Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Site furat

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
dassaev

dassaev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 06.09.2005
Solutia asta cu criptatul nu mi se pare deloc eleganta. Banuiesti ca stii ca procesul asta de criptare este ireversibil. Daca am un site la care modific ceva in fiecare zi ar insemna sa modific mereu local dupa care sa-l pun tot pe host....deci o intarziere destul de mare

#20
GoBig World Comunication

GoBig World Comunication

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 19.12.2005

View Postdassaev, on Oct 17 2006, 11:52, said:

Solutia asta cu criptatul nu mi se pare deloc eleganta. Banuiesti ca stii ca procesul asta de criptare este ireversibil. Daca am un site la care modific ceva in fiecare zi ar insemna sa modific mereu local dupa care sa-l pun tot pe host....deci o intarziere destul de mare

ai dreptate daca folosesti un site facut un front page sau altceva...
Dar daca folosesti un CMS sau ceva de genul asta nu e nici o problema
inca ceva
atunci cand criptezi cu un anume sistem care este si platit doar tu vei detine cheia cu care poti decodifica continultul.
deci daca vrei si ai si putin imaginatie/cunostinte poti face ceva... bun si sigur...

Uite inca o idee

de ex:
ai un site scris in php, html, java, asp.... etc

Sa spunem ca e facut de manuta ta ...
Creezi folderul module unde se vor gasi toate cele necesare ca sa functioneze site-ul...
In folderul module creezi fisierul index.html/php sau cum vrei tu dar de preferat este html unde vei scrie ca orice modul adaugat in acel folder sa fie afisat in panoul de contrul din sectiunea de administrare ca apoii sa fie instalat.
si uite asa iti poti modifica site-ul cum si cat vrei tu...
de aci te las pe tine...

Sper ca ai inteles...
hehehe:D:D

#21
dassaev

dassaev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 06.09.2005
Iar iti spun ca vorbesti in necunostiinta de cauza: IonCube foloseste un algoritm de criptare ireversibil (adica nu ai nici o cheie)

#22
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,145
  • Înscris: 09.09.2003
:) si atunci cum stie compilatorul ce sa serveasca request-ului? asa pot sa fac un md5($cod) si aia e :)

#23
dassaev

dassaev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 06.09.2005

View Postadd, on Oct 17 2006, 12:18, said:

:) si atunci cum stie compilatorul ce sa serveasca request-ului? asa pot sa fac un md5($cod) si aia e :)

PAi nu stiu cum face dar uite aici:

Code Protection Explained

Code protection is based on 100% optimised compiled bytecodes, plus several layers of encoding on top. Never restoring files back to source is essential for true security. By eliminating source code before your files are encoded, and pre-parsing, compiling and optimising the compiled binary code, delivers the maximum possible protection, runtime performance and language compatibility. Encoded files are also protected by digital signatures, and any change to an encoded file, such as tampering with your PHP product's copyright text, renders the encoded file unusable.

#24
jakman

jakman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 13.12.2006

View Postadd, on Oct 17 2006, 11:18, said:

:) si atunci cum stie compilatorul ce sa serveasca request-ului? asa pot sa fac un md5($cod) si aia e :)

Nu-mi vine sa cred. Esti din 2003 pe forumul asta. Ce-ai invatat pana acum? Pe unde am gasit posturi de-ale tale m-am luat cu mainile de cap. Of of...

#25
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005

View Postjakman, on Dec 14 2006, 02:16, said:

Nu-mi vine sa cred. Esti din 2003 pe forumul asta. Ce-ai invatat pana acum? Pe unde am gasit posturi de-ale tale m-am luat cu mainile de cap. Of of...

lol

#26
vectorialpx

vectorialpx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 30.10.2006
nu am citit cu atentie toate post-urile voastre dar o sa raspund la primul post
* ca sa dai in judecata nu e asa usor... trebuie sa fii inscris pe la un site de copyright unde sa spui ca tu esti adevaratul autor. De ce ? Se poate ca ei sa zica ca tu esti cel care a furat... :(

Te-ai putea baza pe contractul ala dar depinde ce scrie acolo... si... e cam relativ. E netu` plin de template-uri si webdesigneri/webdeveloperi si daca vor pot plati pe unu` care sa zica ca el l-a creat...

asa ca pune in balanta : cati bani dai la tribunal cu cat valoreaza site-ul si mandria ta

#27
WBF

WBF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,130
  • Înscris: 13.12.2005

View Postjakman, on Dec 14 2006, 02:16, said:

Nu-mi vine sa cred. Esti din 2003 pe forumul asta. Ce-ai invatat pana acum? Pe unde am gasit posturi de-ale tale m-am luat cu mainile de cap. Of of...
  LMAO

#28
orio

orio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 16.04.2006

View PostcyberDJ, on Oct 13 2006, 09:11, said:

OK, daca e vb de claus.ro, am vazut situri "facute" de ei si de fapt erau scripturi gasite pe internet pe care le-au modificat foarte putin.
Un mic exemplu: http://www.satumare.net . Mai trebuie sa spun ca e vorba de un CMS caruia i s-a scos copyrightul?
Din pacate cred ca ai luat tzeapa si vei mai descoperi multe situri foarte asemanatoare cu al tau.
<_< Chiar interesant! Ce sa zic.
Chiar azi am cumparat domeniu de la claus.ro si un hosting .
Chiar m-ati pus pe ganduri cu faza ca copiaza site-ul deoarece lucrez la un site (mai bine zis o intreaga echipa ) foarte mare cu multa informatie si problema e ca nu vreau sa-mi copieze site-ul sa-si faca el alt site cu un design diferit.
Pe langa informatie(care este importanta) mai am si un script destul de diferitsi cu ideei noi.
Si ce sa fac?
Ca incredere in astia nu am. :death:
In contract dupa cate stiu nu scrie nimic ca nu are voie sa umble pe server si sa-si i-a tot ce-i pofteste inima :cursing:

Imi zice si mie cineva ce as putea sa fac ca daca imi copiaza site-ul sa pot sa-i dau in judecata? :naughty:

#29
orio

orio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 16.04.2006

View Postdassaev, on Oct 17 2006, 10:21, said:

Pai si cati ofera hosting cu suport IonCube?
Problema mea e claus :inlove:
Azi m-am certat din cauza domeniului...oricum
Au serviciu de criptare site?


:notangel: Deci in concluzie mai bine facem o cacanarie : ne luam banda mare ,ne cumparam un server cu un UPS bun, gasim pe cineva sa ni-l seteze , ni-l punem in dormitor langa perna.. ca sa fim siguri ca nu ni-l mai copiaza altul , ca intra pe server si ia tot ce-i pofteste inima.
Mama lor a dre...q.

Edited by orio, 01 March 2007 - 13:12.


#30
orio

orio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 16.04.2006

View Postvectorialpx, on Dec 15 2006, 11:47, said:

nu am citit cu atentie toate post-urile voastre dar o sa raspund la primul post
* ca sa dai in judecata nu e asa usor... trebuie sa fii inscris pe la un site de copyright unde sa spui ca tu esti adevaratul autor. De ce ? Se poate ca ei sa zica ca tu esti cel care a furat... :(

Te-ai putea baza pe contractul ala dar depinde ce scrie acolo... si... e cam relativ. E netu` plin de template-uri si webdesigneri/webdeveloperi si daca vor pot plati pe unu` care sa zica ca el l-a creat...

asa ca pune in balanta : cati bani dai la tribunal cu cat valoreaza site-ul si mandria ta
Care sunt acele site-uri la care te inscri pt copyright??? :notangel:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate