Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Motorola KRZR K1

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#37
andr3y7

andr3y7

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 21.11.2007
fratilor .. am si yo nevoie de un mic ajutor ..sau cel putin de un sfat . am un tel motorola krzr k1 , pe care am incercat sa il resoftez . a mers o data , de doua ori ...de 10 ori ..pana cand am gasit pe net o versiune  flash care avea denumirea monster pack..sau ceva de genu , si mam gandit sa o bag in tel . ideea e ca in timpul in care imi facea update la SW , mia aparut pe ecran un mesaj de genu "critical error" , iar eu ...ca sa fiu idiot pana la capat...am scos usb-ul din pc , ceea ce cred yo ca a agravat si mai mult problema care urma sa mi se intample...am scos bateria , am puso la loc si  am dat sa deschid telu.....in loc sa mi se deschida normal , imi apare inainte mesajul "err : ph_ver" si pe urma ma baga direct in bootloader
"Boot loader
0A.B2
SW version :
R452F_G_08.03.08R

OK to program
connect USB Data cable".
am incercat sa fac din noi update cu backup-ul la flash -ul pe care la avut el in telefon ... dar degeaba ..imi apare din nou aceeasi eroare.." err : ph_ver" . stie careva cum as putea remedia problema ???

#38
Florin_d_1300

Florin_d_1300

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,040
  • Înscris: 06.04.2007
Poze facute cu telefonul, care il am din februarie.

Attached Files



#39
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,165
  • Înscris: 19.01.2008
Am si eu un KRZR K1, cu versiunea de soft R452F_G_08.03.08R la care, daca instalez un player .jar imi spune ca nu poate accesa sistemul de fisiere. Am incercat mai multe playere si toate au aceeasi problema. Are cineva un firmware MP stock sa il resoftez?
Va rog sa postati!
Multumesc!

#40
rettalian14

rettalian14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.07.2008
Salut !  

Ma numesc Andrei si am si eu niste intrebari :

- Am un MOTOROLA KRZK K1 si am in el niste aplicatzi cum ar fii player-ul care daca vreau sai dau drumu imi spune : "Aplicatzia este expirata verificatzi setarea Datei si Orei in Setare Initiala " in cazul asta ce ie de facut ????  :cursing:

- Vroiam sa restilizez meniu telefonul adik vroiam sa bag niste teme in el care avetzi habar cum si de unde iau teme pentru telefon si cum le instalez ???? :mellow:

- Totusi vreau si eu sa stiu dc nu-mi vede videoclipuri pe care le pun eu in telefon ???? Si ce as putea sai fac ca sa mearga sa le vad pe cele care le bag eu in tel ??  :deadtongue:


Multumesc !!!!

Edited by rettalian14, 27 July 2008 - 18:29.


#41
rettalian14

rettalian14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.07.2008

View Posttassety, on Mar 19 2008, 13:35, said:

cum adica la fel de bun... la k1, w510 si v360 este de 176x220, iar la v3x de 240x320


Scuze dar sunt cu cartea tehnica de la k1 in fata si scrie ca are 240x320

#42
the_nightfly

the_nightfly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,128
  • Înscris: 27.12.2006
A schimbat cineva softul de la Vodafone cu unul stock?
Sunt curios daca se misca la fel de greu prin meniuri cu softul stock, pentru ca in momentul de fata sta cam 1sec pana intra in fiecare submeniu.

#43
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 24.08.2005
Stie cineva cum pot dezactiva sunetul tastelor? Sau daca pot schimba soneria de la mesaje?

#44
poToOp

poToOp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.08.2008
rettalian : - Totusi vreau si eu sa stiu dc nu-mi vede videoclipuri pe care le pun eu in telefon ???? Si ce as putea sai fac ca sa mearga sa le vad pe cele care le bag eu in tel ??   :nonobad:
    :naughty: :naughty: :naughty:    
nelu ..intai trebuiesc facute din .avi sau .mpg sau .mpeg ...transformate in .3gp ...krzr k1 nu citetshte .avi ..blabla bla..cauta pe net ...avi to 3gp ..cel mai indicat ..free version ..ar fi ..Freez 3GP Video Converter ..  :thumbup: :thumbup:
[/url] http://www.smallvide...om/download.php

View Postddumyy, on Aug 21 2008, 18:20, said:

Stie cineva cum pot dezactiva sunetul tastelor? Sau daca pot schimba soneria de la mesaje?


nelu : Meniu => Setari => Stil sonerie / detalii / da d 2 ori in sus ...sau d 9 orri in jos shi ai : " Volum tastatura " / modificare ....!

gata ^__^

View PostantinVidia, on Apr 12 2008, 09:38, said:

Lansezi Skinman \ Install \ OK \ Cauti fisierul .ski din folder-ul skinului \ Open si il lasi sa se instaleze.

shi ...skinurile alea ...eu nu gasesc nici un .ski ...sau c mai cere programul ala ..shi ala d'l downloadez nu e SKINMAN ..ci e SKIMAN ..asha e la mn ..:-??
shi ink un lucru ...temele trebuiesc puse cu Cablul de la telefon ? sau se pot pune cu cardul ..dak pe card ..unde le pun k ..nu le citeshte ..:-??
ms .. :confuzzled:

View Posttassety, on Feb 15 2008, 00:58, said:

dar intai trebuie sa-ti instalezi driverele p2k
si in tel la setari usb selectezi conexiune date in loc de card memorie

si ...cum instalezi ?..aceeashi prblema ..unde le duci ?
unde duci ..?
cu cardul sau cu cablul ?
hai raspundetzi ..

Edited by poToOp, 21 August 2008 - 22:37.


#45
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View Postrettalian14, on Jul 28 2008, 18:03, said:

Scuze dar sunt cu cartea tehnica de la k1 in fata si scrie ca are 240x320

Ecranul de la K1 are 176x220 , la fel ca V360 , Z3 etc.
K3, V3x si restul "mai avansate" au ecran cu rezolutie de 240x320 .
Nu stiu unde ai vazut tu in cartea aia  :rolleyes:  , pentru ca de obicei in cartile tehnice de Motorola , nu se specifica rezolutia sau marimea ecarnului.

#46
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 24.08.2005
NImeni nu vrea sa opreasca sunetul tastelor sau sa schimbe tonul de la mesaje? :mellow:

#47
poToOp

poToOp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.08.2008

View Postddumyy, on Aug 22 2008, 11:19, said:

NImeni nu vrea sa opreasca sunetul tastelor  :mellow:


nelu chiar nu vezi ?!

Meniu => Setari => Stil sonerie / detalii / da d 2 ori in sus ...sau d 9 orri in jos shi ai : " Volum tastatura " / modificare ....!


sa schimbe tonul de la mesaje? : Meniu => Setari => Stil sonerie / detalii / da d 2 ori in jos ..!


aa ..pai baa bula ..intai shi intai ...COPIE O MELODIE P KRE VREI S"O PUI LA MESAJE / ton apel IN TELEFON !!!

Edited by poToOp, 22 August 2008 - 11:43.


#48
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 24.08.2005
Merci...apreciez informatia...tonul insa nu. Informatia nu era pentu mine...o sa o dau mai departe

#49
embibi

embibi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 05.10.2008

View Postandr3y7, on Apr 18 2008, 17:05, said:

fratilor .. am si yo nevoie de un mic ajutor ..sau cel putin de un sfat . am un tel motorola krzr k1 , pe care am incercat sa il resoftez . a mers o data , de doua ori ...de 10 ori ..pana cand am gasit pe net o versiune  flash care avea denumirea monster pack..sau ceva de genu , si mam gandit sa o bag in tel . ideea e ca in timpul in care imi facea update la SW , mia aparut pe ecran un mesaj de genu "critical error" , iar eu ...ca sa fiu idiot pana la capat...am scos usb-ul din pc , ceea ce cred yo ca a agravat si mai mult problema care urma sa mi se intample...am scos bateria , am puso la loc si  am dat sa deschid telu.....in loc sa mi se deschida normal , imi apare inainte mesajul "err : ph_ver" si pe urma ma baga direct in bootloader
"Boot loader
0A.B2
SW version :
R452F_G_08.03.08R

OK to program
connect USB Data cable".
am incercat sa fac din noi update cu backup-ul la flash -ul pe care la avut el in telefon ... dar degeaba ..imi apare din nou aceeasi eroare.." err : ph_ver" . stie careva cum as putea remedia problema ???
Scoate bateria (pentru2ore) apoi resofteaza din nou cu backup ul softului tau, daca l ai facut, culmea sa nu.

#50
Florin_d_1300

Florin_d_1300

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,040
  • Înscris: 06.04.2007
Se poate strica modem-ul, adica sa nu mai mearga sa-l conectez la PC prin USB? Ca se pare ca nu il mai recunoaste PC-ul... cu Motorola Phone Tools instalat. :mellow: :mellow: :mellow:

#51
alexino

alexino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 12.02.2006
De ceva timp am si eu o problema cu telefonul. Gasesc pe display urme de la tastatura. E normal? Acel cauciuc de sub taste nu ar trebui sa fereasca displayul? Oare nu-si mai face treaba cum trebuie?

#52
andr3y7

andr3y7

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 21.11.2007

View Postembibi, on Oct 5 2008, 21:49, said:

Scoate bateria (pentru2ore) apoi resofteaza din nou cu backup ul softului tau, daca l ai facut, culmea sa nu.
nu merge . am incercat si tot degeaba.. acelasi lucru

#53
_2bad4u_

_2bad4u_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 22.02.2007
Ceva softuri?

#54
ce10

ce10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 10.04.2007
Stiu ca e vechi rau subiectul dar ma conformez regulamentului.

Care ar fi urmasul lui K1/K3?
  
Trebuie sa-mi schimb telefonul si vreau unul nou cat se poate de apropiat de K1/K3 ca design si functii.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate