Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Metode de îndreptat părul

- - - - -
  • Please log in to reply
206 replies to this topic

#19
PisicaAlba

PisicaAlba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 30.09.2006

View Postloredannas, on Sep 24 2006, 19:21, said:

Fierul de calcat???????????  :nonobad:  
si eu am parul ondulat si il indrept foarte usor cu o placa Philips cu ceramica. Eu am luat-o de la Domo.Costa 250 RON, acum parca s-a mai ieftin. Dupa ce te speli pe par, trebuie sa-l lasi sa se usuce complet, apoi treci la treaba. La mine dureaza cam 30 min toata operatiunea, iar rezultatul este similar cu cel de la coafor. Important sa folosesti keratina si o solutie speciala care se aplca pe par inainte de a folosi placa. O gasesti la orice salon si nu costa extraordinar de mult. Dupa ce ai indreptat parul folosesti niste cristale lichide pentru ca parul sa stea cat mai mult drept(Eu folosesc Semi di Lino, costa cam 70 RON, nu le gasesti in comert doar la saloane. Poate ti se pare scump, dar un tub te tine cam 1 an). Cremele de indreptat parul nu au nici un efect. Cred ca le-am incercat pe toate. Multa bafta!!!


Zi si mie de la care salon ti-ai luat Semi di Lino? Azi merg sa-mi iau placa de indreptat. :bouncey:

#20
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 10.05.2005
eu am primit o placa philips, super buna, si cel mai bun...rezultat il am daca imi indrepta parul fix dupa baie, iau cate o suvita groasa, o usc cu feonul si dupa o indrept. dar pt asta fac si eu tratamnt cu keratina.

parerea mea e ca cea mai..sanatoasa intindere e cea cu peria rotunda, si din cate am citit/auzit, remmington sunt cele mai bune placi.

a si la salon ti se recomanda sa il indrepti la 2 saptamani, asa ca.... -_-

#21
Sobolan Mort

Sobolan Mort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 22.09.2006

View Postgrumette40, on Sep 23 2006, 17:29, said:

Eu am părul ondulat din fire și încerc mereu să-l fac să stea cât mai drept . În acest sens folosesc uscătorul de păr , placa de îndrepatat, peria și ceva gel de păr . Am mai încercat în trecut și o cremă de îndreptat părul de la L,OREAL dar nu am fost mulțumită de rezultat . Problema e că totuși nu reușesc să-mi fac părul să stea cum vreau eu iar la saloanele de coafură nu îmi permit să merg foarte des ( acolo iese super ) . Am mai auzit de o metodă ce constă în așezarea unui prosop pe păr și apoi aplicarea fierului de călcat , deși metoda mi se pare cam barbară și nu vreau să risc .

Aștept sugestii pentru un păr cât mai drept !


Eu propun sa incerci fara prosop  :w00t:

#22
grumette40

grumette40

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 24.07.2006

View PostJaqueline, on Oct 11 2006, 08:22, said:

E stiam ca placa de indreptat parul e din ceramica, si fierul de calcat....ei bine, stii si tu.  :P
        
           Nu toate sunt din ceramică . Din câte plăci de îndreptat părul am vizionat eu numai aia de la Philips era din ceramică restul sunt din metal.

            De abia aștept pilulele alea de la L,Oreal.

#23
otis's gurl

otis's gurl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.12.2006
mi-am achiziotionat de curand o placa remington (ceramica+teflon, ca sa protejeze mai bine parul) si sunt foarte mandra de ea....o recomnad cu multa caldura...eu am parul putin ondulat, dar o folosesc la nivelul cel mai mic(are 3 nivele)...in max 20 min termin.... :P

Edited by Jaqueline, 08 December 2006 - 20:53.


#24
dani_sweet_girl_21

dani_sweet_girl_21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.01.2007
incearca sa folosesti o placa:OK:  .da nu folosi fierul de calcat :nonobad:

#25
Ayame

Ayame

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,624
  • Înscris: 23.02.2006
Permanent drept si te tine un de zile.

#26
mimiko

mimiko

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 23.01.2007

View PostAyame, on Jan 23 2007, 02:40, said:

Permanent drept si te tine un de zile.

Super!!!..L-ai facut personal??? Functioneaza?? Dar e destul de radical!!!...Eu cred ca m-as plictisi!! Diversitatea e esentiala pentru mine.Nu sunt un fan al procedurii de indreptat al parului, dar mi se pare o optiune interesanta din cand in cand. Clar trebuie facuta cu placa de ceramica si cu ceva produse TIGI specializate...plus ceva trucuri mici si sunt sigura ca efectul o sa fie "devastator"...Eu personal il indrept numai cand vreau ca efectul sa fie scontat.In felul asta e mai special.Cei din jur sunt obisnuiti sa il vada cret, asa ca din cand in cand imi place sai confuzez putin.Iar pe mine ma binedispune pentru ca imi da un bust de confidenta.Ca doar asta cauta orice femeie intr-un makeover, sa fie alta...chiar si pentru o perioada scurta. :lol:

#27
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005

View Postflorina, on Oct 11 2006, 11:13, said:

eu am primit o placa philips, super buna, si cel mai bun...rezultat il am daca imi indrepta parul fix dupa baie, iau cate o suvita groasa, o usc cu feonul si dupa o indrept. dar pt asta fac si eu tratamnt cu keratina.
Si cu volumul cum stai? Subscriu la keratina.
Eu tot cu placa il indrept, dar doar dupa ce l-am lasat sa se usuce pe bigudiuri gigant. Volum 3-4 zile, fac treaba asta de 2 ani si n-am un fir de par ars in cap.
Cat despre domnisoara care vrea permanent, nu-i recomand. :nonobad:

Edited by naughtydream01, 24 January 2007 - 13:21.


#28
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 10.05.2005

View Postnaughtydream01, on Jan 24 2007, 13:20, said:

Eu tot cu placa il indrept, dar doar dupa ce l-am lasat sa se usuce pe bigudiuri gigant. Volum 3-4 zile, fac treaba asta de 2 ani si n-am un fir de par ars in cap.
Cat despre domnisoara care vrea permanent, nu-i recomand. :nonobad:
ce-mi doresc eu cel mai mult de la viata e mai putin volum si mai putin par :harhar:

#29
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005

View Postflorina, on Jan 24 2007, 15:43, said:

ce-mi doresc eu cel mai mult de la viata e mai putin volum si mai putin par :harhar:
Problema ta. :P

#30
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View Postflorina, on Jan 24 2007, 15:43, said:

ce-mi doresc eu cel mai mult de la viata e mai putin volum si mai putin par :harhar:

le iau eu pe amandoua, oricat de scump le dai  :P

#31
georgiana22

georgiana22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 20.01.2007
acum cateva luni cautam si eu innebunita o solutie pt a avea par drept.... pana la urma mi-am cumparat o placa de par remington cu tripla protectie teflon+ceramica+tourmaline si sunt extraordinar de multumita de ea... trebuie sa va spun ca am mai incercat si alte placi dar nici una nu a dat un rezultat asa bun ca asta... pe mine ma face sor-mea in 30 de min si iese super desi eu am un par ingrozitor ... intr-adevar folosesc si eu inainte de a ma indrepta keratina si uneori o alta solutie cumparata dintr-un salon...

asa ca nu incerca faza cu fierul!!!!!!! si nici cu indreptatul permanent ... am inteles ca e groaznic pt par ...

#32
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005

View Postgeorgiana22, on Jan 24 2007, 19:24, said:

asa ca nu incerca faza cu fierul!!!!!!! si nici cu indreptatul permanent ... am inteles ca e groaznic pt par ...
Permanentul, de orice fel, omoara parul, asa ca, daca nu vrei sa arati ca o matura, nu te baga.

#33
Ayame

Ayame

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,624
  • Înscris: 23.02.2006

View Postmimiko, on Jan 24 2007, 20:08, said:

Super!!!..L-ai facut personal??? Functioneaza?? Dar e destul de radical!!!...Eu cred ca m-as plictisi!! Diversitatea e esentiala pentru mine.Nu sunt un fan al procedurii de indreptat al parului, dar mi se pare o optiune interesanta din cand in cand. Clar trebuie facuta cu placa de ceramica si cu ceva produse TIGI specializate...plus ceva trucuri mici si sunt sigura ca efectul o sa fie "devastator"...Eu personal il indrept numai cand vreau ca efectul sa fie scontat.In felul asta e mai special.Cei din jur sunt obisnuiti sa il vada cret, asa ca din cand in cand imi place sai confuzez putin.Iar pe mine ma binedispune pentru ca imi da un bust de confidenta.Ca doar asta cauta orice femeie intr-un makeover, sa fie alta...chiar si pentru o perioada scurta. :lol:

Inainte imi faceam permanent drept si vopsit(decolorat) si, da, ti se arde parul.

Edited by Jaqueline, 02 February 2007 - 20:23.
flame, ca de obicei


#34
Ayame

Ayame

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,624
  • Înscris: 23.02.2006

View Postflorina, on Jan 24 2007, 22:43, said:

ce-mi doresc eu cel mai mult de la viata e mai putin volum si mai putin par :harhar:

Fileaza-l ca sa mai scapi din volum sau inainte de shamponare da-l cu ulei de cocos(cald), stai cam doua ore si dupa aceea te speli. Cred ca se gaseste si-n Romania, eu am cumparat din Saipan pentru ca nu mi s-a potrivit  shamponul hotelului plus ca toata ziua ma scufundam, nu putea nici sa-l mai descurc, noroc cu uleiul de cocos, da luciul parului si scade volumul.
Nici mie nu-mi place sa am volum la par.

#35
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

View PostAyame, on Jan 25 2007, 02:33, said:

Inainte imi faceam permanent drept si vopsit(decolorat) si, da, ti se arde parul.
Tu nu-ti speli parul 3-4 zile??? Parul dupa 24 de ore miroase mai ales daca gatesti, si un ou daca-l prajesti tot mirosul acela de ulei prima data in par se imbiba.

Nu toata lumea are parul atat de rezistent ca tine. Daca ai parul uscat aceasta procedura iti poate strica parul, mai mult, iti poate dezechilibra glandele seboreice... Este bine sa-ti speli parul numai atunci cand ai senzatia de "ingrasare". In plus pH-ul pielii are de suferit din cauza substantelor tensioactive continute de sampoane.
Spalarea parului normal se face la un interval de trei-patru zile. Nu mai des, nici mai rar, deoarece frecventa spalarilor poate afecta cantitatea de sebum produsa de glande. Folositi sampon pentru par normal, iar balsamul se da numai la varfuri.

Edited by Bebeluska, 25 January 2007 - 10:30.


#36
Ayame

Ayame

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,624
  • Înscris: 23.02.2006

View PostBebeluska, on Jan 25 2007, 17:29, said:

Nu toata lumea are parul atat de rezistent ca tine. Daca ai parul uscat aceasta procedura iti poate strica parul, mai mult, iti poate dezechilibra glandele seboreice... Este bine sa-ti speli parul numai atunci cand ai senzatia de "ingrasare". In plus pH-ul pielii are de suferit din cauza substantelor tensioactive continute de sampoane.
Spalarea parului normal se face la un interval de trei-patru zile. Nu mai des, nici mai rar, deoarece frecventa spalarilor poate afecta cantitatea de sebum produsa de glande. Folositi sampon pentru par normal, iar balsamul se da numai la varfuri.

Zau??? Stii cum ii miroase parul la o fumatoare dupa o zi ???
Folosesti shampon pentru par normal,  doar daca ai par normal natural nevopsit.
Daca ai  par vopsit, folosesti uscatorul pentru a-l coafa sau ai permanent cumperi shamponul pe care ti-l recomnada stilistul.
Spalarea parului  se face in fiecare zi mai ales vara pentru ca transpiri, baby..

Edited by Jaqueline, 02 February 2007 - 20:26.
la fel :|


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate