim cum se va sfarsi filmul si nu exsita nici o surpriza

e ca terminator sau matrix in sensul ca efectele speciale au primul rol si dupa aia vine si scenariul care sa sprijine si sa dilueze efectul de artificial total

#86
tokyoboy

tokyoboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 07.03.2007
Interesant film, va naste multe pasiuni.......regizorul e de urmarit, mai ales ca urmatorul film, din 2008 Watchmen, e acum in pre-productie cu o tema la fel de inetresanta.
Cam sf-ist, mai ales la decoruri si legat de sangele celor raniti/morti.
Cum spuneau unii colegi, sa vedem peste 1-2 luni o var buna.

Sa faci 130 mil in 2 sapt, e ceva.sunt curios cam cat a costat.

Edited by tokyoboy, 21 March 2007 - 17:24.


#87
dawin45

dawin45

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 06.01.2007
super tare filmu, as vrea sal mai vad odata super tare de aia o si luat 80 de milioane de para in 3 zile...
Spoiler

edited by maxy: Pune si tu tag de spoiler, genius!

Edited by maxy, 22 March 2007 - 14:49.


#88
luigianu

luigianu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 26.02.2005
Mai oameni......pana la urma filmele de ce sunt facute?....Ca sa ne faca sa ne pierdem timpul liber intr-un mod cat mai placut. Nu ne obliga nimeni sa ne uitam la un film sau altul, pur si simplu alegem la ce vrem sa ne uitam. Am vazut filmul astazi si chiar mi-a placut. M-am relaxat doar uitandu-ma la el, nu m-am gandit la cine stie ce neadevaruri istorice si nici m-am apucat sa-l compar cu alte productii. Pur si simplu l-am savurat.

#89
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
oricum filmul numai istoric nu se poate califica din moment ce este practic identic cu comic-ul lui Frank Miller

#90
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006

View Posttokyoboy, on Mar 21 2007, 17:22, said:

Sa faci 130 mil in 2 sapt, e ceva.sunt curios cam cat a costat.


60 milioane. Buna investitie...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate