Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Facultatea Tehnica de Constructii Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
390 replies to this topic

#55
nicu13

nicu13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 07.08.2006

View PostBlackhawk, on Jul 7 2007, 20:58, said:

Salutare(din anul IV CCIA)
Nu te lua dupa altii, zic sa dai la departament; si ca sa stii e un pic mai usor la departament decat la ccia.

BAFTA tuturor care dau admitere la UTCB anul acesta

Salutare (din anulIV instalatii). Blackhawk, la ce dai licenta, metal, beton, sau feresca sfantu... lemn? Ai grija pe mana cui mergi. (ca indrumator de proiect, desi poate e deja prea tarziu ca zic acum).

#56
mihail_bogdan2006

mihail_bogdan2006

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.01.2007
Student anul II constructii franceza! Parere: veniti la constructii caci se merita ;)

#57
catal0ntz

catal0ntz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 13.04.2007
Se uita cineva aici? Va rog! Vreau sa aflu cat mai repede cum sta treaba.

Edited by catal0ntz, 15 July 2008 - 16:12.


#58
keyeasy

keyeasy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 15.07.2008

View Postzimzi, on Apr 22 2008, 14:53, said:

merita sa te duci la aceasta facultate???

Merita!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#59
dacoroman2310

dacoroman2310

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,745
  • Înscris: 28.05.2008

View Postkeyeasy, on Jul 17 2008, 12:48, said:

Merita!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ce argumente ai? :)

#60
keyeasy

keyeasy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 15.07.2008

View PostHap-Ciu, on Aug 13 2007, 13:45, said:

Dar daca am intrat la "inginerie urbana si dezvoltare regionala" are cineva idee ce o sa fac cu ea, daca o termin ...  :D . Oare ma pot transfera la ccia? habar nu am ce sa fac ...
              (10x)

O sa te poti transfera dupa primul an,probabil..numai ca trebuie sa dai diferentele la ex care au dat ei si u nu.

View Postdacoroman2310, on Jul 17 2008, 11:54, said:

Ce argumente ai? :)

In primul rand este o facultate de viitor..de construit o sa se construiasca mereu..Nu e ca la o fac unde faci finante banci,marketing si etc de unde ies studenti cu turma si dupa nu isi gasesc de munca,in domeniu,decat f putini dintre ei..De la Constructii nu ies asa multi pt k multi dintre ei renunta pe parcurs:D..De munca se poate gasi cu siguranta.
Este o facultate grea dar nu imposibila..Trebuie si invatat dar ai timp si de distractii sau ce vrei u:P

Edited by keyeasy, 17 July 2008 - 12:05.


#61
SufletSad

SufletSad

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 10.04.2008
sunt si eu student la hidrotehica bucuresti , acum am intrat , si vreau sa stiu daca se poate face ceva cu ea in tara ? am auzit ca in tara nu prea e cautata dar in schimb e cautata in afara .... pe mine nu ma intereseaza sa plec din tara .. deci ceva informatii suplimentare daca are cineva ? si daca e la fel de grea ca ca ccia ? multumesc anticipat :)

#62
DiXu

DiXu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 05.04.2008
Cam care e media de intrare la constructii , buget ....? si daca intru am si cazare asigurata ?

Daca poate cineva sa.mi faca o lista cu facultatile din Bucuresti , Iasi :D mediile la fiecare si in functie de prestigiu


FARA CELE CU PLATA


MS

#63
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006

View PostSufletSad, on Jul 26 2008, 17:20, said:

sunt si eu student la hidrotehica bucuresti , acum am intrat , si vreau sa stiu daca se poate face ceva cu ea in tara ?

Pai nu era normal sa te interesezi temeinic INAINTE sa dai la facultatea respectiva ?

Nu poti face ca lumea o facultate care nu-ti place. Romania are sute de mii de studenti pe hirtie, dar doar circa 1 din 10 au habar de ce se afla acolo... restul vor "doar o diploma".

#64
generalspecific

generalspecific

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 14.05.2008
Vaai, se poate face ceva cu ea. Altfel nu exista facultatea, cel putin asa ar fi logic. Doar nu intri undeva unde nu poti face nimic.

#65
flipper4u

flipper4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 18.08.2006

View Postgeneralspecific, on Jul 31 2008, 11:32, said:

Vaai, se poate face ceva cu ea. Altfel nu exista facultatea, cel putin asa ar fi logic. Doar nu intri undeva unde nu poti face nimic.


vrei sa te faci padurar si iti trebuie hidro? de ce n-ai dat la CCIA ? :)) (am dat un exemplu... nu-mi sariti in cap)

ps: decat o hartie cu care sa te stergi intr-o parte anatomica a corpului, sa nu zic direct cur, mai bine stai acasa sau du-te si te angajeaza unde vrei, daca stii sa faci ceva bine, du-te in afara, acolo nu iti va cere nimeni acea hartie inginerica cum ca ai terminat o facultate.. va zic din experienta multor cunoscuti...

Edited by flipper4u, 01 August 2008 - 09:09.


#66
generalspecific

generalspecific

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 14.05.2008
Eu pana la urma am intrat la chimie, doar acolo am avut medie buna, flipper.

#67
zetu1984

zetu1984

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.05.2007
Sunt anul 3 la IC. am nevoie de orice proiect cursuri sau ceva ce aveti pe calc. astept pm.Nu am luat nimic.
Incep restantele maine: sa aveti bafta.

#68
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
Pentru cei admisi vara asta la CFDP si interesati de camin: am sunat azi la secretariat la CFDP si mi-a s-a spus ca din cele 300 de locuri pentru tot anul I, pentru CFDP sunt repartizate 40-50 de locuri.

#69
greenLover

greenLover

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.09.2007
salut! am si eu o intrebare. am vazut ca in semestrul 1 la C.C.I.A , Inginerie Economica se face chimie. Stie cineva ce anume se face ? Interesul meu fata de materia asta a fost intotdeauna scazut .  ^_^

#70
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006

View PostgreenLover, on Sep 18 2008, 18:05, said:

salut! am si eu o intrebare. am vazut ca in semestrul 1 la C.C.I.A , Inginerie Economica se face chimie. Stie cineva ce anume se face ? Interesul meu fata de materia asta a fost intotdeauna scazut .  ^_^
Chimie anorganica.

#71
madalin64

madalin64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 13.06.2008
Din ce se da admiterea la Fac. de constructii? Mate-fizica sau altceva? Sau poate se intra pe baza de dosar ... Multumesc!

#72
madalin64

madalin64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 13.06.2008
Scuze ca am un dublu-post dar nu am mai putut folosi edit-ul. Deci intrebarea mea este pentru UTCB-Instalatii. Am auzit ca se da un test de admitere scrist. La ce se refera acel test? Multumesc!!!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate