Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...
 Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 

Ce camera video detineti ?

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#19
deimos

deimos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 07.07.2006
Panasonic NV-GS150 pt derulari

Edited by Mtz, 04 October 2006 - 01:47.


#20
rapitorTM

rapitorTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 04.02.2003
Canon Elura 100 / alias MVX460 varianta europeana, 1.3MP , 1 Gb SD card
achizitionata recent, in urma unor indelungi studii pe net :)
Deocamdata foarte multumit, sap in continuare...

Edited by rapitorTM, 03 October 2006 - 17:13.


#21
trustmygod

trustmygod

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 25.09.2006
JVC cu zoom optic de 25X , are vreo 2 ani si merge perfect . Seria nu o stiu. da se gaseste in toate magazinele gen metro, media galaxy . cred ca e vreo 10 mil acuma.

#22
zit

zit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 04.11.2004
Canon MV630i.

20x optic. zgomot un pic cam mare pe filmari intunecate

Edited by Mtz, 04 October 2006 - 22:41.


#23
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002

View Postandjar, on Oct 3 2006, 15:18, said:

Mai da-ne  impresii mai amanuntite despre hc96: ce-ti place ,ce te-a impresionat,ce nu-ti place,comparatii cu altele...
Pai nu am ce comparatii sa fac pentru ca nu am mai avut camera de aproape 2 ani. Am tot uitat sa o cumpar, dar anul asta m-am "enervat" si mi-am cumparat-o. Eram curios cum "trage" de pe analog si am inregistrat de pe TV. Pot sa zic ca o face bine, dar apoi la compresia pe PC in divx... iese slab calitativ. Nu prea am facut multe teste, ca m-am luat cu altele. Am avut alta care "facea poze" si asta e mult mai tare, ca nu am aparat foto si cand mai am cate o urgenta, o pot folosi cu rezultate bune.

enjoy,
Mtz

PS: merci de sfat. Uite ca te-am ascultat. ;)

#24
jack_daniels6996

jack_daniels6996

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 283
  • Înscris: 23.06.2005
Sony DCR HC-96E
foarte multumit cu toate ca am filmat cu ea numai pe auto ca nu am avut timp sa citesc tot manualul de utilizare. luata de la dm impreuna cu lampa, 512 ram, acumulator de rezerva. pozele le fac cu canon s1s.

Edited by Mtz, 04 October 2006 - 22:41.


#25
Danmarc

Danmarc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 08.03.2006
Panasonic GS 280
Dupa un JVC mini DV care a "crapat" in mai putin de un an si un Sony Digital 8 care si-a facut treaba onorabil (dar atat), pot spune ca e o diferenta aproape incomensurabila. O am de vreo 9 luni si se comporta impecabil iar la calitatea filmarii e deja alta poveste in comparatie cu ce am avut inaintea ei.

Edited by Danmarc, 04 October 2006 - 18:14.


#26
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Un JVC GR-D 200.Functioneaza perfect,poze de 1 mpixel,doar ca la lumina slaba nu iasa ca lumea.

#27
Livik

Livik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 21.08.2006
Un Samsung pe caseta HI8 si sunt multumit de el. Inregistreaza NTSC si reda NTSC sau PAL 60 ( nu prea am inteles ce e asta ).

#28
apollo^^

apollo^^

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 01.11.2005
Panasonic GS_180  foarte multumit.

#29
GhG

GhG

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 04.02.2005
Canon Elura 60 (NTSC)

#30
iora

iora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 25.03.2005
eu mai am si acum prima mea camera digitala un panasonic ds99 care merge ok la lumina slaba si are deschidere mai buna ca alte camere mici plus lcd de 220.000k pixeli de 3,8" nu are insa patina pentru accesorii,dar am aranjat-o sa aiba.fata de sony sta mai prost cu WB pe auto.insa are reglaj de gain ,iris ,SS,e dvin-out,era printre primele cu stabilizator optic.reda DVCAM interesant .cred ca si altele de la panasonic.era ultra-slim la vremea ei cu sasiu de magneziu. are o imagine mai buna ca si un trv14-22 sau seria hc14-19.Plus o mai buna ergonomie la comanda de zoom.insa nu are conectica moderna gen usb,slot de carduri si alte lucruri.doar filmeaza... am redat mult cu ea ,o folosesc acuma pe post de deck.

Edited by iora, 06 October 2006 - 23:49.


#31
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,839
  • Înscris: 25.01.2002
sony hc 90e

ar trebui sa fie aproximativ ca hc 96, doar ca... eu nu-s foarte multumit de filmarea pe intuneric. se pierde mult din contrast. la lumina buna insa, e ok.

un alt punct slab il reprezinta bateriile... sony a dotat modelul asta cu baterii slim (ai zice ca sint pentru telefon mobil). ca sa fie si mai rau, sint doar 2 modele de baterie, unul mai slab si unul un pic mai puternic. ceiu de la sony si-au dat seama ca nu-s prea bune si incepind cu modelul de anul asta (hc 94 si hc 96, parca) au revenit la bateriile clasice, care se gasesc si la capacitati mari ("tin" ore intregi)

face si poze de 3 mp in modul foto, are posibilitatea de a face poze de 640 X 480 in timpul filmarii

Edited by tEo, 07 October 2006 - 00:24.


#32
pytonu

pytonu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 27.06.2005
Panasonic nv-gs27.
Si pentru ca nu are si soft inclus in kit, poate reusesc cei cu nv-gs37 sa faca un upload la MotionDvStudio variante noi.

#33
Saaba

Saaba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 11.01.2006
sony hc17e pe care vreau sa o vand (daca e cineva interesat PM ) si un fx1 ^_^

#34
adi5ani

adi5ani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 17.09.2005

View Postiora, on Oct 7 2006, 00:48, said:

nu are insa patina pentru accesorii,dar am aranjat-o sa aiba.
Nici eu nu am patina pentru accesorii la un Panasonic NV-GS25 GC,ai putea sa-mi spui te rog cum se poate rezolva?

#35
iora

iora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 25.03.2005
am desfacut camera si i-am atasat-o simplu cu 2 suruburi si o foita de cauciuc.era loc deasupra partii optice

#36
adi5ani

adi5ani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 17.09.2005

View Postadi5ani, on Oct 9 2006, 19:13, said:

Nici eu nu am patina pentru accesorii la un Panasonic NV-GS25 GC,ai putea sa-mi spui te rog cum se poate rezolva?

View Postiora, on Oct 9 2006, 19:16, said:

am desfacut camera si i-am atasat-o simplu cu 2 suruburi si o foita de cauciuc.era loc deasupra partii optice
De unde ai facut rost de patina pentru accesorii pe ai atasat-o, se gasesc de cumparat separat ? Desi mi-e cam teama sa fac asemenea ghidușie  :nonobad:   . Nu e prea riscant ?(desfacut camera, dat gauri....)
Multumesc pentru raspuns.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate