Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

300 (2006)

- - - - -
  • Please log in to reply
721 replies to this topic

#685
Fata_morgana

Fata_morgana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 06.04.2005

View PostLylo Jett, on May 17 2007, 14:04, said:

Mai e valabila oferta aia cu  :cheers: ?

Ca ne elibereaza  berea. :D

#686
Lylo Jett

Lylo Jett

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 13.02.2007
And the beer shall set you free

#687
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View PostDan, on May 17 2007, 12:26, said:

am observat cu surpeindere ca pe forumul asta exista o moda.
majoritatea trebuie sa urmeze moda.
e la moda sa il sustii pe basescu.. nu mai conteaza obiectivitatea, suntem cu basescu toti, ca na...
e la moda sa NU iti placa "300"... ne facem oti ca nu ne place.
imi aduceti aminte de un amic.. roker convins.... anti-orice altceva
era intr-o zi foarte nervos ca s-a surprins pe el insusi fredonand o melodie dance.. nu-i iesea din cap. se autosugestiona ca e o melodie naspa, comerciala, ca numai rock-ul e muzica adevarata, restul nu trebuie ascultate, nu ar trebui nici sa existe.
asa fac si unii de pe aici... urmeaza moda, se autosugestioneaza.... nu mai gandesc obiectiv.
concluzia generala.. utilizatorii softpedia sunt diferiti de restul lumii, lor nu le place 300... asta ii face e ei deosebiti, si automat mai inteligenti.

nu stiu ce intelegi tu prin moda, dar avind in vedere ce nota are pe IMDB se pare ca moda e sa-ti placa aiurelile astea cu monstri doom "inspirate" din istorie

Quote

in spatele mastii, Ephialtes este un om real,

intr-adevar e singurul care a jucat cit de cit. la restu probabil ca le zisese regizorul "acuma incrunta-te si urla "pentru spartaaaaaaaaaaaaaa!!!""

#688
Fata_morgana

Fata_morgana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 06.04.2005

View PostMosotti, on May 17 2007, 16:09, said:

nu stiu ce intelegi tu prin moda, dar avind in vedere ce nota are pe IMDB se pare ca moda e sa-ti placa aiurelile astea cu monstri doom "inspirate" din istorie
intr-adevar e singurul care a jucat cit de cit. la restu probabil ca le zisese regizorul "acuma incrunta-te si urla "pentru spartaaaaaaaaaaaaaa!!!""
Si a uitat sa le spuna (cand) sa se opreasca. :D

Ah... si promisesem sa nu mai pun gaz pe foc... Mea culpa... :blush:

Edited by Fata_morgana, 17 May 2007 - 15:50.


#689
Gulugulu

Gulugulu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 18.12.2006
Chestia cu monstrii m-a enervat la culme la filmul asta. Ar mai fi faptul ca toate scenele de lupta (care fac cam tot filmul) mi-au lasat senzatia unei copii nereusite dupa LOTR, aruncata intr-o intamplare istorica. Si secventele slow-motion devin agasante la un moment dat.
Am vazut in aceeasi zi "The 300 Spartans" (din '62 parca) si mi-a placut mai mult :lol:

#690
!Leonidas

!Leonidas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.05.2007

View Postmianna, on May 17 2007, 13:24, said:

mie-mi scapa ceva: suntem pe pagina 23, si inca va vad, si pe tine, si pe endless. asta inseamna "a pleca mai departe"? sau inseamna ca nu v-a placut si-ati revenit sa va sustineti cu vehementa pozitia neutra? :)

Ce nu ti-e clar?:lol:
Au plecat mai departe... de la pagina 10 la pagina 11, 12 .....and so on, totul pentru o subproductie de doi bani, un mare fâs...

0/10 si tot am fost generos...

Pacat de subiect!

Nici filmu' din 62 n-a fost cine stie ce, da' comparativ cu asta a fost o capodopera.

Edited by !Leonidas, 21 May 2007 - 11:18.


#691
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View Post!Leonidas, on May 21 2007, 11:16, said:

Ce nu ti-e clar?:lol:
Au plecat mai departe... de la pagina 10 la pagina 11, 12 .....and so on, totul pentru o subproductie de doi bani, un mare fâs...

0/10 si tot am fost generos...

Pacat de subiect!

Nici filmu' din 62 n-a fost cine stie ce, da' comparativ cu asta a fost o capodopera.

asa cum recomandam si altora ...foloseste o iarba de calitate pe viitor :D

#692
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006
l-am văzut și eu adineauri
Cu excepția panaramei proaste de regină... nimic interesant.

O să închiriez și Shrek, măcar știu o treabă

#693
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,506
  • Înscris: 30.10.2003
300 in viziunea lui Sergiu Nicolaescu!

#694
Cimpoacă

Cimpoacă

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,722
  • Înscris: 17.07.2006
De ziua mea am primit un cadou nesperat: soția mea mi-a prins la urechi și retină o agrafă youtube cu mircea badea în chip de mare cinefil și critic de film, ceea ce, să recunoaștem, nu-i de colo.
Adică, dacă facem șpagatu în direct, la o oră la care ne urmăresc numai nebenificiarii de compensate, deci trebuie să reluăm a doua zi, suntem cul, dar dacă ne aventurăm, cu puținele noastre cunoștințe despre flori, fete, filme sau băieți, melodii sau cântăreți în istorie, ei, atunci suntem chiar lideri de opinie, așa că:

Regizorul filmului e un strungar care lipsește de la locul de muncă tocmai când se varsă filmul peste miliardele de sinapse orfane de axoni ale supercomicului, apropo, ce om n-are somn la 11 noaptea: mircea, badea și oreste, noroc că teo a crescut și în greutate și în inteligență pragmatică și a devenit romantică, hahaha, noi, care n-am produs nici măcar un deca de audiență prescriptibilă, căci 95% din televizomani sunt fie boschetari, fie oligarhi, deci oamenii cu preocupări intelectuale evită teveul, noi, deci, zicem deci așa: e un căcat de film.

Oaaa, dar ce filme de inghi bergland o fi urmărind între două farfurii de cultură la coadă stimabilul M(other)B(oard), care ne aduce aminte de 2 ori pe seară că e urmaș de profă de română? Câte recenzii la câte filme de succes, în afară de Tunurile din gheboaia și Poștașul sună de 2 ori înainte să vorbească, a eliminat din trupul lui de kankudai și spiritul lui de aidarnay acest insect care se prezintă inevitabil la orice prohod na sibir, augmentat de vedete cu sau fără antene... pentru autiști, aici e vorba de petrecerile cu vipuri și vipoaie și divuri și divoiae... la care inevitabilul nu lipsăști?

„E proști cine se uită la 300, nu e corect, actorii n-are substanță, n-are caracter!... Nu e scenariu, nu convinge nimeni!..."

Și zici că ești din Sălăjan, frate? În Sălăjan nu se suge p814 pe la antenele melcilor, husene...
-------------

Trei ca badea nu fac ca unul ca badea, adică unul care se screme 18 ore ca să descopere ceva comic în ziarele tragice care conduc media scrisă, așa că e momentul să-l ducem în UE! Mă, tu ești sigur fan survivor!
------------

Știu că ești pe forumul SP.

Asta e chiar de căcat... Ăsta e chiar de căcat.

Bade, dacă ai curaj, ia-ți cretinulforumurilor la sevraj!

Edited by Cimpoacă, 21 June 2007 - 20:47.


#695
Fata_morgana

Fata_morgana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 06.04.2005

View Postcretinulforumurilor, on Jun 21 2007, 21:41, said:

...
Wow!!!
Si eu care credeam ca s-a stins topicul asta...

Sa recapitulam:
300 este... cum este...

Nu e prosti nici cine se uita la el si nu le place, nu e prosti nici cine se uita la el si il apreciaza.

In schimb, mi se pare prosteasca incercarea de a eticheta pe cineva atat de categoric doar pentru ca nu i-a placut o pelicula.

#696
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
dupa cum ar zice urmasii indienilor de pe meleagurile noastre ->  "prost film, sa moara mama"

#697
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Iisuse Hristoase...treci peste!
Sau faci/faceti anume sa va luati iar la comentari? Plictiseala? Caldura? Dorinta ultimului cuvant? Care e motivu?
:)

#698
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Si iaca si parodia.

Meet the Spartans

Edited by don_dannielo, 01 January 2008 - 22:59.


#699
ryanna

ryanna

    Cel ce Vede

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,804
  • Înscris: 17.06.2007
300 pt. mine............este SUPERBBBBBBBBBB !!!!!!!!!!!!!!!!! este PERFECTTTTTTTTTT !!!!!!!!!!!! nota mea este 10+++++++++. in felul lui este UNIC. dupa ce l-am vazut m-am intrebat daca voi mai vedea un film care sa imi placa la fel de mult. repet pt categoria lui este excelent. lumina,imaginea, scenariul,scenele de lupta ,stilul de filmare,jocul actorilor,actorii, atmosfera creata, dimensiunea mitica data acelor eroi antici pe care prin imagine si stil de filmare ii transforma in semizei ,au fost oameni cei 300 de spartani dar acest film ii urca pe un piedestal si le da o aura deosebita, supraumana.  :first:    este singurul film pe care vreau din toata inima sa-l vad pe ecran mare ,cat mai mare , cu o imagine impecabila si cu sonor pe masura.

Edited by ryanna, 02 January 2008 - 02:05.


#700
R_afc

R_afc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 13.06.2007
"300" e o gluma.

Edited by R_afc, 02 January 2008 - 02:21.


#701
dmx85

dmx85

    antrenor dă jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,257
  • Înscris: 06.01.2009
6.5/10 de la mine...

#702
andreidnc

andreidnc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 941
  • Înscris: 21.01.2009
o buda de film, o mai mers in primele 15 min., dar dupa aia... D-zeu cu mila...
De la "minunea inelelor" nu mai scapam de filme de acest gen, pacat... se putea face un film superb de inspiratie istorica

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate