Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Boala Crohn

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
Barking

Barking

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.03.2016

View Postadrian1323, on 10 martie 2016 - 17:25, said:

Da, trebuie sa-ti pice fisa sa faci biopsie, sunt si alte boli cu simptomele asemanatoare la o evolutie tanara a bolii, intolerante, probleme biliare, paraziti..eu spre exemplu am o inflamare a cailor biliare care poate sa fie de la o boala inflamatorie..
Nu numai la o evolutie initiala
Cu mine au umblat parintii 1 an si jumatate pana am dat de cineva intreg la cap care a spus ca e crohn, biopsia a confirmat

toti se gandeau la celiachie, leucemie, chiar hernie inghinala, cancer, SIDA, si altele.
Si toate astea pentru faptul ca e o boala extrem de rara la copii, au am fost al 2-lea caz in RO.

de aici si afirmatia cu fereasca sfantu sa fi copil cu crohn, you are screwed for life

Edited by Barking, 10 March 2016 - 17:49.


#20
Dyabrun

Dyabrun

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.07.2016
Si eu am aflat ca sufar de aceasta boala in luna Aprilie dupa o serie de analize endoscopie-clondoscopie, am inceput un tratament cu Pentasa si Entocort, si dupa o luna am facut o criza de panteatita am fost la un pas de moarte , criza fiind din cauza la Pentasa , bineintekes ca doctoru mia zis sa nu o mai iau , si am ramas Numa pe cortizon , dar numai dureri , balonări , akm am facut o gastrită , e greu , merg la baia foarte des, sa speram ca o sa fie mai bn sanatate va doresc !!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate