Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Oare asa suntem manevrati si la TV ?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
dondo

dondo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 24.04.2003
:drac:
Am primit zi un mail
Suna cam asa:

".....just think what television does...."
interesanta este abordarea..ar fi fost mai friendly daca scria
  ".....just think what television could do...."
avea attachmentul anexat..
am urmat instructiunile si..chiar am vazut ceva..

..dupa parerea mea intra in categoria mesaje subliminale...

...cat de neajutorati putem fi totusi la "atacuri"
:hmm:

Attached Files



#2
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
dondo

Eu o kestie perfect normala. Nu e nimic deosebit. Daca stai mult timp si te uiti la orice imagine/obiect...acesta iti va ramane impregnat pe retine...sau chiar la creier...sincer nu stiu. Ia fa tu un experiment in Paint si da invert colors la imaginea aia si o sa fii surprins de ce o sa vezi....nu e nevoie sa iti lipesti ochii 40 secs de ecran ca dupa aia sa te doara ochii.

:cya:

#3
dondo

dondo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 24.04.2003
corekt..am dat invert colors si e ok..
..dar daca nu era careva ..asa ca tine.. sa-mi deschida ochii (sau mintea ?)
...situatia tot asa ramane..

..esti de acord ca Big Brother se poate juca cu noi..cum pofteste muschii lui ?

#4
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
"..esti de acord ca Big Brother se poate juca cu noi..cum pofteste muschii lui ?"

Cu prostii da....prosti = aia la care le explici si ei tot raman la ideile lor preconcepute si fara nici o baza

Dar asta tine cat de credul esti ca individ...daca crezi orice....asta e......zic la modu general

:cya:

#5
dondo

dondo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 24.04.2003
Excelenta dv..
se pare ca avem viziuni diferite.. chestia cu credulitatea cred ca e un subiect pt un alt topic
eu ma refer la un alt aspect.. adiq..
Iti servesc "baietii" de bine una d-asta cand stai rastignit pe canapea (cu suverana telecomanda in mana) si o "furi" cu ochii din plin..mesajul poate fi de orice natura -exemplul meu din attachment ar fi pedalarea pe religie (mi-au zis unii ca ar fi portetul lui Isus)
Dar poate fi cu orice: cu detergenti, constitutie, femei lungi, masini goale etc..
Si te uiti fara sa vrei 30-40 sec si ai "revelatii" dup'aia
Si gandeste-te ca n-ai la indemana PC-ul sa te joci cu informatia (un invert colors etc).. Mai mult esti in situatia in care informatia se joaca cu tine..
..Indiferent daca esti credul sau in-credul..
Ce zici..aspectul asta este "acceptabil" pentru tine ?

PS... Stima si Mandria

#6
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
Mr dondo

Am acceptat acest fapt. Dar am mai spus, nu e nevoie de 40 secs pentru a avea efecte asupra ta. PLUS, sa iti mai si dea posibilitatea de a vedea acel lucru cu care ai fi manipulat.

Vrei tehnici ? Hai ca iti dau. TV are 25 de cadre din care unu poate fi usor inlocuit fara ca tu sa il observi (de exemplu sa scrie mare KILL). tu nu vei vedea textu, dar subconstientu il citeste si e o metoda buna de manipulare. Mai vrei alta? Imagini intretesute...

So ... nu ma lua asa.....suntem manipulati...nu tre sa iti pui intrebarea asta...ideea e sa fii constient de asta si deja jumatate de problema e rezolvata

:cya:

#7
dondo

dondo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 24.04.2003
ok man.. subscriu la asta

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate