Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Atentie, la METRO se gaseste pe stoc in aceste zile un gratar adevarat

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#19
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005
Scuze de off-topic.

Fara suparare dar cu un gratar mic ca ala prietenii mei ori stau si se uita la mine cum mananc (cam 3-4 randuri pana imi potolesc putin apetitul) ori vin cu mancare de acasa gata facuta.

#20
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,267
  • Înscris: 22.07.2005

Quote

Fara suparare dar cu un gratar mic ca ala prietenii mei ori stau si se uita la mine cum mananc (cam 3-4 randuri pana imi potolesc putin apetitul) ori vin cu mancare de acasa gata facuta.

Acest gratar, este o solutie decenta pentru niste iesiri in natura neasteptate.  Il pui in masina si ai plecat. Asa e, patru persoane este numarul maxim de persoane, care vor fi multumite dintr-o sarja.

#21
Bebeluska

Bebeluska

    Bebeluºka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

 floraur, on Sep 26 2006, 23:58, said:

Acest gratar, este o solutie decenta pentru niste iesiri in natura neasteptate. Il pui in masina si ai plecat. Asa e, patru persoane este numarul maxim de persoane, care vor fi multumite dintr-o sarja.




Depinde cat sunt de flamanzi, totusi.

#22
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Am vazut cat e unu dinala in realitate. Sunt dezamagit, ala e facut pentru cand pleci singur cu gratarul in masina probabil... M'am obisnuit cu gratarul meu fix de acasa care are suprafata folosibila de 80x60 si termina un sac de carbuni o data (folosesc lemne). Ceva mai mare dar portabil nu au? :D

#23
rostov

rostov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 01.04.2006
Eu am unul acasă la timişoara făcut pe vremuri şi e f. bun. La Sat am unul cu picioare, e un pic mai comod.
Cel de la metro din poză e bun DPV al calităţii dar e cam mic...

#24
boyenica

boyenica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 25.05.2005
Offfffff.....mai bine nu nimeream pe pagina asta....sunt la munca si am numai apa in gura......trebuie sa ma duc la bucatarie sa mananc ceva acum.....dar orice as manca tot o sa-mi ramana friptura aia in minte...damn...noroc ca sunt nas sambata   :P :D

#25
ecou

ecou

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 30.07.2004

 boyenica, on Nov 9 2006, 14:26, said:

Offfffff.....mai bine nu nimeream pe pagina asta....sunt la munca si am numai apa in gura......trebuie sa ma duc la bucatarie sa mananc ceva acum.....dar orice as manca tot o sa-mi ramana friptura aia in minte...damn...noroc ca sunt nas sambata   :P :D
as veni si eu. fur mireasa si cer juma de porc pe un gratar din ala! :D

#26
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
Cind l-am vazut prima data in metro, m-a socat ca e asamblat cu surubele mici mici.... nu stiu daca alea nu se coc sau de la caratul cu masina nu se desfac...

#27
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 22.06.2004
stiu ca ridic un topic vechi, dar stie cineva unde gasesc un disc? vreau sa-mi fac un gratar profesional in curte(din caramida) la care sa atasez si un disc

#28
rivanol

rivanol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 21.06.2007

 conu71, on Jan 13 2009, 14:43, said:

stiu ca ridic un topic vechi, dar stie cineva unde gasesc un disc? vreau sa-mi fac un gratar profesional in curte(din caramida) la care sa atasez si un disc


Disc din acela de gratar stiam ca se ia de pe la tractoare  :D

#29
coliver

coliver

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 08.01.2009
Asa e , cauta pe la asociatie agricola care are tractoare sau vorbeste cu vreun tractorist si te rezolva el.

#30
loopoo

loopoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 27.03.2007
Am si eu un asemenea gratar cumparat, mai rau e ca nici macar nu l-am folosit pana acum. L-am cumparat asta-vara pentru concediu - am fost la Sovata - ne gandeam noi ca poate ne-ar fi de folos; nu ne-a fost, asa ca acum e pe la tara, pe la socri, inca in cutie, dar sper ca anul asta sa-l inauguram  :P .

#31
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,267
  • Înscris: 22.07.2005

 conu71, on Jan 13 2009, 14:43, said:

stiu ca ridic un topic vechi, dar stie cineva unde gasesc un disc? vreau sa-mi fac un gratar profesional in curte(din caramida) la care sa atasez si un disc

De ani de zile ma chinui sa fac rost de un astfel de disc si niciodata nu reusesc sa fac rost de unul. Cartofii facuti in acest mod, sunt deliciosi...

#32
HUASCAR

HUASCAR

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 05.02.2009

 H725, on Nov 10 2006, 15:16, said:

Cind l-am vazut prima data in metro, m-a socat ca e asamblat cu surubele mici mici.... nu stiu daca alea nu se coc sau de la caratul cu masina nu se desfac...

Salutare,
nu va ambalati ca ajunge pentru toti............gratarul il gasiti si in Auchan tot undeva pe la 35 ron.
In legatura cu calitatea acestuia, subscriu la cele de mai sus.....................intr-adevar acest gen de gratar se vrea o copie dupa a unuia celebru pe vremuri (un unchi inca-l mai foloseste-este mai mic ca cel in discutie dar "carnea" de fonta de pe el e masiva rau) insa nu stiu daca reuseste.
In primul rand peretii sunt f subtiri si automat casanti (este totusi un gratarel de luat dupa tine, mai trantit prin portbagaj. mai rasturnat de catre vre-un tovaras capsat, etc).
La modelul din Auchan gratarul avea unele ochiuri rupte, de la manevrarea merchandiserilor, dar asta releva cat de rezistent e.
Manerele sunt din tabla f subtire prinse cu suruburi/piulite care, bag mana-n foc, se vor topi ca fludorul la primul gratar.
Dupa mine nu este o chestie extraordinara, dar avand in vedere pretul si faptul ca te tine cam un an, hai doi ar cam merge.
Sper sa va fie de folos.







PS Stie careva cherhanaua din Vama Veche? Mai exact ati vazut unde fac aia pestele/rapanele/legumele? pe soba din tabla?
Ma chinui sa construiesc si eu una (am inceput vizitele pe la remat-uri) aveti idee de unde pot sa fac rost de o tabla de inox mai groasa (cam 1 cm)?

#33
Razvan1511

Razvan1511

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 12.03.2008

 HUASCAR, on Feb 5 2009, 12:09, said:

Salutare,
nu va ambalati ca ajunge pentru toti............gratarul il gasiti si in Auchan tot undeva pe la 35 ron.
In legatura cu calitatea acestuia, subscriu la cele de mai sus.....................intr-adevar acest gen de gratar se vrea o copie dupa a unuia celebru pe vremuri (un unchi inca-l mai foloseste-este mai mic ca cel in discutie dar "carnea" de fonta de pe el e masiva rau) insa nu stiu daca reuseste.
In primul rand peretii sunt f subtiri si automat casanti (este totusi un gratarel de luat dupa tine, mai trantit prin portbagaj. mai rasturnat de catre vre-un tovaras capsat, etc).
La modelul din Auchan gratarul avea unele ochiuri rupte, de la manevrarea merchandiserilor, dar asta releva cat de rezistent e.
Manerele sunt din tabla f subtire prinse cu suruburi/piulite care, bag mana-n foc, se vor topi ca fludorul la primul gratar.
Dupa mine nu este o chestie extraordinara, dar avand in vedere pretul si faptul ca te tine cam un an, hai doi ar cam merge.
Sper sa va fie de folos.







PS Stie careva cherhanaua din Vama Veche? Mai exact ati vazut unde fac aia pestele/rapanele/legumele? pe soba din tabla?
Ma chinui sa construiesc si eu una (am inceput vizitele pe la remat-uri) aveti idee de unde pot sa fac rost de o tabla de inox mai groasa (cam 1 cm)?


Saluatre!!!In legatura cu treba din Vama Veche,daca esti din Bucuresti incearca sa te duci pe Valea Casacadelor,s-ar putea sa aiba

#34
noha_1508

noha_1508

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,161
  • Înscris: 03.08.2007
Tabla ai din vama cred ca este de fonta nu de inox.

#35
HUASCAR

HUASCAR

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 05.02.2009

 Razvan1511, on Feb 6 2009, 10:31, said:

Saluatre!!!In legatura cu treba din Vama Veche,daca esti din Bucuresti incearca sa te duci pe Valea Casacadelor,s-ar putea sa aiba

Oka, merci incerc!
Am dat cautare pe la producatorii astia seriosi si sub 3,5 euro kg n-am gasit iar ceea ce caut eu (55/55 cm) are vre-o 30 de kg.
Nici chiar asa!

 noha_1508, on Feb 6 2009, 17:25, said:

Tabla ai din vama cred ca este de fonta nu de inox.

Nu man. este din cel mai banal fier, doar ca este folosit des si de la atata grasime si fracat cu ustensiule (citeste spaclu) da impresia de fonta.

Oricum fonta nu ma intereseaza ca nu se poate suda iar spre deosebire de gratarul din vama n-as vrea sa folosesc fier deoarece plita o voi folosi rar (cand mai calc pe la tzara, odata pe luna) iar in intervalul asta fierul rugineste si la prima friptana ma umplu de oxid ( cum mai trec la imbarcare pe aeroport?).
Deci raman sa starui la otel inox (cica se mai numeste inox alimentar),
pls help!

#36
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,267
  • Înscris: 22.07.2005

 HUASCAR, on Feb 5 2009, 12:09, said:

Salutare,
nu va ambalati ca ajunge pentru toti............gratarul il gasiti si in Auchan tot undeva pe la 35 ron.
In legatura cu calitatea acestuia, subscriu la cele de mai sus.....................intr-adevar acest gen de gratar se vrea o copie dupa a unuia celebru pe vremuri (un unchi inca-l mai foloseste-este mai mic ca cel in discutie dar "carnea" de fonta de pe el e masiva rau) insa nu stiu daca reuseste.
In primul rand peretii sunt f subtiri si automat casanti (este totusi un gratarel de luat dupa tine, mai trantit prin portbagaj. mai rasturnat de catre vre-un tovaras capsat, etc).
La modelul din Auchan gratarul avea unele ochiuri rupte, de la manevrarea merchandiserilor, dar asta releva cat de rezistent e.
Manerele sunt din tabla f subtire prinse cu suruburi/piulite care, bag mana-n foc, se vor topi ca fludorul la primul gratar.
Dupa mine nu este o chestie extraordinara, dar avand in vedere pretul si faptul ca te tine cam un an, hai doi ar cam merge.
Sper sa va fie de folos.

Ia vezi tu de cand e toppic-ul pe forum...
Gratarul este in stare perfecta de functionare, deci nu e chiar NASPA

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate