Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

ATENTIE! Aici criticati sectiunea si comportamentul moderatorilor si al userilor

- - - - -
  • Please log in to reply
376 replies to this topic

#91
Desiree

Desiree

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 18.01.2006

View Postmica23, on Jun 21 2007, 15:42, said:

ok imi spui si mie care e medic si care medic in devenire? te rog! chiar sunt curioasa.
Chiar asa...care e cel in devenire?Sa ridice doua degete sus.

#92
mica23

mica23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 15.06.2007
Am observat o chestie: domnisoara/doamna mianna are obiceiul sa stearga post-urile in care i se demonstreaza cat de prost este informata/ pregatita. Foarte urat :nonobad:

Edited by mica23, 28 June 2007 - 17:26.


#93
Desiree

Desiree

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 18.01.2006

View Postmica23, on Jun 28 2007, 17:22, said:

Am observat o chestie: domnisoara/doamna mianna are obiceiul sa stearga post-urile in care i se demonstreaza cat de prost este informata/ pregatita. Foarte urat :nonobad:
Si eu am observat acelasi lucru.Cred ca e mai bine sa se limiteze la topicul despre pisici... :D

#94
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View Postmica23, on Jun 28 2007, 18:22, said:

Am observat o chestie: domnisoara/doamna mianna are obiceiul sa stearga post-urile in care i se demonstreaza cat de prost este informata/ pregatita. Foarte urat :nonobad:


ai si exemple, sau vorbesti ca sa nu taci?

#95
Nikusor665

Nikusor665

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 319
  • Înscris: 24.09.2006

View PostDesiree, on Jun 29 2007, 12:31, said:

Si eu am observat acelasi lucru.Cred ca e mai bine sa se limiteze la topicul despre pisici... :D
Sunt  de acord.

#96
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005
ne bucuram. daca nu aveti si exemple, sterg. nu faceti confuzia intre critica si calomnie :P

#97
mica23

mica23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 15.06.2007

View Postmianna, on Jun 29 2007, 13:01, said:

ne bucuram. daca nu aveti si exemple, sterg. nu faceti confuzia intre critica si calomnie :P

pai ce exemple sa mai avem? doar le-ai sters. la mine ai sters de pe la asa numitul topic "laserul' multisoare, inclusiv unul in care iti ziceam ca in stomato se foloseste lampa cu ultraviolete in loc de laser si inca ceva chestii. un al 2-lea exemplu din topicul "ma doare" (parca asa se numeste), unde te aruncai sa-i zici tipei cu streptococ si mvsh-ul arit ca ar putea sa fie asa si din cauza unei tumori. desi mie ( si poate si altora) mi se pare ca e clar din ce cauza e marit in cazul ei, tu tot cautai motive si argumente fara rost.

#98
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View Postmica23, on Jun 30 2007, 08:24, said:

pai ce exemple sa mai avem? doar le-ai sters. la mine ai sters de pe la asa numitul topic "laserul' multisoare, inclusiv unul in care iti ziceam ca in stomato se foloseste lampa cu ultraviolete in loc de laser si inca ceva chestii. un al 2-lea exemplu din topicul "ma doare" (parca asa se numeste), unde te aruncai sa-i zici tipei cu streptococ si mvsh-ul arit ca ar putea sa fie asa si din cauza unei tumori. desi mie ( si poate si altora) mi se pare ca e clar din ce cauza e marit in cazul ei, tu tot cautai motive si argumente fara rost.

postul de la laser a fost sters pe motive de off topic; asa cum ai reusit intr-un final glorios sa observi, despre activitatea mea se discuta aici, nu la pareza faciala; de asemenea, activitatea mea pe alte forumuri nu face subiectul nici unui topic de pe medical; iar vsh-ul creste in cancer, oricat incerci sa ma convingi de contrariul- nu afirmam ca cineva are cancer, ci atat, ca vsh-ul creste si in cancer, nefiind o analiza specifica, iar contrazicerile tale devenisera redundante (fara sa mai vorbim ca era o problema de anul trecut, timp in care "pacienta" sper c-a aflat de la ce-a crescut).

#99
mica23

mica23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 15.06.2007

View Postmianna, on Jun 30 2007, 13:24, said:

postul de la laser a fost sters pe motive de off topic; asa cum ai reusit intr-un final glorios sa observi, despre activitatea mea se discuta aici, nu la pareza faciala; de asemenea, activitatea mea pe alte forumuri nu face subiectul nici unui topic de pe medical; iar vsh-ul creste in cancer, oricat incerci sa ma convingi de contrariul- nu afirmam ca cineva are cancer, ci atat, ca vsh-ul creste si in cancer, nefiind o analiza specifica, iar contrazicerile tale devenisera redundante (fara sa mai vorbim ca era o problema de anul trecut, timp in care "pacienta" sper c-a aflat de la ce-a crescut).

never mind us..vorbim si noi ca sa nu tacem. <_<  in plus, mai esti si( scuza-ma ca iti zic asta) foarte impertinenta. statutul de moderator nu ar trebui sa-ti permita asta. eu cred ca, din moment ce ai timp sa moderezi mai multe topicuri, nu prea dai prin spitale sa vezi si tu ce se mai intampla.

Edited by mica23, 01 July 2007 - 08:36.


#100
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View Postmica23, on Jul 1 2007, 09:35, said:

never mind us..vorbim si noi ca sa nu tacem. <_<  in plus, mai esti si( scuza-ma ca iti zic asta) foarte impertinenta. statutul de moderator nu ar trebui sa-ti permita asta. eu cred ca, din moment ce ai timp sa moderezi mai multe topicuri, nu prea dai prin spitale sa vezi si tu ce se mai intampla.


asa, si? :rolleyes:  :D

#101
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003

View Postmica23, on Jul 1 2007, 08:35, said:

never mind us..vorbim si noi ca sa nu tacem. <_<  in plus, mai esti si( scuza-ma ca iti zic asta) foarte impertinenta. statutul de moderator nu ar trebui sa-ti permita asta. eu cred ca, din moment ce ai timp sa moderezi mai multe topicuri, nu prea dai prin spitale sa vezi si tu ce se mai intampla.
Eu prefer oricand un medic nepracticant cult si in stare sa exprime o propozitie fara nici o greseala ortografica sau de punctuatie unuia practicant, dar agramat. Prietenii stiu de ce.

#102
mica23

mica23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 15.06.2007

View Postmianna, on Jul 1 2007, 10:21, said:

asa, si? :rolleyes:  :D
si atat. nu mai continui discutia pt ca nu consider ca merita sa-mi iau warn sau ban din cauza ta. ;)

#103
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

View Postrox, on Jun 21 2007, 16:30, said:

nu, sectiunea asta are , cel putin din cite stiu eu, un moderator medic si un moderator medic in devenire. despre restul nu stiu, dar ma indoiesc ca ar fi vreunul din ei limitat

         Sa ma scuzi , dar profesia pe care o are un user in viata reala este irelevanta pe-aici  .  
       Pot si eu sa pretind ca sunt medic asa cum probabil , mai pretind si altii pe-aici . Pana cand nu le vad diploma , sfaturile lor nu le consider veridice pana cand nu le verific cel putin la alte doua surse .
       Am contestat eu deciziile unor medici in carne si oase cu halat si stetoscop . Culmea e ca am avut dreptate si am si documente in privinta asta .
       De altfel un medic adevarat nici nu se lanseaza in polemici medicale cu pacientii . Este o indatorire morala legata de meseria pe care o practica .
       Asadar , opiniile unuia care striga pe-aici "sunt medic si stiu eu ce spun !!" , sunt tot asa de importante ca drepturile unui colonel pensionar de a intra in fata la coada la oua pe vremea lui ceausescu .
      
      De altfel foarte multi indivizi cu probleme medicale de pe aici , nici macar nu au probleme reale .
      De exemplu tataia se vaita ca are dureri si ca nu mai are mult de trait  .  Are problema asta de cca. 20 de ani .
      La fel am vazut unu , internat la cardiologie , care zicea ca are o gheara in piept si ca nu poate sa respire . I-au facut aia toate investigatiile , l-au tinut trei zile sub observatie si apoi i-au prescris un medic psihiatru .

      Este imposibil sa -ti dai seama de problema cuiva doar pe baza afirmatiilor pe care le face .

#104
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
asa, si? eu tot ce-am facut a fost sa raspund la intrebarea/afirmatia asta.

View Postmica23, on Jun 21 2007, 16:25, said:

am si eu o curiozitate? de sectiunea asta are un moderator limitat, care nu stie sa citeasca si nu intelege ce scrie lumea? daca e medical stuff ar trebui sa fie cineva care mai are treaba cu medicina.


#105
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002

View Postcspot, on Jul 1 2007, 12:16, said:

La fel am vazut unu , internat la cardiologie , care zicea ca are o gheara in piept si ca nu poate sa respire . I-au facut aia toate investigatiile , l-au tinut trei zile sub observatie si apoi i-au prescris un medic psihiatru .

Gheara în piept chiar este un simptom pentru o afecțiune cardiacă, așa că nici eu nu cred o iotă din ce baliverne spui!

#106
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View Postcspot, on Jul 1 2007, 12:16, said:

Este imposibil sa -ti dai seama de problema cuiva doar pe baza afirmatiilor pe care le face .

si va mai mirati ca tendinta oricarui medic de pe arie e sa spuna "du-te la medic"? :)

in rest va rog sa criticati din rasputeri si sa deschideti topic separat pentru cardiopatie ischemica, ipohondrie sau ce mai aveti chef sa discutati.

#107
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003

View Postcspot, on Jul 1 2007, 11:16, said:

Sa ma scuzi , dar profesia pe care o are un user in viata reala este irelevanta pe-aici  .  
       Pot si eu sa pretind ca sunt medic asa cum probabil , mai pretind si altii pe-aici . Pana cand nu le vad diploma , sfaturile lor nu le consider veridice pana cand nu le verific cel putin la alte doua surse .
Ete na. Vrei sa-mi zici ca pentru tine daca posteaza tanti Veta de la Balilesti (personaj autentic, pe bune) sau Mianna, de exemplu, e tot aia, si, mai grav, nu poti sa faci diferenta?
Pai spaga ta.

#108
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

View PostLoveDemon, on Jul 1 2007, 12:52, said:

Ete na. Vrei sa-mi zici ca pentru tine daca posteaza tanti Veta de la Balilesti (personaj autentic, pe bune) sau Mianna, de exemplu, e tot aia, si, mai grav, nu poti sa faci diferenta?
Pai spaga ta.


     Spuneam ca in spatele unui user de pe forum se poate ascunde oricine , poate sustine ca are orice profesie , si poate sa spuna lucruri care pentru altii se pot dovedi daunatoare .
     Asa ca nu am de unde sa stiu sub care user se ascunde tanti Veta . Poate a incetat sa mai croseteze si s-a familizarizat cu google , asa ca are raspunsuri pertinente pentru toate intrebarile , sau se abtine foarte bine acolo unde nu stie . Cum probabil tanti Veta asta avea un vis in tinerete , sa ajunga medic ... acum are marea ocazie . Se declara medic , mai ales ca studiaza de atatia ani  internetul , ca sa gaseasca leac pentru ipohondria aia veche a ei . Pricepi doar ca fiind pensionara pe caz de boala inchipuita are o gramada de timp sa-si practice meseria .
     Nu stiu de ce o amesteci pe Mianna in povestea asta . Probabil nu ai gasit doua extreme mai potrivite .  Mai sunt si alti medici (ma rog , asa zic ei ) pe-aici pe forum  .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate