Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

ATENTIE! Aici criticati sectiunea si comportamentul moderatorilor si al userilor

- - - - -
  • Please log in to reply
376 replies to this topic

#73
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View PostRicochet, on Feb 10 2007, 16:54, said:

Madam mianna imi sterse doua posturi in care constatam doua gogomanii biochimice, dintre care, culmea, doar una una ii apartinea. E drept ca pe cealalta o gira cu entuziasm.

Pai asa merge? :)

ups! deci l-ai gasit! :)

vezi ca nu-i greu sa gasesti topicul in care se scrie pe langa subiect? in celelalte asteptam informatii. mersi :)

#74
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005
Am fost foarte iritata de faptul ca mi-a fost mutat threadul fara voia mea, in aceasta arie .

Drept urmare eu nu mai raspund la intrebari si-i rog pe colegii mei sa faca la fel, pana threadul nu va fi mutat la loc, sau va fi inchis.

Acest thread nu poate fi asociat cu subiectele  si limbajul care se practica in aceasta arie.

Edited by mianna, 14 April 2007 - 22:45.


#75
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,860
  • Înscris: 31.10.2002

View Postmianna, on Apr 14 2007, 21:15, said:

rugaminte: intrucat topicul a ajuns in sfarsit acolo unde eu consider ca trebuia sa fie de la inceput, o sa va rog sa aruncati o privire si pe regulamentul acestei arii cu care poate nu sunteti obisnuiti :) ca idee principala, nu suntem fani ai limbajului de mirc. multumesc :)


Domnisoara/Doamna mianna
Va rog luati nota de rugamintea noastra, a medicilor dentisti (ana, eu, si restul care isi ofera benevol sfaturile) si mutati acest thread inapoi unde era.

Nu de alta dar este o chestie jenanta sa aveti subcategorie la "Sexy Lounge" problemele dentare; adicatelea ce vrem sa spunem este ca le-ati facut varza; suntem de acord ca chestiile sexy poate au si o componenta medicala gen bts-urile, dar de aici si pana la durerea de dinti e cale luuunga.

#76
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View PostAna_Karr, on Apr 14 2007, 23:21, said:

Am fost foarte iritata de faptul ca mi-a fost mutat threadul fara voia mea, in aceasta arie .

Drept urmare eu nu mai raspund la intrebari si-i rog pe colegii mei sa faca la fel, pana threadul nu va fi mutat la loc, sau va fi inchis.

Acest thread nu poate fi asociat cu subiectele  si limbajul care se practica in aceasta arie.

nu l-am mutat doar pe asta ca sa va fac in ciuda, ci toate topicele cu subiecte medicale. inainte de a face asta am cerut si parerea altora (m-am exprimat gresit zicand "a face", eu nu pot muta topice din alte arii, nu, eu am stat doar o zi intreaga sa le caut prin tot forumul. stiati ca si generalitatile, si unde-cand-cum, au peste 60 de pagini? )

ok. din partea mea, daca nu intelegeti ca in aria de MEDICAL STUFF se dezbat probleme MEDICALE, toate problemele medicale ale forumului, si ca am facut asta doar pentru ORDINEA  forumului, cei in drept sa decida n-au decat sa faca ce doresc. eu cu mana mea n-o fac.

hint: nu vi se pune litera purpurie pe piept daca scrieti aici.

@ana, ma surprinde atitudinea asta de superioritate si sfidare. la ganglioni, din cate-mi amintesc, nu ti-a fost jena sa scrii aici. ti-au cazut cumva tastele dupa posturile alea?

iar despre notiunea de "topicul meu" nici nu mai pomenesc....

View Postchristig, on Apr 14 2007, 23:33, said:

Domnisoara/Doamna mianna
Va rog luati nota de rugamintea noastra, a medicilor dentisti (ana, eu, si restul care isi ofera benevol sfaturile) si mutati acest thread inapoi unde era.

Nu de alta dar este o chestie jenanta sa aveti subcategorie la "Sexy Lounge" problemele dentare; adicatelea ce vrem sa spunem este ca le-ati facut varza; suntem de acord ca chestiile sexy poate au si o componenta medicala gen bts-urile, dar de aici si pana la durerea de dinti e cale luuunga.

v-ati aruncat un ochi pe "medical stuff", asa, de curiozitate? ce ziceti, cancerul e sexy?

Edited by mianna, 14 April 2007 - 23:33.


#77
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005
mianna ai un ton arogant !


Intradevar, ma intreb ce cauta discutiile despre cancer langa intrebarile puse de pustani agramati pe tema : e sau nu insarcinata dupa ce a facut sex oral, are sau nu sifilis,mai e sau nu virgina, poate ramane insarcinata daca e virgina, etc . In fine, treaba voastra.

Mie imi pasa de topicul meu !

Din punctul meu de vedere  il puteti inchide !

#78
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View PostAna_Karr, on Apr 15 2007, 01:34, said:

mianna ai un ton arogant !


Intradevar, ma intreb ce cauta discutiile despre cancer langa intrebarile puse de pustani agramati pe tema : e sau nu insarcinata dupa ce a facut sex oral, are sau nu sifilis,mai e sau nu virgina, poate ramane insarcinata daca e virgina, etc . In fine, treaba voastra.

Mie imi pasa de topicul meu !

Din punctul meu de vedere  il puteti inchide !

cred ca tu nu vezi limitele dintre subforumuri. nu ti-a pus nimeni topicul la kids.

va mai dau un argument, sa-mi explicati unde-i fractura logica: nu vi se pare normal ca threadurile cu subiect medical sa se afle pe aria moderata de un medic? va sugerez sa citit totusi pe ici pe colo "medical stuff-ul", poate veti sesiza diferenta intre el si restul ariei. sau poate nu :)

tot eu sunt aroganta? "topicul meu..." :)

mda, credeam ca-ti pasa de cei care-ti cer ajutorul. se pare ca nu. hai sa incetam discutia noastra, si se va inchide de la sine, daca asta ti-e dorinta.


iar acum voi splita posturile astea, mutandu-le in topicul potrivit. aici, daca doriti, mai dati sfaturi si faceti recomandari celor care au nevoie de ele. daca nu, lasati userii neavizati sa-si dea cu parerea. alegerea va apartine.

#79
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,860
  • Înscris: 31.10.2002
ok acum am dat si io de topiq ist

vreu sa stiu cine s-a ocupat de mazilirea medicinei si aruncarea ei la gunoiul intitulat "Sexy Lounge";

sa si treaca numele aici sa vada toata lumea cine i logicul inchizator al unui topic de 60j de mii de accesari;

mianna sa intelegem ca si tu esti medic., sincer acum nu-ti bate putin la ochi sa dai din sex_y in probleme serioase de medicina?

Edited by mianna, 15 April 2007 - 09:47.


#80
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View Postchristig, on Apr 15 2007, 05:20, said:

ok acum am dat si io de topiq ist

vreu sa stiu cine s-a ocupat de mazilirea medicinei si aruncarea ei la gunoiul intitulat "Sexy Lounge";

sa si treaca numele aici sa vada toata lumea cine i logicul inchizator al unui topic de 60j de mii de accesari;

mianna sa intelegem ca si tu esti medic., sincer acum nu-ti bate putin la ochi sa dai din sex_y in probleme serioase de medicina?

nu mi-am facut temele la istoria Softpediei, dar am impresia ca aici a fost creata de la bun inceput aria "medical stuff"; s-a mai incercat odata mutarea unei parti a ei in alta sectiune, si dupa catva timp s-a ajuns la concluzia ca n-a fost o miscare inteleapta.

ca tot ma intrebi - mi se pare firesc. o data, pentru ca asa le-am gasit la inscrierea mea pe SP, si in al doilea rand, fiindca ambele fac parte din viata. nu mi se pare mai oripilant sa dau in problemele medicale din aria Sexy, decat din topicele care cauta trasee de autobuze, margele la kilogram sau sabii ninja :)

#81
Franco222

Franco222

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 16.11.2005

View Postchristig, on Apr 15 2007, 05:20, said:

ok acum am dat sho de topiq ist

vreu sa stiu cine s-a ocupat de mazilirea medicinei si aruncarea ei la gunoiul intitulat "Sexy Lounge";

sa si treaca numele aici sa vada toata lumea cine i logicul inchizator al unui topic de 60j de mii de accesari;

mianna sa intelegem ca si tu esti medic., sincer acum nu-ti bate putin la ochi sa dai din sex_y in probleme serioase de medicina?
Linkuri catre sectiunea de probleme medicale se afla presarate si in alte sectiuni. "Gazduirea" MS  in cadrul SL n-are prin urmare nici un neajuns.
Dimpotriva, SL fiind accesat si de catre multi pusti/pustoaice dornici sa se documenteze, este un lucru folositor sa gasesca aici sectiunea de probleme medicale.

Edited by Franco222, 15 April 2007 - 09:54.


#82
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
poate ar fi mai bine, ca sa ii impace pe toti si sa fie toata lumea multumita, si sa fie si mai usor de accesat, fara a fi asociata neaparat cu SL ( multi se gindesc la MS ca la "probleme medicale legate de activitati sexuale", si nu e asa), sa fie facuta sub-arie separata,intre girls at play si SL....
( nu sariti, nu dati cu parul, doar ziceam si eu....)

#83
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005
Incredibil cate probleme existentiale si angoase pot crea un penis, un vagin si doua tate. Daca am fi hermafroditi o intreaga industrie ar disparea, impreuna cu toate suferintele din dragoste, etc. Plus ca am avea mai multi bani si mai mult timp liber la dispozitie. Poate ca si mare parte din psihologi ar disparea. Dar cum nu suntem hermafroditi, trebuie sa ne gestionam cum putem de bine dotarile si problemele. Intensitatea legaturii dintre medicina si sex este direct proportionala cu intensitatea legaturii dintre medicina si religie, numai ca eu nu vreau si Medical Stuff pe arie ca sa n-o transform intr-o adevarata Curte a Miracolelor. Deci pe scurt, medicinistilor le-ar trebui o arie complet separata, in caz contrar pustoaicele ingrijorate de faptul ca raman insarcinate dupa ce fac sex oral ar putea cere sfatul dentistului sau cardiologului, pentru ca le bate si inima mai repede cand partenerul finalizeaza.

PS: Suntem prea idioti ca sa avem unele arii, iar eu sunt prea criptic la ora asta. Berea-i de vina.

#84
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View Postlandscape10, on Apr 15 2007, 11:41, said:

Incredibil cate probleme existentiale si angoase pot crea un penis, un vagin si doua tate. Daca am fi hermafroditi o intreaga industrie ar disparea, impreuna cu toate suferintele din dragoste, etc. Plus ca am avea mai multi bani si mai mult timp liber la dispozitie. Poate ca si mare parte din psihologi ar disparea. Dar cum nu suntem hermafroditi, trebuie sa ne gestionam cum putem de bine dotarile si problemele. Intensitatea legaturii dintre medicina si sex este direct proportionala cu intensitatea legaturii dintre medicina si religie, numai ca eu nu vreau si Medical Stuff pe arie ca sa n-o transform intr-o adevarata Curte a Miracolelor. Deci pe scurt, medicinistilor le-ar trebui o arie complet separata, in caz contrar pustoaicele ingrijorate de faptul ca raman insarcinate dupa ce fac sex oral ar putea cere sfatul dentistului sau cardiologului, pentru ca le bate si inima mai repede cand partenerul finalizeaza.

PS: Suntem prea idioti ca sa avem unele arii, iar eu sunt prea criptic la ora asta. Berea-i de vina.
mai lasa dracu' berile alea ca abia e dimineata
si n-am inteles nimic.  ^_^
variante:
1. daca postul de mai sus era contra : am zis sa nu dati cu parul!
nu vezi ca nu toata lumea e de acord ca problemele medicale sa fie discutate "la pachet" pe SL? daca unii se simt jigniti sa dea sfaturi medicale in timp ce alaturi se explica tehnica invaluirii si a disimularii pentru tineret ce vrei?
2. daca postul de mai sus era pro: atunci sunt de acord  :bigwhitegrin:

#85
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005
Rox, pai nici nu aveai ce sa intelegi, mi-am exprimat voalat o parere ca sa nu fiu prea offtopic. Postul meu nu era nici pro, nici contra.

Calitatea discutiilor de pe forum lasa de dorit, si nu numai de pe forum. Intreaga societate sufera de virusul numit incultura cronica, printre multele consecinte cea mai grava este prostia uneori hilara. Iar prostii cauta cu disperare mentori si mai prosti. Cea mai accesibila si inteligibila ocupatie pentru creierasul lor cu multe spatii intre retelele neuronale este sexul. Iar aria asta, care intr-o societate normala ar fi privita cu multa seriozitate, la noi a devenit un nou hobby pentru sexpertii plictisiti de mirc si inselati de prietenele virtuale. Ca urmare, niste oameni cu anumite pretentii si cu o anume pregatire profesionala considera sub demnitatea lor sa posteze altfel decat la misto. Din punctul asta de vedere nu sunt de acord cu mutarea posturilor.

Dar intr-o societate normala cu oameni normali care mai citesc si carti (cele de joc si colorat fiind excluse) mutarea topicurilor cu caracter medical pe aceasta arie ar fi trecut neobservata. Privind din punctul asta de vedere sunt de acord cu mutarea.


PS: Din cele scrise mai sus multi ar trage concluzia ca desconsider aceasta arie. Nimic mai fals, am vorbit la modul general despre cum merg lucrurile in societate, iar aria moderata de mine nu face exceptie. De exemplu am incercat un simulacru de discutie serioasa pe un topic, dupa care au venit vreo 2 cristosi si 3 profeti care mi-au dat intentia peste cap, fiind nevoit sa abandonez discutia.

#86
Franco222

Franco222

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 16.11.2005

View Postlandscape10, on Apr 15 2007, 12:30, said:

De exemplu am incercat un simulacru de discutie serioasa pe un topic, dupa care au venit vreo 2 cristosi si 3 profeti care mi-au dat intentia peste cap, fiind nevoit sa abandonez discutia.
Asa... si ai venit si tu pe MS sa iti versi oful :D
Dar "cel care va fi mai mare intre voi le va sluji celorlalti".

Edited by Franco222, 15 April 2007 - 12:10.


#87
m&m

m&m

    Produs de reacție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,976
  • Înscris: 19.06.2006

View PostAna_Karr, on Apr 15 2007, 01:34, said:

Intradevar, ma intreb ce cauta discutiile despre cancer langa intrebarile puse de pustani agramati pe tema : e sau nu insarcinata dupa ce a facut sex oral, are sau nu sifilis,mai e sau nu virgina, poate ramane insarcinata daca e virgina, etc . In fine, treaba voastra.

Perfect justificata atitudinea ta, din punctul meu de vedere. Numa' ca, daca ai fi avut un strop de curiozitate, ai fi vazut ca facem eforturi sa schimbam (atat cat ne permite "politica firmei") cate ceva. Thread-urile la care faci referire sunt inchise la scurt timp dupa aparitie si se dau link-uri catre cele facute sticky si care contin toate informatiile medicale necesare. Agramatii nu mai "fac purici prin zona", de asemenea. A fost conceput inclusiv un regulament intern SL, care sa ne ajute sa schimbam ariei asteia renumele de "ciumata". :) E greu (insa ne incapatanam sa demonstram ca nu imposibil).
Te-as ruga sa ne acorzi macar un strop de credit. Inutil sa mentionez ca ajutorul celor ca tine ar fi de real folos.

View Postlandscape10, on Apr 15 2007, 12:30, said:

. Ca urmare, niste oameni cu anumite pretentii si cu o anume pregatire profesionala considera sub demnitatea lor sa posteze altfel decat la misto.
Din pacate, oamenii despre care vorbesti, in loc sa se abtina (tocmai pt. ca ar considera postatul nedemn!) n-o pot face si, in loc sa contribuie intr-o maniera care sa le ateste superioritatea, se coboara la un nivel la care ar trebui (teoretic) sa le fie imposibil s-o faca. Nivelul calitativ al unei discutii nu-l da subiectul in sine ci maniera lui de abordare.

#88
mica23

mica23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 15.06.2007
am si eu o curiozitate? de sectiunea asta are un moderator limitat, care nu stie sa citeasca si nu intelege ce scrie lumea? daca e medical stuff ar trebui sa fie cineva care mai are treaba cu medicina.

#89
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View Postmica23, on Jun 21 2007, 16:25, said:

am si eu o curiozitate? de sectiunea asta are un moderator limitat, care nu stie sa citeasca si nu intelege ce scrie lumea? daca e medical stuff ar trebui sa fie cineva care mai are treaba cu medicina.
nu, sectiunea asta are , cel putin din cite stiu eu, un moderator medic si un moderator medic in devenire. despre restul nu stiu, dar ma indoiesc ca ar fi vreunul din ei limitat

#90
mica23

mica23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 15.06.2007

View Postrox, on Jun 21 2007, 16:30, said:

nu, sectiunea asta are , cel putin din cite stiu eu, un moderator medic si un moderator medic in devenire. despre restul nu stiu, dar ma indoiesc ca ar fi vreunul din ei limitat
ok imi spui si mie care e medic si care medic in devenire? te rog! chiar sunt curioasa.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate