Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Spam pe forum

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#19
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Speri mata,dar speri degeaba...

#20
Insane`

Insane`

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 07.08.2005

View Postgumball3000, on Oct 9 2006, 18:37, said:

Tu nu ai citit ce am scris mai sus? Incerci degeaba si cu codul de validare ca oricum o sa treaca si peste el.
Ai avut dreapte... pana nu rezolv ceva va trebui sa intru 2 minute zilnic sa ma ocup de asta... dar problema e ca in unele zile sunt plecat si n-am de unde intra. :mellow:

#21
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Eu mi-am dezactivat forumul(nu l-am sters)cat timp am fost plecat, intra in Administration Panel si selecteaza Configuration apoi  Disable board
This will make the board unavailable to users. Administrators are able to access the Administration Panel while the board is disabled. selecteaza yes

#22
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006

View Postgumball3000, on Oct 12 2006, 15:39, said:

Eu mi-am dezactivat forumul(nu l-am sters)cat timp am fost plecat, intra in Administration Panel si selecteaza Configuration apoi  Disable board
This will make the board unavailable to users. Administrators are able to access the Administration Panel while the board is disabled. selecteaza yes

Pentru un forum serios ce faci tu e sinucidere curata !

#23
aghyutza

aghyutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 14.12.2005
asa e... dar de obicei un forum serios are multi moderatori care sterg necuratul!! :))

#24
Bocacio Junior

Bocacio Junior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,616
  • Înscris: 04.11.2005
trec si eu prin asa ceva...m-am saturat in fiecare zi de bagat cate 5-6 ip-uri la ban si 5-6 nick`uri biggrin.gif ... este unul XRumer546 643 655 ... etc ... daca l-as afla l-as da la masina de carne

#25
dassaev

dassaev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 06.09.2005
Asta numai la phpBB se intampla sau la orice forum?

#26
GoBig World Comunication

GoBig World Comunication

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 19.12.2005
Una din solutii ar mai fi sa banezi din administrare clasa de Ip la fiecare user Spam ....
in felul acesta o sa scapi.
asa am pati si eu pe al meu
Cel putin asa am scapat eu :D

#27
mustyi

mustyi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 23.07.2006
shakira nude!!11oneoneone
:|
si pe mine ma streseaza.
am phpbb.
doar ca sunt oameni care fac treaba asta pe bani
la modul ca dau un anunt pe uneva
100 de para pt nu stiu cate reclame in nu stiu cate forumuri
sau ceva de genul asta
si vin omuletii si se baga
si dau search pe google la forum si incep.
naspa.

#28
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postdassaev, on Oct 17 2006, 09:10, said:

Asta numai la phpBB se intampla sau la orice forum?
Se intampla la orice forum, toata aceasta reclama de prost gust e generata cu ajutorul unui script(costa 300$)

#29
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
mama cate prostii pe aici... terminati cu sql injection, cu ultima versiune de phpbb nu e inca nici o vulnerabilitate de genul asta cunoscuta (si in mod sigur daca e gasita apare imediat patch). de asemenea cu cititul parolei din baza de date ....  :lol: ... amuzant. nu mai dati sfaturi daca sunteti pe langa cu subiectul.

da, teoretic se poate face ceva sa se treaca peste captcha ... dar asta presupune un cod destul de complex pentru recunoasterea imaginii. nu stiu daca a stat careva sa faca asa ceva pentru simplul fapt ca nu merita, exista prea multe forumuri parasite pe care se poate posta in voie fara prea mare bataie de cap. asta ca sa nu mai zic ca daca ai schimbat fontul de la captcha s-a dus dracu' recunoasterea codului de catre script.

nu dezactivati niciodata imaginea aia de la inscriere. da, e enervanta dar exista scripturi care pot face conturi de utilizatori si care sunt oprite de aceasta metoda. retineti ca pentru ei e important sa apara link-ul, iar link-ul apare in profil si fara sa posteze. daca li se permite asta, vor veni din ce in ce mai multi.

#30
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
zuppy, am si eu o intrebare daca tot te bagi in seama, ai tu cumva un forum si de cand ai introdus codul captcha ai observat ca nu mai apar spammeri, daca nu ne zici din experienta proprie si doar iti dai cu presupusul sa sti ca nu ne intereseaza...

#31
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
am 15.000 de forumuri phpbb daca te pasioneaza neaparat cifrele ...  si nu, nu exagerez.
stiu ce vorbesc.

#32
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Atunci cum imi poti explica si mie ca indiferent daca introduc sau nu codul captcha, tot am parte de spammeri???

#33
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
pentru ca spam nu se face numai cu scripturi. sunt si oameni care fac asta, dar ei sunt mult mai putini.
pe oameni nu-i poti opri asa usor, dar scripturile (care sunt 90% din spamuri) sunt oprite de acea imagine. o varianta pentru oprirea oamenilor este sa pui o intrebare care sa necesite cunoasterea limbii romane. asa o sa scapi si de ei.

Edited by zuppy, 25 October 2006 - 17:05.


#34
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Nu te contrazic, dar dupa ce vezi 20-30 de spammeri/zi pe forum deja incepi sa crezi altceva, eu m-am gandit ca ar fi o soluti totusi sa schimb adresa forumului, crezi ca m-ar putea ajuta cu ceva?

#35
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
e o solutie ca nu o sa iti mai gaseasca adresa o vreme, dar oare merita schimbarea adresei pentru castigul asta mic ?

#36
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Ce castig? :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate