Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lene vs Comoditate

Problema sunet boxa fata

Televizoare TCL 7xx,8xx,9xx updat...

Alimentare motoare 'industria...
 Dezamagire Pc Gaming

Pixel alb care apare si dispare

Trebuie sa platesc vigneta daca m...

Oare se poate repara un Switching...
 problema fizica

Unde gasesc cablu nym-j de calita...

Recomandare masina de rindeluit p...

Sa ne pregatim de un nou razboi: ...
 Executarea unei hotarari

Discutie plata impozit anaf

Vreau sa dau la Nutritie si Diete...

Birou credit 4 ani!

Apple iPod

- - - - -
  • Please log in to reply
280 replies to this topic

athena

athena

New Member

• Grup: Members
am o intrebare....km stupida da` asta e.....
am un ipod  nano de 8gb neoriginal...
am downlodat itunes de pe apple.com si mi-au aparut 3 iconite pe ecran ...k sa pun muzik pe ipod pe kre dintre ele tre sa dau click..ple help :huh: ...ms anticipat

dlh

dlh

De-al casei

• Grup: Senior Members
... pe ... cea care scrie iTunes ? Mie doar asta imi apare pe desktop.

athena

athena

New Member

mda..am dat click da` nu apare nici o fereastra....jtii cumva ce as putea sa fac sau un program alternativ pentru bagat muzik pe ipod nano 8 gb neoriginal?
:rolleyes:

dlh

dlh

De-al casei

La ce te referi cand spui ca e "neoriginal" . Este iPod sau NU ? Ca daca nu e iPod, normal ca nu iti merge iTunes cu el.

athena

athena

New Member

deci vreau sa spun k e clona..dak intelegi u...adik e contrafcait....ai nijte recomandari?????rasp kt mai repede pls.............. :worthy: :worthy: :worthy: :scratchchin: :frust: :death: :walkman:

robertnet

robertnet

New Member

Se poate pune muzica de pe PC pe Ipod fara itunes?
Adica cu copy/paste ca pe orice mp3 player care se comporta ca un stick usb?

Centris

Centris

Moderator

asa cum scrie in inca vreo 10 posturi pe forum,

N U

Clear

Clear

New Member

totusi ... http://www.simplehel...nage-your-ipod/

EktoSknot

EktoSknot

Junior Member

Bun mai baieti, am tot citit eu ce am tot citit dar niciunde nu se vorbeste despre cum sa copiezi piese de pe ipod in alt pc decat cel pe care a fost sincronizat! Oare de ce, ma intreb?! Ca nu se poate bineinteles ~x( , trebuie neaparat sincronizat pe pc-ul pe care vrei sa copiezi piesele ca sa poata deschide memoria ipod-ului, problema este ca nu merge sincronizat pe doua deodata. Asa ca, daca-l sincronizezi, iti sterge toate fisierele ce le ai pe el, perfect. Si ma mai intreb odata, cum copiez niste amarate de piese de pe ipod pe un alt pc decat cel cu care e sincronizat, simplu il dau de toti peretii si pe astia cu firma lor ii arunc la gunoi. Eu unul ma ca* pe firma asta de doi lei, de propaganda penibila de care au parte, ce te face sa cheltui bani aiurea pe porcariile lor.Pai daca nici sa copiez un ca*at de melodie cu itune-u' de 5 lulele ce rost mai are porcaria asta de ipod? Nu poti face nimic cu el, numa reguli si restrictii in stanga si in dreapta, de parca esti la parnaie. Din partea mea, apple put, ei si cu tot neamu lor de lacomi obositi. As sabota firma asta sa dispara de pe piata cu tampenile lor maram de calitate superioara,bla bla bla [ma intreb cu ce-s mai buni decat sony, panasonic, lg, si altele:-?? ca si calitate sunet,memorie,baterie] rahatu de pe piata sub alta forma la un pret mai mare doar ca are un mar muscat ca si emblema.Ma mir ca nu si-au facut si casti speciale cu recunoastere magnetica, sa nu poti pune la el orice "vrajeala" de pe piata, numai casti de "calitate" Apple Srl. ca de maica , alea se strica repede si facem vanzare nu gluma.Banu' sa curgaaaa.

Si ma mai intreb inca odata, cum copiez piesele astea minune, o treaba usoara, simpla dar complicata a la Apple, deoarece niste mamaligari s-au gandit sa faca bani pana si din a pune muzica pe un rahat de stick cu casti...poate ma lumineaza si pe mine cineva pana nu iau ciocanu si-l fac ferfelita. Norocu' lui ca nu-i al meu:)))).Spre disperarea mea ca nu pot lua 30 de piese amarate de pe el.Doamne ajuta.

Edited by EktoSknot, 15 September 2008 - 01:14.

aljarreau

aljarreau

Senior Member

Salutare! Am o problema cu un iPod Classic de 80GB. Totul pare OK la el, mai putin faptul ca nu reda nici un fisier, fie ca e muzica, fie ca e video :( Mai exact ii dau play... zice acolo "now playing", dar nu se aude / nu se vede nimic. Si nici cursorul de timp nu arata ca s-ar scurge secundele... Practic nu reda. Sper ca m-am facut inteles, ca nu stiu cum sa mai explic.
In rest, iPod-ul este OK. Nicio eroare, nicio alta problema. Jocurile merg, cu sunet, ca am verificat. De asemenea, bip-ul acela cind te misti prin meniul iPod-ului se aude... deci totul este OK. Doar ca nu se aud si nu se vad fisierele :crying: . Si nu stiu ce sa-i fac, mai ales ca e luat din State.
Problema a aparut dupa ce am pus pe el niste fisiere wav, inregistrari facute cu un reportofon digital Olympus. Initial doua dintre cele 5 wav-uri au fost transfomate de iTunes in wma-uri... si culmea, se auzeau, desi stiu ca iPod-ul nu reda wma-uri. Apoi, pe restul le-am convertit eu in mp3-uri pe PC, dar tot n-au mers. In fine, le-am sters... iar apoi nu a mai redat nimic iPod-ul. Nicio melodie, niciun clip video.
Mai mentionez ca in iTunes de exemplu melodiile de pe el (nu din Library) se aud fara probleme daca le dau play.
Cine are idee cum as putea sa-l fac sa mearga i-as ramine recunoscator. Multumesc anticipat pentru orice sfat :worthy: .

PS: M-am gindit la reset... dar parca n-as vrea sa iau o masura radicala din prima, pentru ca nu vreau sa pierd unele lucruri de pe iPod.

KodrutZ

KodrutZ

Active Member

• Grup: Banned

View Postaljarreau, on Oct 9 2008, 23:51, said:

Salutare! Am o problema cu un iPod Classic de 80GB. Totul pare OK la el, mai putin faptul ca nu reda nici un fisier, fie ca e muzica, fie ca e video :( Mai exact ii dau play... zice acolo "now playing", dar nu se aude / nu se vede nimic. Si nici cursorul de timp nu arata ca s-ar scurge secundele... Practic nu reda. Sper ca m-am facut inteles, ca nu stiu cum sa mai explic.
In rest, iPod-ul este OK. Nicio eroare, nicio alta problema. Jocurile merg, cu sunet, ca am verificat. De asemenea, bip-ul acela cind te misti prin meniul iPod-ului se aude... deci totul este OK. Doar ca nu se aud si nu se vad fisierele :crying: . Si nu stiu ce sa-i fac, mai ales ca e luat din State.
Problema a aparut dupa ce am pus pe el niste fisiere wav, inregistrari facute cu un reportofon digital Olympus. Initial doua dintre cele 5 wav-uri au fost transfomate de iTunes in wma-uri... si culmea, se auzeau, desi stiu ca iPod-ul nu reda wma-uri. Apoi, pe restul le-am convertit eu in mp3-uri pe PC, dar tot n-au mers. In fine, le-am sters... iar apoi nu a mai redat nimic iPod-ul. Nicio melodie, niciun clip video.
Mai mentionez ca in iTunes de exemplu melodiile de pe el (nu din Library) se aud fara probleme daca le dau play.
Cine are idee cum as putea sa-l fac sa mearga i-as ramine recunoscator. Multumesc anticipat pentru orice sfat :worthy: .

PS: M-am gindit la reset... dar parca n-as vrea sa iau o masura radicala din prima, pentru ca nu vreau sa pierd unele lucruri de pe iPod.
Pune RockBox pe el, si nu o sa pierzi nimica din ce ai pe el. Dimpotriva, o sa cistigi o gramada.

aljarreau

aljarreau

Senior Member

View PostKodrutZ, on Oct 10 2008, 00:32, said:

Pune RockBox pe el, si nu o sa pierzi nimica din ce ai pe el. Dimpotriva, o sa cistigi o gramada.

Multam de sfat, dar nu-mi vine sa umblu in soft-ul iPod-ului, sa schimb firmware-ul si asa mai departe. Cu siguranta exista un risc daca fac asta si nu sint gata sa mi-l asum.
Altcineva alta idee? :mellow:

Centris

Centris

Moderator

cred ca sunt mai multe erori la mijloc. mp3-urile "tale obisnuite" mai merg pe iPod?

un restore este cel mai indicat mod de a clarifica ce se intimpla, din pacate asta va sterge tot ce ai pe iPod.

aljarreau

aljarreau

Senior Member

View PostCentris, on Oct 12 2008, 10:23, said:

cred ca sunt mai multe erori la mijloc. mp3-urile "tale obisnuite" mai merg pe iPod?

un restore este cel mai indicat mod de a clarifica ce se intimpla, din pacate asta va sterge tot ce ai pe iPod.

Nu, nu mai merg mp3-urile obisnuite. Nu mai merge niciun fisier, indiferent daca e pus de 5 luni sau de 5 secunde sau daca e mp3 sau video. Nu mai merg decit jocurile si sa navighezi prin meniu.
Deci restore e cea mai buna solutie... asta e, merg pe restore. Nu stiu insa pasii care trebuie facuti pentru restore. Am gasit pe apple.com, dar spune-mi te rog daca sint pasii care trebuie, sau e de la vreo alta generatie de iPod. Ca nu vreau sa gresesc. Link-ul este asta. Multumesc anticipat.

PS: Vad acolo ca spune ca toate fisierele pot fi puse la loc pe iPod dupa restore din iTunes Library... Sa inteleg ca este posibil totusi sa recuperez fisierele?

Centris

Centris

Moderator

pasii de acolo sunt cei care trebuie urmati.

sursa de sincronizare pentru iPod este iTunes, deci tot ce ai in iTunes poate fi resincronizat pe iPod dupa restore.

aljarreau

aljarreau

Senior Member

View PostCentris, on Oct 13 2008, 22:48, said:

pasii de acolo sunt cei care trebuie urmati.

sursa de sincronizare pentru iPod este iTunes, deci tot ce ai in iTunes poate fi resincronizat pe iPod dupa restore.

Multam frumos de sfaturi, o sa incerc restore-ul si o sa revin. Sper sa reusesc. Multumesc inca o data :worthy: .

Mosotti

Mosotti

Geniu umil

deci ai reusit?

aljarreau

aljarreau

Senior Member

View PostMosotti, on Oct 29 2008, 11:37, said:

deci ai reusit?

N-am reusit, pentru ca n-am avut timp sa fac restore-ul. Probabil in week-end o sa fac operatiunea. Sper sa se rezolve, ca si asa, am o jena... mi se pare complicat tot ce tine de Apple, asa SF... nu-s obisnuit. Chiar zilele trecute am butonat un Mac pe la Diverta si aveam impresia ca tin prima oara mina pe un mouse :confuzzled: Dupa ce mi-a spalat creierul B. Gates atitia ani am impresia ca totul e pe invers :cursing:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate