Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Investitie imobiliara in strainat...

Plita inducție gorenje IC340...

info schimbare buletin sectorul 4

Aplicație nivel scazut baterie
 Importul de cod extern avantaje v...

Alegere sistem usi glisante\...

Am primit credit in avans desi op...

Restituire prima casco dupa instr...
 3 ani dobanda fixa vs 5 ani fixa?

Sfaturi recuperare cont facebook

Piese pentru trenul de rulare Meyle

o masina legendara, Moskvitch 408
 Problema Service - Preturi diferite

IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...

Investitie de 40.000.e

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

tomycta

tomycta

Member

• Grup: Members

View PostDelwind, on Oct 20 2006, 16:22, said:

Gandeste-te intai foarte bine ce stii sa faci. O investitie intr-un domeniu la care nu te pricepi este extrem de dificila. In afara cazului in care gasesti un produs/serviciu care nu exista pe piata si pe care multa lume l-ar vrea (ce n-as da sa stiu si eu unul) nu poti sa obtii profit serios decat din ceva la care esti mai performant decat competitia. Ceea ce inseamna ca trebuie sa stii foarte bine ce faci.

Exceptie - daca reusesti sa faci afaceri cu statul. Dar asta inseamna as ai pile multe nu idei.

:lol: daca stiam sa fac o afacere sa produc ceva original, care nu se mai gaseste pe piata, crezi ca nu as fii facut-o deja pana acuma?> :P

penny_s

penny_s

Member

View Posttomycta, on Sep 23 2006, 11:19, said:

Sal.
Ma gandesc la o suma aproximativa de 40.000. euro... in ce as putea sa investesc?? Nu prea imi place sa risc, as vrea sa fie o afacere cat mai serioasa si care sa imi aduca profit...

PS: M-am gandit asa: la un restaurant/barulet??? ce conditii? ce sa fac sa atrag cat mai multi clienti?
O spalatorie auto (stiu ca nu este 40.000.e investitia) si inca ceva????

Veniti voi cu niste idei stralucite :P

pungi din hartie (pentru supermarket-uri). in curand va trebui sa ne aliniem la normele europene (pungile din plastic nu sunt biodegradabile si reciclarea lor nu prea se face...). daca nu iti ajung banii pentru utilaje,imprumuta restul!
sau altceva asemanator....

darrya

darrya

New Member

Tot citind mesajele de pe forum am ajuns la concluzia ca nici daca ne-ar da altii banii o mare parte din romani nu ar fi capabili sa evolueze si sa-si faca o afacere proprie din doua motive zic eu: primul pentru ca se cred prea destepti pentru o varianta simpla si al doilea pt ca sunt prea fricosi sa aleaga o varianta inteligenta si mai putin simpla.
Treaba cu aportul fondurilor europene este cat se poate de reala si posibila. E o idee foarte buna si sunt convinsa ca o sa existe si oameni isteti sa profite de aceste fonduri. NU ai nevoie de pile ci doar de initiativa si de un aport propriu. Finantarea de la banci o sa fie si mai accesibila dupa ianuarie 2007 cat despre fonduri exista si vor fi si mai multe.
Si pentru ca se cerea o idee de investitie o sa-mi dau si eu cu parerea. Daca te decizi sa apelezi la bursa e foarte ok atat timp cat iti alegi un broker care stie cu ce se mananca BVB si stie cum sa te consilieze.
Iar daca bursa nu e o soluti incearca sa gasesti ceva la care te pricepi si care ti-ar placea sa-ti ocupe timpul. eu una am in cap idee de firma de consultanta financiara acum fiecare cu ce-i place.
Oricum daca ai reusit sa aduni 40.000 euro sunt convinsa ca o sa-ti vina si o idee buna de investitii.
Multa bafta .

Naku

Naku

New Member

daca tot ai deschis subiectul si in caz ca te`ai decis ce sa faci cu acesti bani poate ne zici si noua ce ai facut

Naku

Naku

New Member

intrebare pt floraur:
bun, si tu ca persoana fizica cum poti obtine acesti bani de la UE. sa zicem ca dispui de acesti bani dar nu vrei sa iei si din banca alta suma si te acsezi pe terenuri, case etc.

Startpause

Startpause

Guru Member

• Grup: Senior Members

pungi din hartie (pentru supermarket-uri). in curand va trebui sa ne aliniem la normele europene (pungile din plastic nu sunt biodegradabile si reciclarea lor nu prea se face...). daca nu iti ajung banii pentru utilaje,imprumuta restul!
sau altceva asemanator
haha..."pungile" de care vorbesti tu sunt "containere" de polietilena de inalta densitate cu grosimea intre 12 si 20 de microni si sunt printre cele mai importante surse de fugi reciclabili alaturi de pet-uri destinate productiei de fibra
polietilenta, polipropilena, pet 100 % reciclabile => fulgi => fibra solida sau goala, cu uz in cele mai importante industrii...
asa ca, stai calm

penny_s

penny_s

Member

View Postspare-me, on Oct 23 2006, 19:08, said:

haha..."pungile" de care vorbesti tu sunt "containere" de polietilena de inalta densitate cu grosimea intre 12 si 20 de microni si sunt printre cele mai importante surse de fugi reciclabili alaturi de pet-uri destinate productiei de fibra
polietilenta, polipropilena, pet 100 % reciclabile => fulgi => fibra solida sau goala, cu uz in cele mai importante industrii...
asa ca, stai calm

vom vedea,vom vedea...
eu tot ce am cumparat din tarile UE era ambalat in  hartie...
oricum,daca exemplul ales nu era tocmai "fericit",cred ca s-a inteles ideea...

Crysper

Crysper

Member

vom vedea,vom vedea...
eu tot ce am cumparat din tarile UE era ambalat in hartie...
oricum,daca exemplul ales nu era tocmai "fericit",cred ca s-a inteles ideea...

aia-i fabrica tata, cu 40k nu poti da drumul la o fabricuta de pungi de ce stiu ce.

Eu zic sa inevstesti juma in ceva sigur in care sa ai din ce trai, iar cu juma + ceva imprumutat (tot vreo 40-50k) sa risti si sa cauti o idee profitabila, asa daca a 2 nu merge tot ai cu ce sa traiesti din prima afacere.

Ar merge o franciza sau o ferma de struti sau ceva care totusi ar merge si nu necesita prea mult buget (max 25k). Dupa ce ai pus pe picoare prima afacere, te poti baga la imprumut si incepe ce gasesti mai profitabil.

Daca a 2 idee merge, vinzi prima afacere si investesti in a 2-a si te-ai facut.

floraur

floraur

pitic insignifiant

• Grup: Senior Members

bun, si tu ca persoana fizica cum poti obtine acesti bani de la UE. sa zicem ca dispui de acesti bani dar nu vrei sa iei si din banca alta suma si te acsezi pe terenuri, case etc.

Nakule, ia mai citeste tu odata ce ai scris si spune-mi daca intelegi ceva de acolo?

reformuleaza

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate