Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Placa retea integrata la un ASUS ...

Targ de viniluri - Bucuresti

Achizitionare furca RockRider

End to end encrypted messenger
 masina de familie 9000 euro

T-Mobile intenționeaza sa in...

5G N38 Digi Mobil

Road trip moto Tunisia
 De ce au devenit recenziile Googl...

Mail suspect

Care adeziv de placi ceramice ii ...

[GAMING PC BUILD] Aprox 12000 lei
 Care sint cele mai ieftine mortar...

Ferdinand Residence - Sectorul 2

programel Win Movie Maker

Meritau ginerii lui Lot sa moara?

Logitech mouse mx1000

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

mYgu

mYgu

Junior Member

• Grup: Members
Mi sa stricat incarcatorul de la mouse.. adik de la suport la priza, stie careva dak functioneaza un incarcator pentru aparat foto/video / mobil sau unde se gaseste incarcator pt mx1000 ?

apollo_expert

apollo_expert

Inactive Member

• Grup: Senior Members
Vezi ce tip de acumulatori ai. Presupun ca sunt pe baza de Ni-Mh. Asa ca poti sa cumperi un incarcator care sa suporta tipul de acumulatori care ii ai. Eu folosesc un incarcator GP pentru acumulatori R6 Ni-Mh. Folosesc chiar acumulatorii cu care a venit incarcatorul. Ciao. B)

mYgu

mYgu

Junior Member

Acumulator? care e ala, adik bateria?

Nic

Nic

Junior Member

View PostmYgu, on Sep 25 2006, 13:56, said:

Acumulator? care e ala, adik bateria?

Da, "bateria" de care vorbesti este de fapt un acumulator, ca de aceea este si reincarcabila.

alin179

alin179

Member

esti sigur ca "sa" stricat incarcatorul? curata contactele metalice de la mouse. si la mine mai face figuri din astea.

incarcatorul scoate 8v si 0,5A. poti folosi unul identic

danielion

danielion

New Member

e problema daca ti s-a stricat...acumulatorul fiind incorporat, nu poti sa stii ce capacitate are si de ce tip este...incearca sa cauti pe net ca poate gasesti vreo informatie despre el...in felul asta ai putea sa improvizezi un incarcator...si totusi, cauta un electronist si pune-l sa ti-l desfaca (daca nu mai este in garantie)...e posibil sa fii norocos si sa se fi stricat vreo rezistenta sau condensator care se pot inlocui usor.
am si eu mouse din asta...daca nu merge niciuna din varintele de mai sus, cauta vreun service Logitech...poate au vreunul de la un mouse stricat.

alin179

alin179

Member

View Postdanielion, on Sep 25 2006, 14:09, said:

e problema daca ti s-a stricat...acumulatorul fiind incorporat, nu poti sa stii ce capacitate are si de ce tip este...incearca sa cauti pe net ca poate gasesti vreo informatie despre el...in felul asta ai putea sa improvizezi un incarcator...si totusi, cauta un electronist si pune-l sa ti-l desfaca (daca nu mai este in garantie)...e posibil sa fii norocos si sa se fi stricat vreo rezistenta sau condensator care se pot inlocui usor.
am si eu mouse din asta...daca nu merge niciuna din varintele de mai sus, cauta vreun service Logitech...poate au vreunul de la un mouse stricat.

daca ai mouse din asta ai fi vazut ca scrie clar pe el ca are 4,2V si 800 mA

mYgu

mYgu

Junior Member

Eu am exact aceeasi problema k el http://forum.compute...ad.php?t=161955 ; cand lam pus la incarcat sa auzit un "poc" si a cam mirosit a ars de la incarcator .. deci nu are cum sa fie suportul.

Oricum mousul esti in garantie, dar mi sa zic k termenul in care repara problema este de 10 zile lucratoare.. si cum zilele astea sunt zilele francofoniei etc... nu am chef sa astept 3 saptamani.

Tatal meu este electronist, cand vine de la work o sa incerce sa il repare dar dak sa stricat transformatorul.. sar putea sa fie pa si sa apelez la garantie  :death:

mYgu

mYgu

Junior Member

Am vb cu cineva pe yahoo care avut aceeasi problema, el a folosit un incarcator nokia 1100, mergea perfect , problema e ca si rezolvata, ms de help anyway.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate