Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Google cumpara YouTube pentru 1.6 miliarde $

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#37
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
clona cui mai esti de ti-e rusine sa scrii cu primul nick?

#38
busybee

busybee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 06.06.2006
Este o mutare foarte inteligenta a celor de la Google care acum si-a marit puterea pe piata exponential.
Mesajul video de la cei care l-au vandut(fostii proprietari) aici  
oare ce vor face cu banii?
busybee ai grija.

Edited by Krumel, 11 October 2006 - 17:34.


#39
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
isi vor lua o masina bengoasa , o casa pe masura, si restul probabil ii or investi in alte proiecte asemanatoare

#40
OKT

OKT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 23.01.2005
Off-topic - youtube.com.ro ? Cum sa mai faca romanul bani...rog un moderator sa stearga link-ul lui busybee.

#41
busybee

busybee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 06.06.2006

View PostOKT, on Oct 11 2006, 17:47, said:

Off-topic - youtube.com.ro ? Cum sa mai faca romanul bani...rog un moderator sa stearga link-ul lui busybee.
si ma rog pentru ce motiv? daca era link de la miniclip.ro atunci ar fi fost ok?
eu acolo am pus un link util,tu ce ai adus nou pe forum?
concurenta asta... prea grea pt.unii  :peacefingers:

Edited by busybee, 11 October 2006 - 16:54.


#42
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Pe motiv de scarpinare in urechea stanga cu mana dreapta, daca nu pentru ca ne oripileaza pupilele saitu ala de mircari.
Ce era in neregula cu linkul asta direct: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QCVxQ_3Ejkg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] ?

Edited by don_dannielo, 11 October 2006 - 17:00.


#43
busybee

busybee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 06.06.2006

View Postdon_dannielo, on Oct 11 2006, 17:58, said:

Pe motiv de scarpinare in urechea stanga cu mana dreapta, daca nu pentru ca ne oripileaza pupilele saitu ala de mircari.
Ce era in neregula cu linkul asta direct: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QCVxQ_3Ejkg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] ?
lool esti funny,site de mircari spui ...:)
daca nu iti place site-ul ala nu intra pe el si atunci nu vei mai avea probleme cu pupilele sau cu sistemul auditiv.
tine-ti parerile subiective despre site-uri pt tine sau prietenii tai.
In plus numai un moderator poate sterge ceva de pe forum,in cazul in care considera ca are un motiv intemeiat.
vezi,de aia unii sunt moderatori si altii pur si simplu vorbesc asa ca sa deranjeze.

#44
Krumel

Krumel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 19.05.2004
busybee cum poti cere unei persoane sa nu intre pe un link, daca nu ii place ce e in el, fata de care nu stie ce e pe el?
Te-as ruga sa iti revizuiesti atitudinea.

#45
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
busybee ... cand ai reclama adsense pe site .. un sfat bun este sa nu iti faci dusmani care sa iti stie link-ul site-ului. se stie ca cei de la google toloereaza foarte putine.

#46
busybee

busybee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 06.06.2006

View PostKrumel, on Oct 11 2006, 18:37, said:

busybee cum poti cere unei persoane sa nu intre pe un link, daca nu ii place ce e in el, fata de care nu stie ce e pe el?
Te-as ruga sa iti revizuiesti atitudinea.
Te rog data viitoare sa precizezi ce insemna "ai grija" ca asa as putea sa iti spun si eu tie sa ai grija.Restul  aici

Edited by busybee, 11 October 2006 - 18:24.


#47
Krumel

Krumel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 19.05.2004
"Ai grija" imi suna a Warn sau Ban la cererea comunitatii (vezi posturile de pe topic referitor la link-ul tau) stipulat in regulament (il poti citi si apoi respecta) si cazut de comun acord cu mai marii acestei comunitati.
You are next..

#48
busybee

busybee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 06.06.2006

View Postdlh, on Oct 11 2006, 18:41, said:

busybee ... cand ai reclama adsense pe site .. un sfat bun este sa nu iti faci dusmani care sa iti stie link-ul site-ului. se stie ca cei de la google toloereaza foarte putine.
Nu imi fac dusmani,dar este ca si cum mergi pe strada si esti atacat,daca te aperi insemna ca vrei sa iti faci dusmani? nu,este ceva normal sa iti spui punctul de vedere,daca ai unul bineinteles  ;)
1)google adsense nu te baneaza chiar asa de usor cum se zvoneste
2) oricum am sa pun neogen pe el ca din nu stiu ce motiv valoarea clik-urilor a scazut simtitor :(
Ontopic ,acum,cea mai mare "piatra de incercare" pentru youtube sub patronatul google cred ca este sa fie foarte atenti ce modificari vor face deoarece lumea este cu ochii pe ei si s-ar putea sa isi diminueze investitia...
Multa lume se intreaba daca youtube va ramane la fel,sincer chiar si eu mai ales din prisma celui care foloseste content de la ei(dupa cum ati vazut mai sus   :peacefingers:  )sub forma video clipurilor embeduite si mai mult ca sigur ca sunt milioane ca mine.
Este posibil ca daca ei iau decizia sa nu mai lase libera preluarea contentului sau postarea lui sa piarda drastic din membrii.
cine stie ce ne rezerva viitorul

#49
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
am considerat doar ca esti un pic cam neglijent cu contul tau adsense. un "dusman" poate ca in cateva zile sa te scoata din "circuit" si pana sa iti dai tu seama sa nu mai poti face nimic. eu am patit-o si crede-ma ca regret. Ai fi uimit cat de usor iti vor sterge contul daca se constata o neregularitate (chiar daca nu e vina ta). La cati bani au dat prin procese in care advertiserii isi cereau banii inapoi din cauza click fraud , acum sunt foarte atenti la astfel de lucruri.

#50
softimiu

softimiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 08.07.2006

Quote

Vineri, după anunțul viitoarei achiziții, acțiunile Google au crescut cu 2%, iar compania a înregistrat un profit din capitalizări de 6 miliarde. Adică de trei ori mai mult decât va da pe YouTube

:D

#51
.: dbd :.

.: dbd :.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 01.06.2006
bravo lor :) le urez bafta si sa mai mareasca si centi per click la adsense ;)

#52
pstefan75

pstefan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 06.09.2005

Quote

Vineri, după anunțul viitoarei achiziții, acțiunile Google au crescut cu 2%, iar compania a înregistrat un profit din capitalizări de 6 miliarde. Adică de trei ori mai mult decât va da pe YouTube


Eu am citit altceva:

Quote

Yahoo shares fell 56 cents Tuesday to close at $24.47 on the Nasdaq Stock Market, where Google Inc. shares also declined $2.35 to finish at $426.65. In contrast to Yahoo, though, Google's stock price has edged up by 3 percent so far this year.

Sursa : Yahoo News

Deci au scazut.

Attached File  google_actiuni.JPG   41.56K   43 downloads

Edited by pstefan75, 11 October 2006 - 21:16.


#53
softimiu

softimiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 08.07.2006

Quote

YouTube, recent achiziționat de Google, a șters 29.549 de clipuri de pe site, după ce a primit o solicitare în acest sens de la un grup de companii de media din Japonia, pe considerentul încălcării drepturilor de copyright.

Clipurile TV, muzicale și cinematografice au fost postate fără permisiunea deținătorilor de copyright, a anunțat Japan Society for Rights of Authors, Composers and Publishers, cu sediul la Tokyo.

Grupul, care reprezintă 23 de companii de media printre care se află rețele TV și distribuitori de film, a anunțat că îi va solicita YouTube să adopte măsuri pentru blocarea postării de fișiere neautorizate. Grupul a făcut, de asemenea, un apel la utilizatorii de internet să nu posteze clipuri video care încalcă drepturile de copyright.

YouTube, care servește peste 100 de milioane de clipuri video pe zi pe site-ul său, a atras plângeri de la mai mulți deținători de copyright, întrucât site-ul nu are posibilitatea să verifice dacă fișierele video încărcate sunt piratate.

cred ca mai sunt destule de sters  :P
cum stocheaza atatea videouri(100 de mil pe zi)?? :mellow:  :huh:

#54
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
da` ce greutate e sa stochezi niste fisiere, ca doar nu le cara ei in carca

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate