Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Cel mai bun monitor lcd ?

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
dave

dave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 18.09.2005
salut!
eu vreau sa cumpar un monitor LCD ca sa scap de inesteticul CRT care imi ocupa biroul chiar daca CRT-ul e inca bun si functioneaza insa ma deranjeaza carcasa imensa si greoaie
Am gasit la Domo un monitor LCD  Monitor Benq G2000WAD 20`` LCD wide la numai 479 lei
Avnd in vedere ca monitorul are 20" mi se pare o alegere buna insa nu stiu exact ce inseamna contrastul 1000:1, intensitatea luminoasa de 250 cd/m2, unghi de vizibilitate 160 (O) /160 (V) etc..
Ce parere aveti de monitoare Benq?  Benq este o firma cunoscuta , imi place designul
Sunt multe tipuri de contrast cu marimi diferite de la un monitor la altul 1000:1, 2000:1,5000;1,8000:1
culmea este ca contrastul mai mic decat 1000:1 costa mai mult la unele monitoare LCD

astept sfaturi

#38
GTA-FT

GTA-FT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,123
  • Înscris: 24.04.2008
Ceva interesant in aceasta arie! Un LCD STEREO de la Zalman http://www.xbitlabs....n-zm-m220w.html.

#39
Apollo

Apollo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 20.04.2002
Eu nu inteleg de ce nu se inchide acest topic. Numai la subiect nu se discuta aici.
Plus ca intrebarea si-a gasit demult raspunsul, iar topicul a devenit asemanator celor Intel vs. AMD sau ATI vs. Nvidia.

#40
GTA-FT

GTA-FT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,123
  • Înscris: 24.04.2008

View PostApollo, on Sep 23 2008, 18:04, said:

Eu nu inteleg de ce nu se inchide acest topic. Numai la subiect nu se discuta aici.
Plus ca intrebarea si-a gasit demult raspunsul, iar topicul a devenit asemanator celor Intel vs. AMD sau ATI vs. Nvidia.
                 Si care este "raspunsul"? Care este cel mai bun monitor LCD pina la urma? <Acela pe care ti-l cumperi> -m-a "luminat" suficient!
                 De ce nu se discuta la subiect? Doar, despre monitoare LCD este vorba aici! Asa cum exista o rubrica  "Actualitatea din Hardware" de ce n-ar exista si pentru monitoare ceva asemanator? Nu iti place, nu citesti!

#41
tinut87

tinut87

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 10.07.2010
Hai sa "reinviem" topicul. Doar ca intrebarea este acum suna cam asa: "Care este cel mai bun monitor Lcd acum in 2010?

#42
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006

View Posttinut87, on 23rd September 2010, 12:37, said:

Hai sa "reinviem" topicul. Doar ca intrebarea este acum suna cam asa: "Care este cel mai bun monitor Lcd acum in 2010?

Sincer si pe mine m-ar interesa, pentru ca am ramas cam in urma cu noutatile la capitolul monitoare. Nu as refuza nici niste link-uri utile. Multam anticipat :arigato:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate