Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Totul despre aeroporturi

- - - - -
  • Please log in to reply
1652 replies to this topic

#1477
Claudianus

Claudianus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 08.08.2008
Aeroportul Internațional Orio al Serio e aeroportul Bergamo?

#1478
rhdghdhs

rhdghdhs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,462
  • Înscris: 22.05.2011
Da, este un aeroport internațional aflat la 3,7 km sud-est de Bergamo si 45 km nord est de Milano.... asa zice google

#1479
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 07.04.2005
Da.

#1480
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Hotie la aeroportul din Cluj.

http://www.napocanew...ost-furati.html

#1481
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 07.04.2005
Trist

https://www.digi24.r...i-tokyo-1151650

#1482
mccrya

mccrya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 05.03.2005
din cei care ati mai zburat de pe Treviso/Venetia, este acceptat mobile boarding pass-ul sau trebuie printat ? Merci !

#1483
dac_ian

dac_ian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.03.2012
buna...stau pe ganduri daca 2,15 min sunt suficiente pt tranzit in Budapesta. Ambele zboruri sunt cu wizzair, nu cred ca asigura nimic. Am gasit ceva de trecere rapida a controlului de securitate disponibila in aeroport contra cost 5e. Ideal ar fi daca se poate face tranzit...fara bagaj de cala

Edited by dac_ian, 29 July 2019 - 13:48.


#1484
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Timp ar fi suficient. Ideea e sa nu fie intarziat zborul.

#1485
dac_ian

dac_ian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.03.2012
daca stie cineva mai detaliat posibilitatea de a face transfer in aeroport budapesta. in principiu 2 ore ar fi destul dar daca a fost cineva ib situatie similara niste informatii ar fi binevenite. am mai fost pe budapesta este relativ mic si nu ar trebui sa avem probleme

#1486
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Are cineva idee cat de stricti sunt cu lichidele? Sau, mai bine spus, cat de “date naibii” sunt aparatele lor? Astazi in aeroport am vrut sa cumpar un parfum de 110 ml. M-am temut, insa, sa nu mi-l arunce cand vreau sa calatoresc iar, peste o luna. E chiar asa mare problema cu 110 ml? Depisteaza aparatul? Era un parfum scump asa ca parca nu ma indur sa risc.

#1487
Tz3posu

Tz3posu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 906
  • Înscris: 20.03.2009
Eu am vazut cu ochii mei cum i-au aruncat unei doamne un gem de 104 grame/ml nu mai retin exact ce scria pe ambalaj dar era fix in fata mea si am fost martor la eveniment. Nu mai retin exact aeroportul, dar daca il vede poti sa ii spui pa. L-a verificat fizic umbland in geanta, probabil in prealabil l-a vazut pe scanner.

#1488
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Mda, tocmai de aceea nu am vrut sa risc. Mi se pare o prostie, o mare prostie, dar daca astea sunt regulile...

#1489
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 07.04.2005
Depinde cum ai norocul. Dar nici eu n-as risca in locul tau. Din cateva am vazut eu nu-ti determina scanner-ul cantitatea (sunt verificate manual de personal).

Eu am zburat de vreo 3ori cu acelasi rucsac in care aveam o pasta Colgate de 125ml (uitasem de ea ca e acolo in compartimentul mic). N-a zis nimeni nimic. La al 4-lea zbor, au verificat tot ce aveam in punga pt lichide si au aruncat pasta.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/sbbHwMKkB4c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Din ce-am aflat de la niste cunoscuti (dar n-am avut ocazia sa testez), daca-ti cumperi lichide >100ml din aeroport, cat timp sunt inca in acea punga sigilata impreuna cu bonul, poti s-o iei mai departe pe urmatoarele zboruri (chiar daca ai de trecut din nou prin controlul de securitate). Acum ce nu era sigur, daca puteau sa fie mai mult de 24ore de cand le-ai cumparat (nu te prea ajuta in cazul tau).

Edited by ghitapg2, 06 September 2019 - 20:40.


#1490
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Nu, nu o sa risc cu lichide mai mari de 100 ml. Cel putin nu cu ceva scump.

Apropo de aeroporturi, cica se va construi unul la Giurgiu:

https://www.economic...giu_173533.html

#1491
Tz3posu

Tz3posu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 906
  • Înscris: 20.03.2009
Poti sa treci și cu sticle de băutura de 1l atâta timp cât nu trec mai mult de 24h între zboruri.

#1492
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Revin cu o intrebare:

De la aeroportul GRO (Barcelona Costa Brava - Girona), pana la Barcelona El Prat (BCN) exista transfer?

Edited by boy4ever, 10 September 2019 - 15:01.


#1493
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 07.04.2005
Ai gasit ceva bus intre GRO si BCN? Pe tripadvisor nu am gasit nimic direct.

Revin legat de subiectul cu lichide > 100ml achizitionate din aeroport. Ma intorceam din Franta via Brussels Charleroi, primul zbor cu RyanAir, al 2-lea cu WizzAir. Am cumparat pt cineva o sticla de sampanie din aeroport. Sigilata frumos impreuna cu bonul. In aeroportul Charleroi, m-au pus sa desfac sigiliul si au mai scanat inca o data separat in alt scanner sticla.

#1494
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Si te-au lasat cu sticla sau nu? Am intrebat si eu in aeroport cum se procedeaza daca iau un parfum peste 100 ml si am escala. Fata de acolo mi-a zis sa le spun ca am transfer atunci cand platesc si il vor ambala special. Ceva de genul.

Nu am gasit transfer intre GRO - BCN. Tocmai de aceea am ales escala pe Milano, unde un aveam nevoie sa schimb aeroportul.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate