Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Imprimanta

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
aaee

aaee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 28.01.2008
Ma intereseaza un multifunctional cu cerneala la care cartusele sa se reancarce , din postarile anterioare nu am inteles cam cat costa un reancarcat la cartusul negru si color , cum aflu care model are cartuse care se schimba si care se incarca , din specificatile tehnice nu imi dau seama sau nu stiu sa ce sa citesc .

Am atasat un lexmark , hp photo smart , canon , epson .

Attached Files



#20
aaee

aaee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 28.01.2008
aveti grija la asta IMPRIMANTA HP DJ F4210 ALL IN ONE pare alba dar e gri si e made in china , suprafete mate , 2 cartuse mici ...

Attached Files



#21
bigguy

bigguy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.11.2006
Salut! Ce parere aveti de EPSON STYLUS D120? Viteza de printare mare - 37 ppm bw(draft), 20 ppm color.Am gasit-o la cca 250 RON, iar cartusele(4 la numar) cca 160 RON toate.

#22
ike_dubaku

ike_dubaku

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 421
  • Înscris: 23.02.2009
Intrebare.

Buget 600 de ron,vreau sa-mi iau o imprimanta cu care:

Sa listez color,aici ma refer la fotografii.

Sa listez alb-negru,texte din word.

Lunar listez c-am 100 de fotografii marime 10 x 15

Lunar listez c-am 50 de pagini alb negru text,cu grad de umplere 10%.

Ce imprimanta sa iau?

Mersi de ajutor!

#23
CISSmarket

CISSmarket

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.06.2010
Salut,

Va recomandam articolul "8 sfaturi despre cum sa-ti cumperi o imprimanta" publicat recent la blog.cissmarket.ro
Ne-ar placea sa aflam si parerea voastra despre subiect.

Cu stima,
Echipa CISSmarket

#24
adytzul89

adytzul89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 438
  • Înscris: 04.04.2006
Salut. Vin si eu cu o intrebare..As dori sa imi iau o imprimanta si am gasit la emag vezi link-ul aici imi puteti spune care este faza Inkjet cu altele .. sau gasiti o alta imprimanta mai bune, cu cartuse mai ieftine ..ms mult :)

#25
danyyy89

danyyy89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 16.10.2014
Am nevoie de o imprimanta pana in 2000 lei,color si nu stiu ce sa imi iau,am schimbat intr-un an 6 imprimante,acuma am un hp deskjet 2050A si nu sunt multumit de ea.Ce imi recomandati mentionez ca printez doar color in jur de 100-200 foi pe zi.

#26
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006
Epson L800, am un prieten cu un centru de copiere unde are si o astfel de imprimanta si este foarte multumit de ea.

#27
derago

derago

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 19.10.2013
La Epson culorile sunt mult mai sterse fata de Canon. La color Epson e jos de tot mai ales pe hartie fotografica sau lucioasa.
Canon ix6850 - 900 lei, ip8750 - 1700, Pro-100 - 2000.
Daca vrei calitate, alege Canon. Pentru cantitate Epsonul e bun datorita sistemului CISS de alimentare cu cerneala dar asta urca pretul cu 3-4 sute de lei.
Pentru cantitate si un Brother e bun. Acesta are cartuse de capacitate mai mare fata de Canon si se reincarca mai usor ca CISS-ul de la Epson. Calitatea print color e undeva intre Canon si Epson iar capul de printare nu e pretentios la marcile de cerneala... merge cu orice (canon, epson, hp... papa tot fara sa strambe din nas)

#28
adi94

adi94

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 06.11.2011
Îmi poate da şi mie cineva un pot pentru o imprimantă între 200-300 de lei.
Sunt foarte multe variante, cu laser făra şamd.
Care sunt mai avantajoase avănd în vedere că nu o să am un număr mare de print-uri...să zic maxim 10 foi pe săptămână.
Mulţumesc. :)

#29
marcgm

marcgm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,707
  • Înscris: 27.11.2007
Eu am dat comandă de un Multifunctional HP Deskjet Ink Advantage 2135 All-in-One la Altex este la ofertă acum 190 lei. N-are wi-fi în rest este potrivită pt acasă cartușele sunt ieftine.

#30
Savi0r26

Savi0r26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 11.09.2012
Ca si imprimanta de birou. doar pentru print alb/negru Recomand Konica Miniolta Bizhub 20P. Imprimanta la baza este un Brother, doar cat are sigla de la Minolta pe ea, Cartusul este de 8,000 pg

Edited by Dany_Darke, 15 March 2017 - 14:44.
fara spam


#31
Sferademuci

Sferademuci

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 30.01.2011
Multifunctionala Canon MB 2350

Poate ar fi trebuit ca incep un topic nou dar nu stiu de ce primesc mesaj de eroare in legatura cu baza lor de date asa ca o sa rog un administrator sa faca un topic nou sau sa il mute in locul just, multumesc.


Am de ceva timp aceasta multifunctionala, si eram multumit cum functiona ca scaner, ca fax si ca imprimanta. Dar pentru ca pretul consumabililor era destul de mare am decis sa cumpar un CISS. L-am cautat, l-am gasit, l-am cumparat, l-am umplut si in fine l-am montat.

Ma asteptam culorile sa nu mai fie asa vii, negru nu asa frumos, dar imprimanta nu a mai mers bine. Se comporta ca si cum nu ar ajunge cerneala in cartuse. Am mutat tancurile externe, mai sus, mai jos, am schimbat clamele de fixare a tuburilor cu cerneala si le-am facut cleme de sustinere, am schimbat traseul tuburilor. In doua cuvinte am imebunit de cap. Acum ar mai fi o ultima solutie sa golesc tot CISS-ul si sa redimensionez fiecare furtun in parte in asa fel sa nu mai faca bucle. Nu am facut-o ca...

Acum mai nou imprimanta a dat un nou mesaj:” CANON nu garanteaza calitatea din cauza nivelului scazut de cerneala din fiecare cartus” si a pus cate un semn de intrebare deasupra desenului fiecarui cartus.

Cartusele venite impreuna cu CISS-ul, producatorul spunea au CIP autoresetabil (ARC), ce inseamna nu prea stiu, cert este ca daca scot un cartus nu se intampla nimic deci nu apare ca si cand as schimba cartusul.

Acum nu mai stiu ce sa fac pentru a avea o imprimare decenta de fiecare data. Am spus doar decenta pentru ca vreau sa utilizez in continuare CISS-ul. Daca as vrea o imprimare buna as baga adanc mana in buzunar si as cumpara cartuse originale.

Attached Files



#32
virgilmm1

virgilmm1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 26.03.2015
Buna seara! Imi puteti recomanda o imprimanta decenta pentru "acasa"? Am avut un canon mg6650 care m-a tinut 3 luni (s-a tricat capul de imprimare => 600 lei aruncati la cos). Ma gandeam la un epson sau la un brother ?! Sunt fiabile ? Ce parere aveti despre epson l605? Isi merita banii? Mersi!

#33
Razvanel2001

Razvanel2001

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.01.2018
Buna ziua , am si eu o imprimanta canon pixma G3400 , care are cartusele pe lichid. Am reunplut rezervoarele si nu trage pe furtunele care duc la cartuse culoare. Mentionez ca inprimanta nu sa folosit de 2-3 luni...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate