Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

I-go utilizare

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Tytus

Tytus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 20.07.2006
Am un Mio701 cu i-go.In modul MAP incerc sa calculez ruta intre 2 orase.Daca nu am semnal GPS sunt in camera etc...e ok imi calculeaza si pot sa vad km intre ele.Daca am semnal GPS tot in modul MAP fac acelasi lucru, calculeaza dar dupa 2 sec max recalculeaza si imi face ruta intre ultimul oras si ultima mea locatie vazuta pe GPS :cursing: .Care e logica si cum scap?Tb sa ma bag in boxa sa calculez o ruta intre 2 orase? :D
Multumesc anticipat

Edited by Tytus, 26 September 2006 - 22:45.


#2
dan_padure

dan_padure

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 12.05.2002
stergi traseul vechi, click pe harta - START, click pe harta - DESTINATIE

#3
Tytus

Tytus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 20.07.2006
Pai am sters ruta veche de fiecare data inainte, si tot degeaba :cursing:  :cursing:

#4
Blade

Blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 01.01.2002
settings-route parameters .. poate nu-s bifate anumite tipuri de drum..

#5
Blade

Blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 01.01.2002
mda.. asa face si la mine daca am gps-ul activ... face intai ruta intre localitatile intre care vreau si dupa 5-10 sec recalculeaza si face ruta intre bucuresti si destinatie.

#6
Tytus

Tytus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 20.07.2006
Ori este un bug :P ori este o setare, ar tb sa faca asa din modul Cockpit, nu din modul Map, iar cei care au antena GPS separata au o sansa ca o pot oprii iar cei cu antena incorporata cum are aparatul meu si am cautat din I-go sa opresc antena si nu merge, ce fac? :worthy:
Nu s-a lovit nimeni de aceasta problema?help :D

Edited by Tytus, 27 September 2006 - 09:59.


#7
aureliandan

aureliandan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 27.08.2006

View PostTytus, on Sep 27 2006, 10:56, said:

Ori este un bug :P ori este o setare, ar tb sa faca asa din modul Cockpit, nu din modul Map, iar cei care au antena GPS separata au o sansa ca o pot oprii iar cei cu antena incorporata cum are aparatul meu si am cautat din I-go sa opresc antena si nu merge, ce fac? :worthy:
Nu s-a lovit nimeni de aceasta problema?help :D

vezi la traseu, editare traseu ... la mine tine minte intotdeauna ultimul punct inregistrat (daca nu am semnal) sau punctul curent dat de gps si-l insereaza in traseu, daca vrei ca acest punct sa nu existe intra la traseu si sterge din lista pozitia respectiva, asa o sa ramai numai cu punctele setate de tine ca start si destinatie

#8
lori_2001

lori_2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,016
  • Înscris: 16.09.2006

View Postaureliandan, on Sep 27 2006, 12:21, said:

vezi la traseu, editare traseu ... la mine tine minte intotdeauna ultimul punct inregistrat (daca nu am semnal) sau punctul curent dat de gps si-l insereaza in traseu, daca vrei ca acest punct sa nu existe intra la traseu si sterge din lista pozitia respectiva, asa o sa ramai numai cu punctele setate de tine ca start si destinatie
trebuie sa umbli la recalcularea automata a traseului, sa ii maresti timpul la care recalculeaza.

#9
Blade

Blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 01.01.2002
mai, nu asta e problema...

intrebare e daca e normal sa faca asta? adica  e imposibil de aflat distanta dintre doua puncte cand e gps-ul activ?

#10
bluehunt

bluehunt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 957
  • Înscris: 22.03.2004
la i-go da. nu are modul de "plan a route"
presupunem ca te afli in punctul A si vrei distanta intre punctele B si C.
singura solutie e sa faci o ruta A-C cu via prin B.

#11
Blade

Blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 01.01.2002
adica cei cu gps incorporat care nu se poate dezactiva trebuie sa se bage in beci ca sa vada o distanta intre 2 orase?
nasol.. :(

#12
dan_padure

dan_padure

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 12.05.2002
intri in configurare GPS, si ii schimbi ceva, astfel incat sa nu mai mearga.  Cel mai simplu il pui in mod SIFR, si adio GPS  :)

#13
riks

riks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 28.04.2004
in meniul de setari GENERAL se pune pe "dezactivat".

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate