Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Albume / carti foto...

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#19
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Sunt legatorii care fac asa ceva si le gasesti pe linga imprimerii ziare , facultati , biblioteci sau daca ai cunostinte la unitati militare  ;) .
Daca tot sunt ciudati de ce nu le cumperi o rama foto ieftina de 7 inch cu un card de 1G - in acest fel esti sigur ca se vor uita la poze si nu le vor pune intr-un sertar si mai apoi vor uita complect de ele . Solutia asta te scapa de multe drumuri , nervi si stres , ca asa zice doctorul  :D .
numai bine

#20
eperdos

eperdos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 12.01.2007
bun, evident ca nu vor sa-si faca nunta cu un album la 20 de lei. e confidential sa va spun valoarea contractului, dar depaseste de citeva zeci de ori suma pe care ati propus-o.

merci pt. solutia cu legatoriile. cred ca asta e solutia.

merci si pentru sarcasmul unora. ma binedispune...;)

#21
corneliuesanu

corneliuesanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 18.04.2008

 eperdos, on Oct 9 2008, 20:54, said:

bun, evident ca nu vor sa-si faca nunta cu un album la 20 de lei. e confidential sa va spun valoarea contractului, dar depaseste de citeva zeci de ori suma pe care ati propus-o.

merci pt. solutia cu legatoriile. cred ca asta e solutia.

merci si pentru sarcasmul unora. ma binedispune...;)

Salutare

Am eu solutia completa pt fotografi si nu numai. Cei care vor sa faca albume am aparatul indeal (legat, binduit)
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/mif1mECvYPk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
la fel cum face tanti din filmulet in locul hartiilor pot fi fotografii, iar rama poate avea diferite dimensiuni si culori si de diferite materiale.

Esanu Stefan

#22
dragoshm

dragoshm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 04.03.2007

 corneliuesanu, on Oct 24 2008, 22:10, said:

Salutare

Am eu solutia completa pt fotografi si nu numai. Cei care vor sa faca albume am aparatul indeal (legat, binduit)
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/mif1mECvYPk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
la fel cum face tanti din filmulet in locul hartiilor pot fi fotografii, iar rama poate avea diferite dimensiuni si culori si de diferite materiale.

Esanu Stefan

Esanule, mai invata inainte sa faci pe profetul...
1) verbul ,a bindui" NU exista in limba romana, iar in engleza inseamna, referior la sensul de fata, a lega
2) chestia aia face legare cu termoclei, mai precis banda termoadeziva,  ceea ce inseamna ca tot a doua pagina va fi reversul hartiei folo (partea aia pe care scrie fuji sau kodak), plus ca la grosimea hartiei foto nu rezista modul asta de legare
3) tot referitor la chestia aia, a fost concepiuta pentru INDOSARIERE, nu pentru albume foto
4) studiati si voi oferte ale celor care traiesc din asta, cum ar fi www.albume-foto.ro sau altii, dati search...

Intr-o societate sanatoasa, fotografii fac fotografii iar legatoriile albume foto. Acei fotografi care-si fac singuri albumele sunt niste diletanti cu prea mult timp liber si prea putini clienti, care in loc sa se perfectioneze in munca lor incearca sa faca totul singuri. Parerea mea...

#23
donraulo

donraulo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 09.09.2005
Si eu sunt in cautare de un album foto.
Am tot cautat pe net si nu am gasit, asa ca apelez la voi, poate ma puteti ajuta.

Am nevoie de un album foto, in care sa incapa 1000 (o mie) poze 10 x 15.
In cel mai bun caz, pe fiecare pagina sa incapa 5 poze, dintre care 3 asejate orizontal si 2 vertical.

Cu multumiri anticipate,

#24
vlad bibanul

vlad bibanul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.01.2006

 donraulo, on Feb 2 2009, 10:34, said:

Am nevoie de un album foto, in care sa incapa 1000 (o mie) poze 10 x 15.
In cel mai bun caz, pe fiecare pagina sa incapa 5 poze, dintre care 3 asejate orizontal si 2 vertical.


Vezi la reprezentanta Kodak din Unirea. Acum, dupa sarbatori, au mai adus modele noi de albume.


a... si sa nu uit! Reprezentanta Kodak din Unirea n-a dat faliment, dar s-a mutat, dupa colt, intrarea se face pe langa KFC (b-dul Corneliu Coposu)

#25
qudatheo

qudatheo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 06.12.2004
Caut sa fac ceva de genu asta: http://customalbumdesign.com/index.htm
http://www.image-designer.com/
http://www.memorylan...tographers.html

Adica daca eu am imaginile (nu e vorba de nunta, ci altceva, nu conteaza ce) si am o idee de album, exista vreo firma/editura/tipografie care sa imi faca ce vreau eu ?

Edited by qudatheo, 27 October 2009 - 15:55.


#26
anakin28

anakin28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,268
  • Înscris: 23.08.2007
MODERN PHOTO STUDIO  
http://printuri-mari.ro,
tel.021.3242736, 0722.244.454
Bd. Basarabiei nr. 98, sector 3
Email: [email protected]

Vezi aici. Eu mi-am facut un album acolo si a iesit foarte bine. Un album de 20 de file, 30X30, hartie mata cu insertii metalice de foarte buna calitate, iti fac ei asezarea in pagina si efectele (tu doar le duci fotografiile) costa cam 100 euro.

#27
qudatheo

qudatheo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 06.12.2004
Mi se pare scump. Merci oricum.

#28
qudatheo

qudatheo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 06.12.2004
Pana la urma imi dau raspunsul singur: BLURB.COM
Cand o sa imi vina produsul o sa dau feedback aici.


PS: Merci Semper Pri !

Edited by qudatheo, 29 October 2009 - 07:27.


#29
anakin28

anakin28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,268
  • Înscris: 23.08.2007

 qudatheo, on 29th October 2009, 08:25, said:

Pana la urma imi dau raspunsul singur: BLURB.COM
Cand o sa imi vina produsul o sa dau feedback aici.
Sa nu uiti de feed back. Ma intereseaza si pe mine treaba asta.

#30
cris_soft

cris_soft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 16.04.2008

 anakin28, on 29th October 2009, 13:00, said:

Sa nu uiti de feed back. Ma intereseaza si pe mine treaba asta.

Si pe mine, si probabil mai sunt si altii...
Mersi

#31
qudatheo

qudatheo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 06.12.2004
Desigur, nu va uit.

PS: Intre timp am koketat si cu astia din Buc (si cel din linkul de mai sus si inca doi).
F.f.f neseriosi, foarte rigizi, foarte conventionali in gandire si procedura. Nu recomand!

#32
romulus01

romulus01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 30.09.2006
Salutare, va pot zice eu cateva cuvinte despre albumele sau mai bine zis fotocartile de la Blurb.com. Calitatea printului foarte buna, sunt lipite si facute foarte profi. Nu ai ce sa le bagi de vina, decat ca paginile sunt foarte subtiri, hartia premium are grosimea aproximativ ca si hartia foto. Insa aceasta este o problema doar pentru albumele de nunta, unde clientii vor ceva trainic si cat mai "gros". Eu le recomand pentru orice altceva.
Daca doriti albume de nunta de calitate va recomand site.

Edited by romulus01, 11 November 2009 - 13:17.


#33
cris_soft

cris_soft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 16.04.2008

 romulus01, on 11th November 2009, 13:17, said:

Salutare, va pot zice eu cateva cuvinte despre albumele sau mai bine zis fotocartile de la Blurb.com. Calitatea printului foarte buna, sunt lipite si facute foarte profi. Nu ai ce sa le bagi de vina, decat ca paginile sunt foarte subtiri, hartia premium are grosimea aproximativ ca si hartia foto. Insa aceasta este o problema doar pentru albumele de nunta, unde clientii vor ceva trainic si cat mai "gros". Eu le recomand pentru orice altceva.
Daca doriti albume de nunta de calitate va recomand site.


Cat costa transportul si in cat timp ajung dupa ce au fost comandate? Se plateste taxa sau tva, si daca da, cat? Mersi

#34
romulus01

romulus01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 30.09.2006
Salut pentru un album sau fotocarte cum vreti sa-i spuneti :) de 33x28cm cu hartie premium, Hardcover, ImageWrap care costa 54,95 euro se mai adauga o taxa de 3,65 euro (habar nu am despre ce-i vorba) si taxa de transport cel mai ieftin, si care vine parca undeva la 14 zile de 5,99 euro. De obicei se incadreaza undeva la 7-10 zile. Pentru transport se mai poate opta pentru intervale de timp mult mai mici dar chiar nu merita ca este destul de scump.
Toata suma + transport si taxe se incaseaza la plata albumului, iti mai ramane doar sa-l ridici de la posta.

Edited by romulus01, 13 November 2009 - 16:48.


#35
digitalmedia

digitalmedia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 20.11.2009
salut. si eu sunt interesant de niste albume in genul asta. daca ati mai gasit si alte firme care fac, va rog sa postati si aici. la site-ul recomandat mai sus de romulus01, vad ca trebuie o parola ca sa poti vedea preturile. nu inteleg care-i faza. multumesc

#36
cris_soft

cris_soft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 16.04.2008
@gudatheo, nu au mai ajuns albumele de pe blurb.com?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate