Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...

Sony FH 10W reparatie
 Monitor cu consum URIAS

Topul rușinii la nivelul PE

probleme domeniu sau configuratie...

Se poate vedea on-line filmul ...
 Mazda 3 IV Sedan 2.0 e-SkyActiv-G...

NATO - Articolul 5

Recomandare pentru un acoperis di...

Schimbare DVR/NVR Sistem de supra...
 Suspensie sa bicicleta (fatbike)

Recomandare masina de facut cubur...

Racirea camerei

Incident in trafic

imprimanta printeaza aiurea

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

sierra

sierra

Junior Member

• Grup: Members
Este Canon IP1000. De cateva ori am incarcat-o la service, dupa care am incarcat-o singura. Faza e ca imi scoate un rand bun, 2 doar pe jumatate si tot asa. Am dus-o la service si mi-au reparat-o spunandu-mi ca era cartusul infundat. Bun. Dupa ce s-a consumat iar am incercat s-o incarc din nou si acceasi poveste. Deci concluzia mea e ca problema nu e de la cartus sau de la imprimanta, cred ca este de fapt undeva la setari, ori la setarile ei ori la cele din Office. Cine imi poate da vreo idee e binevenit.

exxu

exxu

Junior Member

Cumpara un cartus nou sau imprumuta, daca ai de unde, unul si ai sa vezi ca intradevar cartusul pe care il ai este infundat.

sierra

sierra

Junior Member

Ok, dar cum se defunda?
Ca daca o duc iar la magazin imediat o rezolva.
Am vandut-o ieri insa o sa-mi iau un multifunctional tot Canon si data viitoare o umplu eu direct, n-o mai duc la magazin s-o umple.
Oricum vreau o idee sa stiu cum se desfunda.

r0tt3en

r0tt3en

Member

sierra, on Oct 31 2006, 14:32, said:

Ok, dar cum se defunda?
Ca daca o duc iar la magazin imediat o rezolva.
Am vandut-o ieri insa o sa-mi iau un multifunctional tot Canon si data viitoare o umplu eu direct, n-o mai duc la magazin s-o umple.
Oricum vreau o idee sa stiu cum se desfunda.

pai la hp e simplu  ... dupa ce ai umplut cartusul scoti 1 ml prin cap . dar cum la canon capul nu e pe cartus, tre sa il dai jos (cumva tot se da jos)  si sa il lasi sa stea in alcool izopropilic sau apa distilata caldutza. cat despre canon... tu stii de ce ai ales-o

Doru_Neo

Doru_Neo

Senior Member

• Grup: Senior Members
Exact !  
Nu iti recomand Canon.

grigoreee

grigoreee

Junior Member

eu am desfundat bagand capul in apa fiarta (fierbi apa si dupa asta pui capul in ia dar il tii cu mana nu il bagi de tot in apa)
(la un hp) si amers dupa asta

sierra

sierra

Junior Member

Am vandut-o, crek urmatoarea o sa fie un multifunctional HP daca spuneti ca e mai usor de incarcat. Eu stiam ca HP-urile sunt proaste si "se strica" repede.Asa am auzit.
Deci cum se incarca un HP?Mai necesita gaura?Sau se incarca lejer prin burete ceva?

r0tt3en

r0tt3en

Member

sierra, on Nov 19 2006, 09:26, said:

Am vandut-o, crek urmatoarea o sa fie un multifunctional HP daca spuneti ca e mai usor de incarcat. Eu stiam ca HP-urile sunt proaste si "se strica" repede.Asa am auzit.
Deci cum se incarca un HP?Mai necesita gaura?Sau se incarca lejer prin burete ceva?

ai facut un om fericit !

intra la inktec pe pagina si te uita cum se incarca ca au si filmulete .

in rest nu pot sa spun decat ca hp-urile nu mor atat de repede cum crezi tu . eram ferm convins ca am tricat cartusul dupa ce a curs cerneala pe contacte dar uita ca merge in continuare. cat desore dezavantajee hp... ai sa vezi cand o sa cumperi cartusele originale.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate