Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

webcam a4tech pk 935

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

netman

netman

Junior Member

• Grup: Members
salutari tuturor
vreau sa-mi cumpar zilele astea o camera web modelul de mai sus si ma intereseaza cat e de performant,cum te aude partenerul de pe chat(asa stiu ca are microfon incorporat),cum se vede seara si cum ies videocapturile pe care le faci.
va multumesc pentru raspunsuri.

Edited by netman, 12 October 2006 - 20:25.

Doru_Neo

Doru_Neo

Senior Member

• Grup: Senior Members
Mergi mai bine pe un Creative sau Philips. A4Tech la camere web sta destul de rau.

raducristin

raducristin

Active Member

Eu am 835 (doar design-ul cred ca difera) si sunt multumit. Imi place f mult ca pe intuneric are totusi o luminozitate f buna. De aprope un an (de la cumparare) nu am avut nici o pb.

netman

netman

Junior Member

Va multumesc pentru sfaturi tuturor.
Pana la urma l-am cumparat pe pk 935 si pot sa va spun ca sunt foarte multumit.Are numeroase facilitati,face captura video cu sonor si se vede superfain seara chiar si numai la lumina monitorului(daca-l folosesc ziua cand   bate soarele prin geam trebuie sa las jos jaluzelele).In cocluzie pot sa-l recomand tuturor.
@raducristin:nu stii vreun program prin care se pot converti capturile video din format "Microsoft avi" in mpeg? La modelul 935 videoclipurile le salveaza in acest format,le pot deschide si viziona cu windows media player sau chiar si cu irfanwiew,dar nu gasesc un program de conversie,iar asa ocupa cam mult spatiu.Cred ca formatul "Microsoft avi" nu este acelasi cu formatul "avi".

raducristin

raducristin

Active Member

Singurele capturi pe care le-am facut cu camera le-am facut utilizand Windows Movie Maker. Vezi acolo (eu nu mai retin) ce variante de encodare ai.

Naga Queen

Naga Queen

Active Member

View Postnetman, on Oct 21 2006, 13:09, said:

Pana la urma l-am cumparat pe pk 935 si pot sa va spun ca sunt foarte multumit.Are numeroase facilitati,face captura video cu sonor si se vede superfain seara chiar si numai la lumina monitorului(daca-l folosesc ziua cand   bate soarele prin geam trebuie sa las jos jaluzelele).In cocluzie pot sa-l recomand tuturor.
@raducristin:nu stii vreun program prin care se pot converti capturile video din format "Microsoft avi" in mpeg? La modelul 935 videoclipurile le salveaza in acest format,le pot deschide si viziona cu windows media player sau chiar si cu irfanwiew,dar nu gasesc un program de conversie,iar asa ocupa cam mult spatiu.Cred ca formatul "Microsoft avi" nu este acelasi cu formatul "avi".
Cat costa?

bluelaser

bluelaser

Member

View Postnetman, on Oct 21 2006, 13:09, said:

Auto Gordian Knot

Doru_Neo

Doru_Neo

Senior Member

Poti sa folosesti Ulead Video Studio, salvezi in ce format vrei tu...

Daca tot dati un ban, cumparati ceva de firma.

raducristin

raducristin

Active Member

View PostDoru_Neo, on Oct 21 2006, 17:22, said:

Poti sa folosesti Ulead Video Studio, salvezi in ce format vrei tu...

Daca tot dati un ban, cumparati ceva de firma.
Am altele de firma. Un amarat de webcam pe care il folosesc de 2 ori in sase luni nu tb sa coste 2 mil. Si in plus merge si asta multumitor chiar.

Edited by raducristin, 21 October 2006 - 19:25.

Doru_Neo

Doru_Neo

Senior Member

Calitatea si fiabiliatea costa.

Edited by Doru_Neo, 21 October 2006 - 19:33.

netman

netman

Junior Member

View PostNaga Queen, on Oct 21 2006, 16:52, said:

Cat costa?
A costat 760 000 lei.

raiiar

raiiar

Senior Member

Puteai sa iei un logitech pe la un mil si ceva.

netman

netman

Junior Member

Da,va cred,dar pentru pretentiile mele sunt foarte multumit cu asta.

netman

netman

Junior Member

View Postraducristin, on Oct 21 2006, 16:37, said:

Singurele capturi pe care le-am facut cu camera le-am facut utilizand Windows Movie Maker. Vezi acolo (eu nu mai retin) ce variante de encodare ai.
Mersi pentru ajutor.De acum am sa folosesc Windows Movie Maker.

flowrent

flowrent

Active Member

Da mai.. exact aia in forma de glob !!
Cand am vazut-o prima oara in magazine m-a bufnit rasul ..ce draq au scos astia?Ce mai urmeaza ..sa scoata in forma de dovleac,ou fiert,chiftelutze,balegar si bineinteles camera cu bot de mertzan si melodii incorporate..
Dar spre surprinderea mea aia chiar se vede bine ! Mai bine ca un Logitech la aceiasi bani .Alta camera care se vede super este Chicony TwinkleCam Pro mi-a probat-o un baiat la o firma de calculatoare ,nu stiu daca e voie sa dam numele.

raducristin

raducristin

Active Member

View Postflowrent, on Oct 28 2006, 05:52, said:

Da mai.. exact aia in forma de glob !!
Cand am vazut-o prima oara in magazine m-a bufnit rasul ..ce draq au scos astia?Ce mai urmeaza ..sa scoata in forma de dovleac,ou fiert,chiftelutze,balegar si bineinteles camera cu bot de mertzan si melodii incorporate..
Dar spre surprinderea mea aia chiar se vede bine ! Mai bine ca un Logitech la aceiasi bani .Alta camera care se vede super este Chicony TwinkleCam Pro mi-a probat-o un baiat la o firma de calculatoare ,nu stiu daca e voie sa dam numele.
Inca o opinie pozitiva. Cum am spus si eu sunt multumit de camera (am 835 versiunea pt laptop).

gumball3000

gumball3000

...

NU te-as sfatui sa-ti cumperi A4Tech

dbx

dbx

Junior Member

Sal  la toata lumea.
netman vad ca si a rez. prbl. , dar poate mai citesc si altii intereasati , pt cei cu "de firma" am vaz un Prt Scrn cu vro 3 cam, 2 "de firma" (Philips & Logitech) si un 935 ... si mi am luat 935 (flowrent , sincer si acum evit sa ma uit la ea cit este de urita , asta e , nici Land Rover Discovery nu e frumoasa de loc , dar ... ).
Daca tot aveti semne de intrebare de ce nu incercati comparatia? ( valabil si pt cei cu "de firma"!!! ).
La fiabilitate sta f. bine , si nu numai camera.
Deci netman felicitari.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate