Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

CSI (2000 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#1
Syncron

Syncron

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,756
  • Înscris: 07.01.2006
De curand au aparut:
CSI - sezonul 7
CSI NY - sezonul 3
CSI Miami - sezonul 5

Mie imi plac toate (si am inceput sa ma uit la ele saptamanal), dar dintre toate cel mai mult imi place CSI NY.

Mai exista pe Softpedia si alti fani ai acestui serial?

Edited by M0n0, 26 January 2014 - 16:17.


#2
nasorum

nasorum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 19.11.2005
Despre ce e vorba in film?

#3
Syncron

Syncron

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,756
  • Înscris: 07.01.2006
CSI: Crime Scene Investigation (de obicei este referit ca CSI) este un serial foarte popular in State, castigator Emmy, care arata investigatiile unei echipe de "forensic scientist" (niste anchetatori care au acces la ultimile inovatii in tehnologie) si cum descopera circumstantele din spatele a unor morti destul de greu de deslusit.

In plus fata de programul original CSI, care este situat in Las Vegas, mai exista inca 2 serii - una localizata in Miami si alta in New York.

#4
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
e o nebunie curata cu serialul asta. Is mai multe serii, difuzate pe canale diferite. Ce imi place mie la serialul asta e de detectivul ala (imi scapa numele) si felul cum e filmat (parca numai la csi: miami e mai deosebit felul cum se filmeaza)

#5
niciperenco_20

niciperenco_20

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.10.2006

View PostSyncron, on Sep 30 2006, 14:19, said:

De curand au aparut:
CSI - sezonul 7
CSI NY - sezonul 3
CSI Miami - sezonul 5

Mie imi plac toate (si am inceput sa ma uit la ele saptamanal), dar dintre toate cel mai mult imi place CSI NY.

Mai exista pe Softpedia si alti fani ai acestui serial?




sunt fani multi... dar eu personal am o foarte mare problema...unde gasesc subtitrari ale episoadelor sezonului 1 in afara de 1,11,15,16,17,19,20,23,pe care toate site-urile mai "bogate"le au...si doar atat.
unde gasesc celelalte sezoane pe net?ca astia sunt prea saraci....cateva episoade ici colo...
heeeeeeeeeeellllllllpppppppppp!!!!!!!!!!!!! :cursing:  :no:

#6
gika_killeru'

gika_killeru'

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 03.01.2006

View Postromaximusro, on Oct 1 2006, 18:31, said:

. Ce imi place mie la serialul asta e de detectivul ala (imi scapa numele) si felul cum e filmat (parca numai la csi: miami e mai deosebit felul cum se filmeaza)

si au ales si bine stilul de filmare .... i se potriveste de minune lui carusso

#7
Syncron

Syncron

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,756
  • Înscris: 07.01.2006
Dar si CSI: New York are un stil destul de original de filmare.

#8
gika_killeru'

gika_killeru'

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 03.01.2006

View PostSyncron, on Oct 3 2006, 19:00, said:

Dar si CSI: New York are un stil destul de original de filmare.

am vazut un singur episod ... pare mai realist ny ..... in miami de multe ori o dau in diverse cu investigatiile lor

#9
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004
Geeez, nu si aici... in cursul saptamanii, am ajuns sa nu mai deschid TV-ul numai ca sa nu dau de CSI

#10
x3m_ia

x3m_ia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 05.07.2006
Colac peste pupaza trebuie sa recunoasteti ca CSI e unul dintre cele mai tari seriale.....alaturi de Ed si Lost...

View PostSyncron, on Sep 30 2006, 17:22, said:

"forensic scientist"

forensic detective

#11
dave

dave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 18.09.2005
imi place mult CSI dar din cauza PRO Tv ala care vizioneaza foarte TARZIU  :cursing: la ora 12 noaptea! incat nu apuc nici sfarsitul ca adorm cu atatea reclame!!!! :angry:
cel mai bulshit este Pro Tv!!! :curse: seful CSI este cam monoton(David Caruso)

dar in schimb PRIMA TV este perfecta(ora potrivita) :)  pt a urmari CSI Las Vegas( mult mai cool, decor, personaje, imi place blonda aceea Marg Helgenberger (cam lung nume) :naughty:

#12
Syncron

Syncron

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,756
  • Înscris: 07.01.2006
Ce sezoane sunt pe televiziunile romanesti?

#13
Deea29

Deea29

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.10.2006

View PostSyncron, on Oct 9 2006, 23:02, said:

Ce sezoane sunt pe televiziunile romanesti?

Eu ma uit pe AXN la sezonul 2 din CSI NY. Celelalte nu-mi plac. Si nici nu ma complic sa ma uit la ele ca ma incurc in episoade si sezoane cum m-am incurcat la Alias.

By the way, are cineva subtitrari pt CSI NY sezonul 3 si ultimele epis din sez 2?

#14
Cea Care

Cea Care

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 05.08.2006
david caruso strica csi:miami de pe protv. joaca atat de prost si e foarte fals. cel mai mult imi place csi:ny de pe axn. dar dau episoadele alea de o groaza de timp. cred ca e a 3-a oara cand e am prins acelasi episod din seria 2.

#15
Syncron

Syncron

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,756
  • Înscris: 07.01.2006
Da, din pacate majoritatea televiziunilor din Romania nu se grabesc sa prezinte seriale cat mai noi  :glare:

#16
grig_jr

grig_jr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,846
  • Înscris: 14.01.2005
caruso e genial. am vazut primele doua sezoane din miami, acum sunt la al treilea. probabil ca intr-o saptamana voi fi la zi cu miami si va trebui sa ma apuc de las vegas (6 sezoane complete and counting)
din NY nu am vazut decat pilotul. pare mai sumbru, dar sunt sigur ca sunt belea episoadele. mi-a placut foarte mult cum au evidentiat diferentele in stilul de lucru al celor din NY fata de cei din Miami.

imi place ca fiecare serie introduce o atmosfera diferita. merita sa le urmariti cursiv pentru ca pe langa cazurile pe care le rezolva exista o actiune care se intinde chiar peste mai multe sezoane (personaje care apar sau dispar, relatii, legaturi etc). incredibil cat de bine sunt legate. exista riscul sa nu pricepeti anumite chestii de detaliu daca vedeti un episod sporadic (ex: Maddison) si automat se pierde din farmec.

tehnica cinematografica este exceptionala, in special iluminarea, depasind cu mult multe productii pentru marele ecran.

ps: pe prima ruleaza acum sezonul doi din miami, joi a fost episodul 20. mai sunt 4 episoade din sezon (dupa care BANUI ca vor trece la sezonul 3). daca este cineva care are posibilitatea sa urmareasca DOAR la TV serialul si ati pierdut episoadele anterioara, pot sa va 'aduc la zi' cu actiunea generala, dc vreti :D

Edited by grig_jr, 23 October 2006 - 08:52.


#17
nancy_callahan

nancy_callahan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 15.08.2005

View Postdave, on Oct 7 2006, 21:11, said:

seful CSI este cam monoton(David Caruso)


View PostCea Care, on Oct 17 2006, 20:08, said:

david caruso strica csi:miami de pe protv. joaca atat de prost si e foarte fals.

Glumiti? Horatio e farmecul CSI Miami. Bine, nah, si Speedle, recunosc :newblush:
Si la capitolul imagine, bate by far Ney York si Vegas. Coloana sonora, la fel, MULT mai bine aleasa decat la Vegas, cel putin.

All in all, sunt dependenta :newblush:

#18
Syncron

Syncron

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,756
  • Înscris: 07.01.2006
Am observat ca si duminica seara pe PRIMA TV e cate un episod din CSI normal (Las Vegas), cred ca de la ora 22:00.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate