Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Comparatie date + modificare in Excel

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
mircea.t

mircea.t

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 22.04.2006
Salut.

Stiu ca nu e frumos sa cer, da' nu mai pot, mi-am rupt creierii. De la bun inceput va spun ca am incercat tot ce am stiut, am instalat Asap Utilities, Macro Express (in care mi-am lasat si ce mi-a mai ramas din creier) dar degeaba, nu-mi iese

Pe scurt, care e problema mea: am 2 fisiere. Primul contine produsele existente deja in magazin, al doilea cuprinde o parte din produsele existente in magazin + altele noi. Ce vreau este simplu (atunci cand stii cum, desigur): sa vad care din produsele existente in magazin si-a schimbat pretul in baza celui de-al doilea fisier, sa modific pretul lor,  dupa care sa sterg din al doilea fisier acele informatii (duplicatele) a.i sa ramana doar produsele noi.

Identificarea datelor comune se face dupa cod produs

Rog ajutor, la cat de des se modifica preturile (saptamanal) deja am facut scurta la degete modificandu-le manual.

Multumesc mult

#2
Hato0be

Hato0be

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 05.07.2006
nu vreai sa pui fisierul excel ca exemplu?

#3
mircea.t

mircea.t

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 22.04.2006

View PostHato0be, on Sep 20 2006, 22:55, said:

nu vreai sa pui fisierul excel ca exemplu?


Scuze pentru intarzierea raspunsului (nu stiu de ce dar nu am primit notificarea de reply, optiunea era bifata). Oricum, iaca fisierele (denumite cu fisier1 si fisier2: sunt 2 produse comune si doua produse noi)

Multumesc mult

Attached Files



#4
alexutzu_boo

alexutzu_boo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 09.02.2006
Este f simplu...Mai ai nevoie de ajutor? Daca da da-mi un pm! :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate