Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Neogen scumpeste CPC -ul

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Kidu

Kidu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,092
  • Înscris: 19.10.2003

Quote

Stimate client,

Datorita evolutiei preturilor pe piata de publicitate online din Romania, Neogen va modifica preturile pentru publicitatea CPC (Cost per click) incepand cu data de 15 octombrie 2006. Astfel, costul minim al unui click va creste la 0.10 euro.
Va dorim cat mai multi clienti!

Echipa Neogen Publicitate

Hmm, cred ca vor da cu bata in balta, prevad ca or sa renunte multi la ei... Si asa nu prea ieseau la socoteala numarul de vizitatori cu ce zic ei ca ti incaseaza banii, dar ca sa iti dublezi pretul....

#2
X5

X5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 20.02.2004
Oricum nu se merita la ei,la ce CPC au ai mai bine ofer spatiul din site catre altceva mai folositor.

#3
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Sunt total de acord...

#4
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Pentru publisheri e bine :) Problema e ca sunt din ce in ce mai multi publisheri si din ce in ce mai putini advertiseri !

#5
akenathon

akenathon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 16.02.2006

View Postdlh, on Oct 10 2006, 15:04, said:

... Problema e ca sunt din ce in ce mai multi publisheri ...
tre' sa mananca si gura lor...   :P

#6
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
:) clar ca trebuie , dar se pare ca o sa manance din ce in ce mai putin

#7
south

south

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 15.01.2006
Eu n-am facut nici o "branza" cu neogenul. Cred ca pot sa puna clickul si 100$ ca degeaba.  -_-

#8
aghyutza

aghyutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 14.12.2005
yo am fost advertiser la neogen pe vremea cand era 4c/v. unic cred,,,, si am platit pentru 300 de vizitatori unici pe toata perioada campaniei 1mil... ma gandesc ca daca ar fi sa fac acum as da pentru 100 de vizitatori 1-2 mil damn da astia chiar nu sunt sanatori, cred ca m-as combina cu trafic dublu, desi au retea cam praf.

Edited by aghyutza, 10 October 2006 - 23:00.


#9
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006

View Postsouth, on Oct 10 2006, 23:48, said:

Eu n-am facut nici o "branza" cu neogenul. Cred ca pot sa puna clickul si 100$ ca degeaba.  -_-

:coolspeak:  ar fi ideal pt publisheri :) Mie imi convine ca au marit cpc dar stiu ca advertiserilor nu . asta e, unii pierd, altii castiga. dar cel mai mare perdant din afacerea asta s-ar putea sa fie pana la urma chiar neogen. vom vedea

#10
adryyan

adryyan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 17.03.2006
Ce vreti, doar detin un fel de monopol in momentul de fata

#11
Kidu

Kidu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,092
  • Înscris: 19.10.2003
ce monopol ma?

#12
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
Vorbiti si voi sa va aflati in treaba. Habar nu aveti cat se castiga din neogen, habar nu aveti de piata CPC in Romania din viitorul FOARTE apropiat. :death: Preturile pe CPC in Romania vor fi si de 30 de UScenti, si NU prin google, ci prin Arbomedia prin Contextuala ( http://www.contextuala.ro )

Kidu, lasa-i sa abereze ;)

Edited by FireEyes, 11 October 2006 - 21:18.


#13
kevinro

kevinro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 753
  • Înscris: 31.03.2004
10 eurocenti vi se pare scump?! Nu va suparati, dar traiti cumva din alocatia de somaj?

O sa vina o vreme, mai repede decat va asteptati, in care o sa visati sa mai faceti PPC in Romania cu 10 eurocenti/click.

#14
Bold

Bold

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.01.2005

View Postkevinro, on Oct 12 2006, 07:39, said:

10 eurocenti vi se pare scump?! Nu va suparati, dar traiti cumva din alocatia de somaj?

O sa vina o vreme, mai repede decat va asteptati, in care o sa visati sa mai faceti PPC in Romania cu 10 eurocenti/click.

Se pot obtine usor click-uri prin Google cu 0,1$. Poti obtine reclama pe Softpedia cu mai putin de 2$ CPM. Arbomedia a cam pierdut publicitatea din Romania. De fapt, a cam pierdut contactul cu realitatea.

#15
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Este 15 . A observat cineva o crestere a pretului/click ? Nu de alta dar la ei pe website la asociati apare ca tot 2,5 centi primesti, si ma gandesc ca nu cumva sa fi marit pretul pentru advertiseri dar la publisheri sa le dea tot tot 2,5 centi.

#16
MisterM

MisterM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 24.09.2004
Numai noile reclame create de advertiseri vor avea pret nou. Reclamele vechi vor rula la acelasi pret, in scurt timp insa o sa se ajunga ca toate click-urile sa fie platite cu 5 centi catre publisheri. La fel a fost si cand au modificat pretul la CPM.

#17
pstefan75

pstefan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 06.09.2005
QUOTE(FireEyes @ Oct 11 2006, 22:14) <{POST_SNAPBACK}>
Vorbiti si voi sa va aflati in treaba. Habar nu aveti cat se castiga din neogen, habar nu aveti de piata CPC in Romania din viitorul FOARTE apropiat. death.gif Preturile pe CPC in Romania vor fi si de 30 de UScenti, si NU prin google, ci prin Arbomedia prin Contextuala ( http://www.contextuala.ro )

Kidu, lasa-i sa abereze wink.gif



De ce esti asa dur cu ei. Majoritatea sunt la inceput si vor doar bani. Presupun ca sunt si pustani. Nu vor sa dea nici in ruptul capului 10 centi pe un click, dar vor sa primeasca de la adsense sau altceva numai clickuri de 1 usd.

Este adevarat ca se fac bani si cu Neogen, dar au o problema majora, aceea cu contextualul....

Bani din publicitate se pot face de la 2.000 unici / zi,  asa ca pana atingeti acest trafic nu se cade sa-i injurati pe cei care vand publicitate.

Edited by pstefan75, 16 October 2006 - 12:59.


#18
Ulise

Ulise

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 27.10.2005
este 17 astazi si nu vad vreo modificare in costul CPC, tot 0.025 €, nu s-a spus in informare ca se va mari tariful doar pt. noile campanii, citez : "Pentru fiecare click dat pe reclamele afisate in sistemul Neogen, dvs. primiti acum 5 eurocenti , adica jumatate din cat plateste advertiserul. "

vedeti ceva echivoc ? :w00t:
cand observati o schimbare in bine bagati un mesaj

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate