Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

JERICHO

- - - - -
  • Please log in to reply
101 replies to this topic

#1
KLMN

KLMN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 21.09.2003
Am vazut primul episod din noul serial TV Jericho. Ideea este buna: o explozie nucleara zguduie linistea unui mic orasel de langa Denver si se pare ca au mai avut loc si alte explozii nucleare si in alte orase din SUA. Deocamdata sunt incantat de serial, dar ce-o fi mai departe, ramane de vazut in episoadele urmatoare. Voi ce parere aveti ?

#2
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,267
  • Înscris: 22.07.2005
Imi place ideea, unde se difuzeaza?

#3
Dokken

Dokken

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,151
  • Înscris: 27.06.2004
Vazui episodul pilot. Pare promitator, dar cred ca e prea devreme pt o afirmatie sigura.
Filmul ruleaza la CBS.

Plot:
Things are quiet and peaceful in small-town Jericho, Kansas, but when a baffling explosion occurs in the distance, Jericho's residents are plunged into social, psychological and physical chaos. No one knows what to think, and fear of the unknown takes over the town, especially because its isolation cuts it off from outside help. When nearly everything they know seems gone, will the residents of JERICHO band together to face their unfamiliar and mysterious new world? Skeet Ulrich ("Scream," "As Good as It Gets") stars.

#4
KLMN

KLMN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 21.09.2003
Si a fost si episodul 2. O ploaie radioactiva rezultata in urma exploziei nucleare ce a avut loc la Denver ameninta locuitorii oraselului Jericho. Asta imi aduce aminte de Cernobal. Locuitorii cauta solutii de adapostire in subsoluri care se dovedesc a fi neincapatoare. Acest episod atrage si prin prezentarea actiunilor a 2 detinuti ce iau ca ostatici seriful si un alt ofiter de politie. Iar sfarsitul episodului face trimitere catre urmatorul episod ce va avea loc saptamana viitoare, in care suspansul nu va lipsi. In intreaga America au avut loc astfel de explozii nucleare.

Attached Files


Edited by KLMN, 29 September 2006 - 23:07.


#5
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 07.04.2005
Episodul 3:
In incipitul episodului Hawkins isi ia pe el un costum impotriva radiatiilor improvizat. Toata lumea e inauntru, cu exceptia lui Hawkins, datorita ploii radioactive.

Jake e ingrijorat, datorita oamenilor care se afla in mina, ii e teama ca s-ar putea sa aiba probleme cu ventilatia.

Dupa ce au vizionat o transmisie din Asia, Jack formeaza 4 grupuri, pentru a intelege mai bine ce se intampla inafara oraselului.

In seara asta trebuie sa apara episodul 4, si de asemenea un nou episod Criminal Minds  :w00t:

#6
Reikon

Reikon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 01.09.2005
Jericho este al doilea nou serial dupa Heroes care primeste un sezon intreg. Sunt curios cum evolueaza subiectul.

#7
Andrax

Andrax

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 03.10.2006
Da e bun serialu pentru inceput am vazut 4 ep acu il iau pe al 5 lea
ce ma dispera e ca nu mi dau seama ce e cu negru ala
oricum el si mai multi au stiut de bombe si au plecat in orase mici unde stiau ca nu vor da cu atomica
problema e daca au legatura cu ele sau sunt servicii secretesau ceva care au plecat sa si salveze familiile

#8
Syncron

Syncron

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,756
  • Înscris: 07.01.2006
Foarte bun serialul dupa parerea mea  :coolspeak:

#9
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
o sa apara pe axn cam in doua saptamani

#10
Syncron

Syncron

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,756
  • Înscris: 07.01.2006
Dupa episodul 11 se va face o pauza. Pe 21 februarie 2007 va aparea urmatorul episod, iar pe 14 februarie va fi un episod-recapitulare.

Interesant este ca in fiecare episod apare la inceput o secventa de cod Morse. Mesajul variaza de la referinte generala pana la indicii ascunse si sunt intotdeauna in relatie cu episodul curent intr-un fel.

Edited by Syncron, 03 December 2006 - 13:59.


#11
Parapluies

Parapluies

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 03.11.2006
Sunt pline torentele cu serialul asta.

#12
Jas

Jas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 15.12.2001
Am downloadat si eu 7 episoade pentru ca unii l-ati laudat pe aici. Sa-mi notez undeva sa ignor de-acum inainte parerea altora  :death: Probabil trebuie sa va multumesc ca mi-am irosit banda aiurea.
E exact genul de serial la care nici batut nu m-as uita...am rezistat totusi la 1.25 episoade  :deadtongue:

#13
Syncron

Syncron

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,756
  • Înscris: 07.01.2006
Dar nimeni nu iti zice ca trebuie sa iti placa ce ne place si noua. Gusturile nu se discuta.

#14
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
Serialul devine mai bun pe masura ce intra in poveste. Ca orice chestie care merge, presimt ca o vor lungi cu pauze imense si side-stories aberante.

#15
Syncron

Syncron

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,756
  • Înscris: 07.01.2006
Dar voi ce ati vrea? Sa se termine foarte repede? Pentru asta sunt filmele artistice...

#16
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
Cred ca nu stii sa faci diferenta intre a lungi inutil ceva si a spune povestea pur si simplu.

#17
Syncron

Syncron

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,756
  • Înscris: 07.01.2006
Probabil e mai bine sa te tina in suspans mai mult timp.

Oricum, cam toate serialele ce au un subiect general (intins pe mai multe episoade) fac asa (Stargate, Battlestar Galactica, Lost...). Exista si restul serialelor gen CSI sau sitcom-urile unde fiecare actiune e concentrata intr-un serial si exista o legatura mult mai mica intre seriale.

Edited by Syncron, 03 December 2006 - 19:43.


#18
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
Daca toata lumea face asta nu inseamna ca e corect. Asa poti sa iti dau clasicul exemplu cu fantana.
Daca intrerupi un serial de la 3 luni in sus risti ca oamenii sa uite despre ce e vorba. Poate tu esti un fan hardcore, dar nu e cazul intotdeauna.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate