Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Patinaj - Patinoare etc.

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#1
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,860
  • Înscris: 31.10.2002
Cum vara s-a cam dus si zilele frumoase asemenea incepem sa ne gandim deja la sporturile de iarna.
Eu unul ma pregatesc sa pun rolele in cui si sa scot patinele.

Am auzit ca s-ar fi deschis patinoarul Flamaropol dar nu stiu si daca pentru public. Aici fac mentiunea ca acest patinoar este singurul din tara care functioneaza nu numai iarna.

Intrebarea mea este: "Stie cineva mai multe amanunte?"
Daca aflu informatii intre timp am sa le postez. La umerele de telefon care le am de acolo nu raspunde nimeni.

Temporar ar mai fi un minipatinoar deschis tot in Bucuresti City Mall pana pe 15 octombrie dar am inteles ca are doar vreo 60mp deci nu cred ca merita efortul.

#2
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,860
  • Înscris: 31.10.2002
am fost aseara si am prins ultima repriza din HC steaua cu unii vo 12-0

patinoarul Flamaropol se deschide pentru public dupa 10 oct dupa spusele unuia de pe-acolo

orar joi si uikend, nu mai stiu exact orele, dar doar vreo 2 ture gen 14-16 si 18-20

#3
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,860
  • Înscris: 31.10.2002
Prima zi de patinoar in iarna asta.
Fratilor s-a deschis Flamaropol :)
Am fost ieri (sambata) de la 18 ,a fost belea; preturi ca anul trecut 10Roni 2h si 10Roni patine (pentru cine nu are)

Programul nu l-am retinut dar se pare ca este in uikend 2 ture pe zi din care una sigur de la 18; si ar mai fi si joi parca o tura.

#4
pucca

pucca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 03.08.2006
stie cineva cand incepe patinajul artistic?

#5
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,860
  • Înscris: 31.10.2002

View Postpucca, on Dec 1 2006, 19:42, said:

stie cineva cand incepe patinajul artistic?


la tv sau ce?

azi s-a deschis si Moghiorosh; m-am dat de la 18 la 23  :coolspeak:

Herastrau mai stagneaza 1 saptamana, daca tine vremea asa; asa o spus cel de la telefon cand am sunat;  e gata dar nu tine vremea cu noi   :w00t:

Edited by christig, 02 December 2006 - 00:44.


#6
me_marc

me_marc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 04.12.2006

View Postchristig, on Dec 2 2006, 00:39, said:

la tv sau ce?

azi s-a deschis si Moghiorosh; m-am dat de la 18 la 23  :coolspeak:

Herastrau mai stagneaza 1 saptamana, daca tine vremea asa; asa o spus cel de la telefon cand am sunat;  e gata dar nu tine vremea cu noi   :w00t:

vreau si eu nr painuarui din Herastrau va rog

Edited by me_marc, 15 December 2006 - 19:27.


#7
ReeaE

ReeaE

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 05.01.2007
Si eu am fost iarna asta de 3 ori pana acum la patinoar si ultima data a venit un piticot care lucra acolo si m-a impins din spate si-am luat prima tranta impreuna cu prietena mea cu care ma tineam de manuta. Am fost atat de trista zilele urmatoare! :crying:

#8
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006

View PostReeaE, on Jan 7 2007, 01:48, said:

Si eu am fost iarna asta de 3 ori pana acum la patinoar si ultima data a venit un piticot care lucra acolo si m-a impins din spate si-am luat prima tranta impreuna cu prietena mea cu care ma tineam de manuta. Am fost atat de trista zilele urmatoare! :crying:

banuiesc ca ai fost la patinoaru din ghiorgheni nu?

#9
ReeaE

ReeaE

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 05.01.2007

View PostImDrunk, on Jan 7 2007, 09:15, said:

banuiesc ca ai fost la patinoaru din ghiorgheni nu?
Da, la patinoarul din Gheorgheni, fiindca e singurul in aer liber accesibil adultilor. Cel din Matei e destinat exclusiv kinderilor. Pana se va deschide si cel de la Regionala va mai dura o vreme.

#10
nadis

nadis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 20.05.2006
O rugaminte: stie cineva cum se numesc acele acoperitoate care se pun pe lama patinelor atunci cand se iese de pe gheata? Adica denumirea lor oficiala, pe romaneste.
Multumesc!

#11
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,860
  • Înscris: 31.10.2002
pai cred ca protectie pentru lame de patine

ui ce scrie aici

#12
teodoranicole

teodoranicole

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 06.04.2007
Stie cumva cineva daca e vreun patinoar deschis in bucuresti pe timpul verii ??  :huh:

#13
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,860
  • Înscris: 31.10.2002
din pacate nu exista asa ceva si chiar azi pe role dandu ma prin herastrau stateam de vorba cu cineva, ca la un oras de 3 mil de suflete nu se gaseste un 1000mp de spatiu si cineva sa sponsorizeze o gheata.; Flamaropol mai e open pana pe 15 aprilie, chiar as incerca maine sa vad daca e deschis ca nu mai stiu acum cu sarbatorile; wikendul trecut am fost si sambata si duminica de la 18.

se vorbea de Drumul Taberei ca s-ar deschide mult mai devreme anul asta; poate il fac inchis si-i dau drumu mai prin vara ca ar fi chiar beton; vezi www.patinoaronline.ro

#14
teodoranicole

teodoranicole

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 06.04.2007
Da nu stiu..e ciudat ..
Unde locuiesc eu in Olanda..tara care e cam de 6 ori mai mica...decat Romania si cred ca au de doua ori mai multe patinoare..dar inca destul de departe si greu de ajuns la ele...Si decat vreo 2-3 la capatul tarii care sunt deschise pe timp de vara..
Speram ca atuncea cand voi veni in Romania in iulie-august o-s fi prins si eu o sansa de antrenament..

M-am uitat pe link dar vad ca si p-acolo se intreaba lumea ce se face dupa sezonul de iarna.. Nu stiu ar fi tare ..vara sa fie deschis desi banuiesc ca ar fi si super aglomerat..Dar e patinoar-patinoar? sau unul din ala mai mic in aer liber? Si 23 august de ce nu-l tin deschis??

#15
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,860
  • Înscris: 31.10.2002
Pai iarna is cam 7 patinoare in Bucuresti deschise in aer liber, asta de prin decembrie pana la sfarsitul lui februarie + Flamaropol care merge cam cu 1-2 luni inainte si dupa astea. Flama e de stat si dupa cum stii e in sala, probabil ca n-au destui bani sa-l tina deschis; drept sa-ti spun ultimele wikenduri in care am fost a fost destul de liber, nu mai vine lumea;

cel mai mare anul asta a fost Cismigiul, vreo 3000 de mp, se laudau ca ar fi cel mai mare din EU; am vorbit din intamplare cu un paznic intr-o seara si imi zicea ca ii costa cam 1000EU pe zi intretinerea gen curent angajati etc.

vara anului trecut in premiera a existat un minipatinoar pe plaja la Mamaia, era acoperit cu o prelata, era micut si n-am apucat sa ma dau pe el pt ca am ajuns acolo pe la inceputul lui septembrie intr-o luni si duminica fusese ultima zi  :bandit: ; poate il mai fac si anul asta, dar nu cred ca-i mare kestie, era mic rau.

#16
teodoranicole

teodoranicole

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 06.04.2007

View Postchristig, on Apr 7 2007, 00:51, said:

Pai iarna is cam 7 patinoare in Bucuresti deschise in aer liber, asta de prin decembrie pana la sfarsitul lui februarie + Flamaropol care merge cam cu 1-2 luni inainte si dupa astea. Flama e de stat si dupa cum stii e in sala, probabil ca n-au destui bani sa-l tina deschis; drept sa-ti spun ultimele wikenduri in care am fost a fost destul de liber, nu mai vine lumea;

cel mai mare anul asta a fost Cismigiul, vreo 3000 de mp, se laudau ca ar fi cel mai mare din EU; am vorbit din intamplare cu un paznic intr-o seara si imi zicea ca ii costa cam 1000EU pe zi intretinerea gen curent angajati etc.

vara anului trecut in premiera a existat un minipatinoar pe plaja la Mamaia, era acoperit cu o prelata, era micut si n-am apucat sa ma dau pe el pt ca am ajuns acolo pe la inceputul lui septembrie intr-o luni si duminica fusese ultima zi  :bandit: ; poate il mai fac si anul asta, dar nu cred ca-i mare kestie, era mic rau.

Da chestiile astea le stiam deja ms  ;) M-am dat asta iarna vreo 2 sapt cand am fost in vacanta pe un patinoar din ala mic in aer liber, la Kiseleff ..xmaspark cred ca se numea.. Din cate stiu Bucurestiul in rest are 2 patinoare.. unul acoperit si altul in aer liber dar se poate si ca amandoua sunt acoperite..asta chiar nu mai stiu ..
Ma intreb ce or face cu patinoarele cand le inchid.. ?? Asta chiar nu m-am interesat.. nici la patinoarul meu..
Le las sa se dezghete si scot apa ??
Am auzit si eu ca cica Cismigiu ar fi fost cel mai mare idn Europa...oarecum impressing
Am fost chiar vara tracuta la mamaia si am patinat acolo dar doamne..pe bune.. aiai gheata nu era in orice caz..mai intai m-am chinuit sa intru cu un dop de cola (asa era ergulamentul eu stiu) si sa inchiriez niste patine..ca cum am pus piciorul pe plasticul ala sa si parasesc direct acel 'patinoar'..Nu stiu cica a fost si unul cu gheata adevarata (de la xmaspark)..cred ca l-os fi ratat eu ..

#17
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,860
  • Înscris: 31.10.2002
patinoarele astea in aer liber is inchiriate de afara; sunt firme care inchiriaza asa ceva; cand se termina sezonul le lasa sa se dezghete apoi scot lichidul care umbla prin tevi si instalatie (nu e apa); dezmembreaza tevile le ambaleaza si le trimit de unde le-au inchiriat (state, europa etc.)

n-am fost pe Kiseleff (prea mic)

am stat pe Cismigiu, Drumul Taberei, Herastrau, si Flamaropol in extrasezon. in afara de astea mai era unul la Unirii unul in Titan si Kiseleefful; Floreasca s-a desfiintat.

Edited by christig, 07 April 2007 - 01:42.


#18
teodoranicole

teodoranicole

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 06.04.2007

View Postchristig, on Apr 7 2007, 01:42, said:

patinoarele astea in aer liber is inchiriate de afara; sunt firme care inchiriaza asa ceva; cand se termina sezonul le lasa sa se dezghete apoi scot lichidul care umbla prin tevi si instalatie (nu e apa); dezmembreaza tevile le ambaleaza si le trimit de unde le-au inchiriat (state, europa etc.)


Ma referam la un pationoar adevarat..Adica deh intzelegi tu ..Eu, cel puttin pe patinoar adevarat ( the full package) practic patinajul artistic.. Lichidul stiu ca nu e apa..dar ma rog lichid..pt.mine cu romana mea.. tot una..  
Kiseleff-ul era ft. aproape de matusa-mea.. Si pt. cele 2 sapt care am stat pot sa spun ca mi-a fost destul de folos.. desi ratasem antrenamentele la mine fiind plecata in vacanta.. asa macar mi-am antrenat celalalte elemente..

Edited by teodoranicole, 07 April 2007 - 01:52.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate