Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Samsung 205BW - 20 inch widescreen

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#55
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Am un Ati Radeon 9600 XT 256mb credeti ca o sa am probl daca-mi iau un monitor Wide ? Nu am de gand sa ma joc Far Cry sau alte protii deastea care imi consuma toate resursele.

#56
biceman

biceman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 922
  • Înscris: 19.06.2006

View Postkeeekeeess, on Apr 20 2007, 12:29, said:

Am un Ati Radeon 9600 XT 256mb credeti ca o sa am probl daca-mi iau un monitor Wide ? Nu am de gand sa ma joc Far Cry sau alte protii deastea care imi consuma toate resursele.
Nop, nici o problema. Un wide e super pentru office, net si multe jocuri cu suport de rezolutii 16:10

Edited by biceman, 20 April 2007 - 20:10.


#57
biceman

biceman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 922
  • Înscris: 19.06.2006

View PostpraXis, on Mar 1 2007, 21:24, said:

Idei de la cineva de ce imi apar linii ce culoari pe DVI iar pe D-SUB (VGA) nu?
Leadtek GeForce 6600 ultimul drv
monitor ultimul drv
Este fenomenul de "banding" care apare la multe LCD-uri. Nu ai ce sa ii faci, te obisnuiesti in timp.

#58
dan_marius

dan_marius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.01.2007
Salutare,
Aici mai gasiti niste informatii despre monitoare de 20" si 21". Succes!
http://www.xbitlabs....0-21inch-3.html

#59
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Mi-am cumparat si eu acuma un 205bw. Totusi ma cam enerveaza scrisul, parca are o umbra sus, arata ca scrisul dintr-un jpg prost. Zice ca auto function is not available, este pus pe digial. Am pus niste drivere de pe cd ..

#60
Danosul

Danosul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,196
  • Înscris: 07.01.2007

View Postkeeekeeess, on Apr 23 2007, 18:51, said:

Mi-am cumparat si eu acuma un 205bw. Totusi ma cam enerveaza scrisul, parca are o umbra sus, arata ca scrisul dintr-un jpg prost. Zice ca auto function is not available, este pus pe digial. Am pus niste drivere de pe cd ..
Pai l-ai pus pe rezolutia lui nativa, adica 1680x1050 ?, la oricare alte rezolutii imaginea se deformeaza, textul apare mai neclar, etc....

#61
CyberDude

CyberDude

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 07.10.2005
Poti umbla si la sharpness in MagicTune. Dar cu ClearType-ul cum stai?

#62
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005

View PostDanosul, on Apr 23 2007, 19:37, said:

Pai l-ai pus pe rezolutia lui nativa, adica 1680x1050 ?, la oricare alte rezolutii imaginea se deformeaza, textul apare mai neclar, etc....


Gata am rezolvat problema. Eu am pus alta rezolutie, aia pentru samsung 226bw de 22"  :coolspeak:

#63
venon2006

venon2006

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 18.06.2007
Salut la toti ..... am o mare problema ... acu 2 ore am achizitionat si eu monitorul asta ...  incercand sa modific inaltimea lui am ramas cu acul de fixare a înălțimii in mana (adica l-am scos afara !)  :crybaby: ...  ce pot face??? ca tot incerc sa il introduc inapoi si nu reusesc!!!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate