Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u
 Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...
 Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...

sfat achiziție bicicleta pli...

NVIDIA Shield Programe Romania IP
 

Facultatea Tehnica de Constructii Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
390 replies to this topic

#37
maryus_83

maryus_83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 08.09.2006
Sal!  E cineva de aici pe la Inginerie si Management? M-ar interesa ca o alternativa la ASE....

Ce ziceti? Merita? Matematica de la admitere vad ca e usurica.. nu se compara cu cea de la ASE. Economia cum e?

Mersi anticipat!

#38
trid_ovi

trid_ovi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 10.10.2005

View Postun_ipohondru, on Jun 23 2007, 18:46, said:

ce parere aveti despre civile in limba engleza?

Daca te tine.... Au fost in facultate materii pe care nu le-am inteles in romana si le-am invatat ca papagalul,daca mai erau si intr-o limba straina....

#39
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View Postun_ipohondru, on Jun 23 2007, 18:46, said:

ce parere aveti despre civile in limba engleza?
Salutare(din anul IV CCIA)
Nu te lua dupa altii, zic sa dai la departament; si ca sa stii e un pic mai usor la departament decat la ccia.

BAFTA tuturor care dau admitere la UTCB anul acesta

#40
Boonycutzu

Boonycutzu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.07.2007

View Postflipper4u, on Jun 11 2007, 19:51, said:

salut baieti. si eu sunt interesat sa intru la UTCB.... variantele alea de pe net care le-au dat ei pe site...  se va alege un test din alea? sau vor fi altele???  aveti vreo idee? iar cei care sunt in anul 2,3 ... e grea facultatea??? multa bafta la admitere...

alt compatriot doritor  de UTCB. vreau si io pareri despre UTCB si deatalii ca sa imi fac o parere/imagine generala despre ea. ceva amanunte de fluxul terburilor si posibilitati de job dupa licenta (poate master) m-ar face sa fac un backflip de bucurie. anybody?  :unsure:

#41
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View PostBoonycutzu, on Jul 12 2007, 16:20, said:

alt compatriot doritor  de UTCB. vreau si io pareri despre UTCB si deatalii ca sa imi fac o parere/imagine generala despre ea. ceva amanunte de fluxul terburilor si posibilitati de job dupa licenta (poate master) m-ar face sa fac un backflip de bucurie. anybody?  :unsure:


dupa facultate fie incepi sa lucrezi la un birou de proiectare, mai intai desenator in autocad si apoi te baga si la calcule de dimensionare sau in executie unde practic incepi de la zero doar experienta conteaza. Mai sunt si alternative cum ar fi: la stat ca functionar, la o firma de distributie etc.

posibilitati de master o sa vezi atunci

#42
flipper4u

flipper4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 18.08.2006
a fost careva pe la facultate? cati s-au inscris pana azi??? eu am fost a doua zi de m-am inscris si in prima zi erau deja 60 inscrisi...

#43
MrWizard

MrWizard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 29.04.2006

View Postflipper4u, on Jul 17 2007, 18:34, said:

a fost careva pe la facultate? cati s-au inscris pana azi??? eu am fost a doua zi de m-am inscris si in prima zi erau deja 60 inscrisi...

Cred ca o sa se ajunga la apropae 1000 de inscrisi :)

#44
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,906
  • Înscris: 09.12.2004
pe tot UTCB-ul poate ;)

#45
MrWizard

MrWizard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 29.04.2006

View PostEvergreen, on Jul 18 2007, 12:08, said:

pe tot UTCB-ul poate ;)

Luni la ora 16 cand am fost si m-am inscris, la CCIA erau deja 600+ inscrisi si deja in ziua aia se inscrisesera cca 200. Judecand ca mai urma si ziua de marti... sincer... nu stiu cati sunt inscrisii! O sa trec azi pe acolo sa ma uit pe liste si sa vad si cu cati concurez.

Eu zic ca vor fi 1000+ pe cele 360 de locuri
OFF-TOPIC: (ca de... bag mana in foc ca jumate din cei de aici sunt interesati si de alte facultati! )La poli sunt 899 pe 500 de locuri...

#46
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,906
  • Înscris: 09.12.2004
da, poate ca ai dreptate; cind eram eu tinar nu te puteai inscrie la mai multe scoli de-odata.

#47
trid_ovi

trid_ovi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 10.10.2005

View PostEvergreen, on Jul 18 2007, 12:57, said:

da, poate ca ai dreptate; cind eram eu tinar nu te puteai inscrie la mai multe scoli de-odata.

Pt fac de instalatii http://instalatii.ut..._iulie_2007.pdf

#48
flipper4u

flipper4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 18.08.2006
salut. mai are cineva prin calc foaia aia unde erau scrise cate locuri sunt la fiecare specializare? ca pe site nu mai gasesc

#49
vip3r

vip3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 21.11.2006

View PostMrWizard, on Jul 18 2007, 12:49, said:

Luni la ora 16 cand am fost si m-am inscris, la CCIA erau deja 600+ inscrisi si deja in ziua aia se inscrisesera cca 200. Judecand ca mai urma si ziua de marti... sincer... nu stiu cati sunt inscrisii! O sa trec azi pe acolo sa ma uit pe liste si sa vad si cu cati concurez.

Eu zic ca vor fi 1000+ pe cele 360 de locuri
OFF-TOPIC: (ca de... bag mana in foc ca jumate din cei de aici sunt interesati si de alte facultati! )La poli sunt 899 pe 500 de locuri...



   Pai, nu numai ca sunt interesati si de alte facultati , dar la sfarsit o sa ramana locuri neocupate.

#50
Hap-Ciu

Hap-Ciu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.08.2007
Dar daca am intrat la "inginerie urbana si dezvoltare regionala" are cineva idee ce o sa fac cu ea, daca o termin ...  :D . Oare ma pot transfera la ccia? habar nu am ce sa fac ...
              (10x)

#51
cryptton2004

cryptton2004

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 08.06.2007
restantele de anu asta de la civile sunt afisate pe vre-un site? ca nu le-am gasit nicaieri.

#52
Fabian

Fabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,443
  • Înscris: 05.01.2007
Am intrat la Constructii la Hidrotehnica (UTCB Bucuresti) la buget, dar am lasat-o balta in dauna Politehnicii, Facultatea de Mecatronica si Robotica (aceeasi sectie) tot la buget! :) Sper ca am ales bine!

#53
trid_ovi

trid_ovi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 10.10.2005

View PostFabian, on Aug 18 2007, 17:38, said:

Am intrat la Constructii la Hidrotehnica (UTCB Bucuresti) la buget, dar am lasat-o balta in dauna Politehnicii, Facultatea de Mecatronica si Robotica (aceeasi sectie) tot la buget! :) Sper ca am ales bine!


Atat timp cat o sa mai fie apa pe Terra o sa ai de lucru...

#54
zimzi

zimzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 02.12.2007
merita sa te duci la aceasta facultate???

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate