Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Sliders

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
Dupa cum se vede aici axn difuzeaza serialul asta care mi-a marcat adolescenta. Prima data cred ca l-am vazut pe prima , prezentand un concept foarte atragator. Ce ar fi daca ai putea calatorii in universuri paralele, in universuri diferite pentru ca la un moment dat in loc sa se intample un eveniment intr-un fel, s-a intamplat in alt fel? Ce m-a fascinat? In primul rand imaginatia de care dadeau dovada scenaristii serialului. De la lumi in care urss a devenit polul de putere al lumii, pana la lumii in care barbatii pot naste sau au devenit incapabili sa mai procreeze, totul a fost posibil. Din pacate la un moment dat producatorii au luat-o razna omorandu-l pe profesorul arturo, inlocuind-o cu maggie, o aparitie frumoasa ce e drept, care a dus insa la decesul serialului la finalul sezonului 3.Serialul insa a fost reinviat de catre scifi channel (la originii find sustinut de fox) ,care insa nu a mai fost la fel. Pur si simplu echipa veche, care mergea unsa impreuna (pe ecran) nu a mai putut fi inlocuita cu nimic.

Sunt ceva fani sliders pe aici??

Edited by romaximusro, 03 October 2006 - 19:43.


#2
SnowWhit3

SnowWhit3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,319
  • Înscris: 21.10.2003
Parca am vazut si ceva Sliders, dar mai mult m-a uitat la alt serial, nu imi amintesc acum numele... in care era un tip Sam care aparea sub forma de holograma pe care o vedea doar eroul principal...  Oricum ideea filmelor seamana si e super :)

#3
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
L-am vazut de mai multe ori. M-a marcat, serialul copilariei/adolescentei printre Bundy, Friends, Seinfeld, etc. Nu stiu daca astazi m-ar cuprinde acelasi entuziasm, dar cand eram mic il urmaream cu sufletul al gura. :D

#4
yapy

yapy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 21.09.2006

View Postromaximusro, on Oct 3 2006, 20:38, said:

Sunt ceva fani sliders pe aici??


e super tare filmul!
si cand eram mic cand il dadeau pe prima si acum ma uit cu aceeasi placere!

#5
alexei

alexei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 11.06.2005
e super... dar nu am timp sa il vad. daca era in alt interval orar.... ce bine era :(

#6
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
vezi ca sliders e dat in reluare si pe 14.20 daca seara nu poti sa il vezi :peacefingers:

#7
placebo87

placebo87

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.04.2006
Imi placea foarte mult cand eram mic. La inceput il urmaream pe canalele nemtesti si apoi pe Prima. Imi aduc aminte de toata echipa: Q-Ball, Remmy, Maximilian Arthur (???)  si Wade. :D

#8
Dragos

Dragos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 29.11.2002
Super serial. Cel mai mult mi-au placut primele sezoane, care pe langa faptul ca in ele era echipa completa :) (profesorul era extrem de amuzant :coolspeak:), aveau si niste episoade extrem de interesante.

Desi, nici sezonul 4 (de pe AXN) nu e rau... pacat ca unele episoade le-am mai vazut pe Prima :D

Edited by Dragos, 04 October 2006 - 12:45.


#9
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
mai multe informatii despre sliders, despre episoade gasiti aici. Profesorul se numea  Maximilian Arturo si e unul dintre stalpii de baza ai serialului.  :lol: Ca sa nu zic de remmy adica  Rembrandt "Crying Man" Brown care intr-un episod da nastere unui copil :D

#10
Dragos

Dragos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 29.11.2002

View Postromaximusro, on Oct 4 2006, 13:45, said:

mai multe informatii despre sliders, despre episoade gasiti aici. Profesorul se numea  Maximilian Arturo si e unul dintre stalpii de baza ai serialului.  :lol: Ca sa nu zic de remmy adica  Rembrandt "Crying Man" Brown care intr-un episod da nastere unui copil :D
:lol: Ala da episod.

#11
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
cam retardel serialu

#12
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
de ce? ce nu ti-a placut la el?

#13
ciprianv

ciprianv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 15.03.2006

View Postromaximusro, on Oct 3 2006, 20:38, said:

Dupa cum se vede aici axn difuzeaza serialul asta care mi-a marcat adolescenta. Prima data cred ca l-am vazut pe prima , prezentand un concept foarte atragator. Ce ar fi daca ai putea calatorii in universuri paralele, in universuri diferite pentru ca la un moment dat in loc sa se intample un eveniment intr-un fel, s-a intamplat in alt fel? Ce m-a fascinat? In primul rand imaginatia de care dadeau dovada scenaristii serialului. De la lumi in care urss a devenit polul de putere al lumii, pana la lumii in care barbatii pot naste sau au devenit incapabili sa mai procreeze, totul a fost posibil. Din pacate la un moment dat producatorii au luat-o razna omorandu-l pe profesorul arturo, inlocuind-o cu maggie, o aparitie frumoasa ce e drept, care a dus insa la decesul serialului la finalul sezonului 3.Serialul insa a fost reinviat de catre scifi channel (la originii find sustinut de fox) ,care insa nu a mai fost la fel. Pur si simplu echipa veche, care mergea unsa impreuna (pe ecran) nu a mai putut fi inlocuita cu nimic.

Sunt ceva fani sliders pe aici??
Da, eu sunt fan!!!
Pe PRIMA CRED CA L-AU DAT PRIMA DATA.

#14
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View Postromaximusro, on Oct 4 2006, 14:05, said:

de ce? ce nu ti-a placut la el?

problema cu serialele astea care au toate episoadele pe acelasi calapod e ca dupa 2-3 te plictisesti, ca sa nu mai zic ca sint previzibile (la sfirsit deschideau tunelu si tzushti). mi-a placut insa sfirsitul unui episod cind au trecut prin tunel si au ajuns la unu in fata casei si a deschis poarta sa vada daca e universu lor (poarta ar fi trebuit sa scirtie). cum poarta n-a scirtiit au deschis iar un tunel si tzushti. apoi au iesit din casa parintii sau dracu mai stie cine erau si au zis ceva de genu "bine c-am uns poarta asta"  :lol:  :lol:

#15
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
pai da.. in general episoadele aveau aceeasi idee: nu dadeau de lumea lor si incercau cu urmatorul univers. Insa nu despre asta e vorba in serial (e clar ca abia la ultimul episod ar trebui sa gaseasca lumea natala) ci despre lumile diferite (ca de exemplu o lume in care s-a adoptat modul de viata texan sau in care nu s-a inventat penincilina) etc.In unele se puneau pe tapet si unele probleme ale societatii, transmitand la sfarsit o morala.

#16
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005
este un serial destul de bun dupa parerea mea,si acum ma uit la cate un episod pe care nu l-am prins inainte

#17
lupiibah

lupiibah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 21.09.2006
Interesant la inceput.. dar devine plictisitor... Ca sa nu mai vorbim ca realizarea e slabuta, la fel si actorii..

Imi placea mult Quantum Leap, pe ProTV, in copilarie:D

#18
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
pai filmul are peste 10 ani (parca) si in plus nu a avut un superbuget. Intradevar nu straluceste prin efecte speciale, insa ideea serialului merita toti banii. Asa cum am mai zis mai sus, serialul a avut cateva sezoane bune, insa au trebuit producatorii sa dea cu stangu in dreptu..

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate