Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Sfaturi alegere camere video

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
63 replies to this topic

#55
Relativ

Relativ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 02.10.2004
am cumparat on Sony DCR-HC40 de curand. ce parere aveti de acest model?

as dori sa stiu care software e bunicel ptr. editarea filmuletelor? unul basic mi-ar fi de ajuns dar as dori sa pot salva clipurile cu un raport marime/calitate bunicel.

cum fac de exemplu ca o inregistrare de 60 minute sa aiba maxim 600Mb si sa fie de calitate Divx?

iar ptr. firewire trebuie sa imi iau o placa dedicata sau portul placii de sunet este de ajuns?

multumesc oameni buni

#56
Sopra Tutt1

Sopra Tutt1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 11.05.2002
Relativ - camera este PAL sau NTSC? Poti sa pui unde o captura de 1-2 min cu ea, s-o downloadez si eu, ma intereseaza sa vad ce calitate are.

#57
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Relativ > poti incepe cu Pinnacle Studio 9. Cel putin pentru inceput poti face codare cu ultimul DivX, care vine si cu un calculator. Lasi si tu o marja de cativa MB in minus pentru inceput, ca sa vezi cat de precis iese.

enjoy,
Mtz

#58
bobocul

bobocul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 16.09.2003
stie cineva unde as putea gasi niste capturi facute cu camerele sony trv respectiv hc ,pt a putea vedea calitatea fiecareia?

#59
Sopra Tutt1

Sopra Tutt1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 11.05.2002
da bobocule... pe dvspot.com
Daca mai gasesti si pe alte site-uri, da-mi de stire, as vrea sa vad cateva cadre filmate cu HC-urile in rezolutie nativa.

PS: ma uit la ce raspunsuri faine dadea Gunx acum 2 ani... si ma minunez :)

GunX : Sopra threadul ala cu videoclipuri l-am sters pentru ca se ajungea la cearta, pe vladi il cunosc personal si am ajuns la concluzia ca decat sa stau sa il lamuresc ca se insala si incurca grav borcanele (o nunta nu e un reportaj de stiri), mai bine sa zic pas carcotelilor de tot.... pentru ca asa cum observi si tu, de la un timp, atat de "neprofesional" lucrez incat nu mai am timp sa fac fata cererilor care mi-au depasit asteparile din cele mai frumoase vise ale mele. deci va rog sa nu-mi plangeti de mila, ma descurc eu cumva pana la urma, dar multumesc mult de tot de grija :)

Edited by GunX, 21 October 2004 - 14:19.


#60
blackdolphin

blackdolphin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 27.09.2003
Ce sa aleg intre Panasonic NV-GS 55E si  Sony DCR HC30E ? Astept un raspuns cat se poate de autorizat si de rapid, va rog!

#61
nexland

nexland

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,631
  • Înscris: 15.09.2004
Amandoua fac parte cam din aceeasi categorie dar s-ar parea ca Sony DCR HC30E se descurca mai bine in conditii de luminozitate scazuta.Beneficiaza de calitatea lentilelor Carl Zeiss si are acuratete mai mare in reproducerea corecta a culorilor.Nu e prea autorizat raspunsul dar e rapid! :)

Edited by nexland, 12 March 2005 - 01:07.


#62
blackdolphin

blackdolphin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 27.09.2003
Multumesc, aceeasi alegere am facut-o si eu (adica am ales Sony).

Edited by blackdolphin, 13 March 2005 - 09:07.


#63
blackdolphin

blackdolphin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 27.09.2003
Dar de pret ce ziceti? (Sony DCR HC30E = 520 Euro, Panasonic NV-GS 55E  = 570 Euro)

#64
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002
Citez dintr-un review :
The video performance of the PV-GS55 is disappointing.
Iti recomand Panasonic GS15 ( sau GS35 modelul nou aparut care inlocuiescte GS15) care e cam la acelasi pret cu GS55 si e clar mai reusit chiar mai bun decat Sony HC30 . Daca nu ai de ales decat cele 2 atunci clar mergi pe Sony HC30 ( vezi ca a aparut HC32 )

Edited by MD, 14 March 2005 - 02:17.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate