Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Trafic Otopeni - Piata Victoriei

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,467
  • Înscris: 04.10.2002
abancor, iti multumesc pentru sfatul cu varianta Brad. Am primit mai multe sfaturi, din care mai multi au zis pe Aerogarii. Daca as mai avea drum in Buc pana duminica as lua-o la dreapta de data asta. Din fericire, nu am drum saptamana asta.

Cat despre sistematizare: coada pe Brad pentru facut la stanga e mare tocmai din cauza semaforizarii. Drumul are doua benzi pe sens, se poate cu morcovi d-aia de plastic redimensiona la semaforul de la aeroport...  :boredlook:  in fine, vorbim discutii ca sa zic asa.

M-a deranjat la venire, haosul incepea unde se construieste pasajul nou (ridicarea DN1) si unde se ingusta pe o singura bucata pe o portiune. De-acolo s-a circulat bara la bara si ca melcul.

In fine, eu am avut de rabdat o singura data, vai de cei care trec pe-acolo zilnic.
Sper sa merite efortul, sa faca baietii aia un super-pod.

#20
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,076
  • Înscris: 07.07.2006
Fratilor, retrag ce-am spus! Saptamina trecuta am mers de citeva ori pe Brad (atentie!!! e valabil doar la dus! la intors inspre DN1 e mereu aglomerat - mai bine pe Gherea) si nu am prins decit vreo 300m de bara la bara, parcursi in 10 minute. In rest blana pina in Piata Presei. Deci era ideal.

E, dar am fost si ieri, la ora 18:00. Nenorocire! Blocaj complet! Adica nu se mergea deloc. Dupa 15 minute am reusit sa abandonez masina in afara carosabilului si am mers pe jos unde aveam treaba. Am recuperat-o pe la 21:30, cind se aerisise total traficul. Deci pare mai sigur pe Aerogarii, cu ocolire pe Nordului si prin Primaverii, sau direct prin Floreasca sau Tei (depinde unde aveti treaba). Daca aveti treaba in partea cealalta, mai bine intrati in oras prin Mogosoaia (desi am auzit ca si acolo se blocheaza uneori, din cauza centurii). Ionescu de la Brad este deja prea cunoscut. Sau are niste ore critice.

Eu oricum am redus la minim posibil deplasarile cu auto. Nu vreau sa fac ulcer, sau vreo nevroza!

#21
Tytus

Tytus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 20.07.2006
Sa deblocat drumul pana la urma la Petrom acolo sau tot nu? :cursing: parca au trecut cele 10 zile....

#22
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,076
  • Înscris: 07.07.2006
Duminica noapte cica se deblocheaza. S-a prelungit ca sa si monteze podul, ca s-au miscat mai repede decit se asteptau. Initial era vorba sa se deblocheze ieri sau azi si sa se blocheze iar peste citeva saptamini pentru faza 2. Acu au reusit sa abordeze deja faza 2 asa ca il mai tin blocat citeva zile si nu il mai blocheaza iar mai incolo. Sa speram ca asa va fi.

#23
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,467
  • Înscris: 04.10.2002
Maine dau drumul la trafic pe sub pod. Dar anul viitor am inteles ca va fi din nou inchisa portiunea, pentru 6-7 luni ?!?

2007 se anunta un an infernal pentru traficul prin Bucuresti.

#24
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,076
  • Înscris: 07.07.2006
Astia au dezmintit pe unde au putut ca se va inchide circulatia 6-7 luni. Cu toate astea ziaristii au tinut-o pe'a lor. Chiar dupa un drept la replica al primariei, aparut in ziare dimineata, seara la TV se sustinea ca se va inchide traficul. Ziaristi netrebnici! :)

Ce-o fi om vedea. Ei zic ca se vor face bretele de circulatie, si traficul nu va suferi. Eu cred ca e greu sa faca bretele prin fata Antenei 1, sensul spre oras.

Exista in planul urbanistic o continuare a Bd. Poligrafiei (cel din vestul Casei Presei) prin cartierele Damaroaia si Vatra Noua, spre centura. Dupa mine ar fi fost indicat sa faca acel drum, ca varianta de iesire pe DN1, si apoi sa inceapa lucrarile in Baneasa. De fapt acum 8 ani pe acolo trebuia sa fie autostrada de Brasov. Intre timp au mutat-o in Tei, sa vezi ce o sa creasca aglomeratia pe Sos Petricani!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate