Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

300 (2006)

- - - - -
  • Please log in to reply
721 replies to this topic

#703
Sima2k

Sima2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,780
  • Înscris: 08.08.2004
300 e un film realizat doar pentru efectele speciale si scenele de lupta ! ATAT !
Pe nimeni nu a interesat povestea sau complexitatea personajelor.

#704
lucibln

lucibln

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 15.08.2008
cel mai bun film istoric si aici ma refer la efectele speciale...

#705
Any

Any

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 28.06.2005
Nu mi-a placut absolute deloc. Doar efecte speciale...dar in rest mi s-a paarut ca nu e nimic de capul lui

#706
iulian_g

iulian_g

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 02.11.2007
Nu mi-a placut mai nimic la filmul asta, poate un pic batalia spartanilor dar e un film mediocru spre bun. Ma intreb mai ales cat de paraleli cu lumea au fost cei care au dat nota pe imdb ajungand la 7.9 (207,882 votes).

Cel mai gretos lucru la filmul asta e contrastul sau luminozitatea aceea inchisa care fac ca tot filmul sa fie negru :angry2:

Edited by iulian_g, 08 July 2009 - 01:12.


#707
[F][u][z][z][y]

[F][u][z][z][y]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 14.04.2006
Eu personal cand ma uit la un film, tot ce conteaza e sa ma simt bine cand privesc acel film, nu ma uit la fime ca sa rezolv puzzle-uri psihologice, sa vad mai stiu eu ce ideei filozofice , sau daca nu are cine stie ce actiune complicata zic ca e un film prost. 300 e un film bun pe care l-am urmarit cu placere si chiar l-am revazut, acum depinde de gusturile fiecaruia.... daca ziceti ca 300 e un film pros faceti-va voi regizori si faceti voi filme tari...

#708
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

View Postiulian_g, on 8th July 2009, 02:10, said:

Cel mai gretos lucru la filmul asta e contrastul sau luminozitatea aceea inchisa care fac ca tot filmul sa fie negru :angry2:
Cine te-a pus sa te uiti la camuri sau mai stiu eu ce prostii de versiuni? Ia si cumpara DVD-ul si zi-mi tu atunci ca e negru. Btw...il am si stiu ca nu e negru...

Sau cumpara-ti alt monitor...

#709
iulian_g

iulian_g

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 02.11.2007
:roflmaofast: lol, nenea M0n0 filmul l-am vazut foarte clar, oglinda, de altfel numai comentam daca nu vedeam filmul pe HBO, si nu ma uit mai niciodata la cam-uri ca toti smurfii nerabdatori, ca mie scarba de ele cand le vad ...

Si am o plasma foarte buna dar am vrut sa-l vad la tv, iar filmul se vede intr-un contrast inchis.

Oricum filmul nu merita nici mai mult nici mai putin de 6.5 !!!!!

Edited by iulian_g, 08 July 2009 - 18:25.


#710
irinel20

irinel20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 12.03.2009
Da 300 este un film foarte bun. Eu l-am vazut de vreo 3 ori si cand o sa am ocazia o sal revad.
Nota 9 din partea mea

#711
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

View Postiulian_g, on 8th July 2009, 19:22, said:

:roflmaofast: lol, nenea M0n0 filmul l-am vazut foarte clar, oglinda, de altfel numai comentam daca nu vedeam filmul pe HBO, si nu ma uit mai niciodata la cam-uri ca toti smurfii nerabdatori, ca mie scarba de ele cand le vad ...

Si am o plasma foarte buna dar am vrut sa-l vad la tv, iar filmul se vede intr-un contrast inchis.

Oricum filmul nu merita nici mai mult nici mai putin de 6.5 !!!!!
Pai fratele meu...atunci ia si regleaza-ti "plasma". Repet, il am DVD si nu se vede "inchis", contrastul reproduce foarte fidel atmosfera generala a benzii desenate, dar nu e un contrast care da spre inchis.

#712
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009
E un film limitat si simplist, adevarul istoric e mult mai fain, dar astea fiind zise:
- e un film foarte estetic
- ca film de actiune, 10 - si chiar actiune in sine e estetizata, lucru rar in filme, vezi si Sin City
- e un film despre o idee, si ideea e bine redata
Deci per total, e ok.

#713
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013

View PostM0n0, on 8th July 2009, 17:02, said:

Cine te-a pus sa te uiti la camuri sau mai stiu eu ce prostii de versiuni? Ia si cumpara DVD-ul si zi-mi tu atunci ca e negru. Btw...il am si stiu ca nu e negru...
Hai bre, o fi exagerat, ca altfel nu-mi explic. Filmul se vede foarte bine si e ok din punctul asta de vedere. Ca si imagine mie imi place. Sunt destule filme de genul asta, intunecate, care sunt excelente.

Oricum, ca si film, in general, nu mi s-a parut deloc fenomenal, cum spuneau altii atunci cand a aparut, si erau inebuniti. Dar oricum, a fost bun. Finalul cam trist...

#714
hepilica

hepilica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.06.2009
Filmul m-a impresionat, dar din pacate daca ar exista in prezent o asemenea armata nu ar fi asa de invincibila nici dotata cu cel mai nou echipament militar deoarece in zilele noastre prin rzboi se intelege ca un idiot sa apese pe un buton si sa stearga de pe fata pamantului chilometrii intregi.  :death: :angry:

#715
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008
De ce trebuia sa arate Xerxes ca regele gay-ilor?!

#716
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
@zuv...chiar vrei sa dezgropi topicul asta cu o aberatie ca asta?
Sa inteleg ca l-ai mai vazut pe regele gaylor si arata ca Xerses, corect? Ca altfel nu inteleg paralela...

#717
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

View PostM0n0, on 5th December 2009, 00:00, said:

@zuv...chiar vrei sa dezgropi topicul asta cu o aberatie ca asta?
Sa inteleg ca l-ai mai vazut pe regele gaylor si arata ca Xerses, corect? Ca altfel nu inteleg paralela...
Xerses nu avea 100 de piercinguri si 20 kg de lanturi pe el.Personajul din film l-au luat de la love-parade probabil...

#718
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Frank Miller a ales sa-l arate asa in romanul grafic...si Snyder l-a copiat fidel. Acum nu stiu cu cine trebuie sa te certi, cu Snyder ca l-a ales pe Rodrigo Santoro sau cu Miller ca l-a facut masiv, mult mai inalt, acoperit cu lanturi de aur ce arata opulenta unui rege...

#719
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

View PostM0n0, on 5th December 2009, 11:13, said:

Frank Miller a ales sa-l arate asa in romanul grafic...si Snyder l-a copiat fidel. Acum nu stiu cu cine trebuie sa te certi, cu Snyder ca l-a ales pe Rodrigo Santoro sau cu Miller ca l-a facut masiv, mult mai inalt, acoperit cu lanturi de aur ce arata opulenta unui rege...
Nu ma cert cu nimeni.Doar ca e o deformare grosolana a realitatii,cel putin dupa parerea mea.Opulenta,aratata cum?Cu piercinguri?Cu unghii de femeie?Machiat?

#720
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Nu s-a dorit nicio clipa, niciun moment reprezentarea cat mai precisa a realitatii...
Opulenta cu aur, da, cu piercinguri, da, cu machiaj, da (adu-ti aminte de egipteni), cu unghii de femeie, daca zici tu...
Eu nu mai zic nimic de Xerses...nu ma intereseaza personajul lui. El a fost aratat exact asa cum era in romanul grafic, adica era o reprezentare artistica a celui real...nu ma bag sa-l pun in categorii din care nu stiu sigur daca facea parte.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate