Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

ATENTIE! Aici criticati sectiunea si comportamentul moderatorilor si al userilor

- - - - -
  • Please log in to reply
376 replies to this topic

#271
charme

charme

    the same

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,432
  • Înscris: 14.09.2008

View Postchaosss, on Nov 7 2008, 17:26, said:

Sa vezi si sa nu crezi .  :D  Daca un moderator ajunge sa fie banat inseamna ca a comis-o rau de tot.


deh, au si sm-ii nostri hormonii lor  :D


Spoiler


#272
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006

View Postcharme, on Nov 9 2008, 01:42, said:

Spoiler
Spoiler


#273
charme

charme

    the same

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,432
  • Înscris: 14.09.2008

View Postadadoi, on Nov 7 2008, 12:20, said:

a fost banata. acum poti sa ai incredere in ce spune charme :D


ada, puiule, se pare c-ar trebui sa-mi pun link la postu' asta-n semnatura  :D


si pies: transmite la-mparatie ca-i aiurea rau de tot sa incerci sa pui link spre un post si sa te duca la altul. incercasem in alt topic sa pun link spre postul tau, si ma duce spre postul asta. macar are coerenta, da' daca ducea la ala cu hormonii, ce-ntelegea biata fata?  :D

vedem noi maine daca te-apuci sa faci curat la care duce  ;)  asa ca, macar de data asta, lasa mopu' la o parte, pliz. e intr-un scop nobil :)

Edited by charme, 09 November 2008 - 02:35.


#274
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006
Welcome back ;)

#275
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

View Postcharme, on Nov 9 2008, 02:27, said:

ada, puiule, se pare c-ar trebui sa-mi pun link la postu' asta-n semnatura  :D


si pies: transmite la-mparatie ca-i aiurea rau de tot sa incerci sa pui link spre un post si sa te duca la altul. incercasem in alt topic sa pun link spre postul tau, si ma duce spre postul asta. macar are coerenta, da' daca ducea la ala cu hormonii, ce-ntelegea biata fata?  :D

vedem noi maine daca te-apuci sa faci curat la care duce  ;)  asa ca, macar de data asta, lasa mopu' la o parte, pliz. e intr-un scop nobil :)
cred ca ceri prea multe de la mine... explica blondei cum sa faca si ce sa faca, mie imi merge bine link-ul.

#276
charme

charme

    the same

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,432
  • Înscris: 14.09.2008
cica linku' ala are legatura cu cate posturi vede useru' care-l click-uieste :) parca la tine numara si posturile roz, de-aia duce unde trebe. la noi le numara doar pe alea pe care le vedem.


ideea era: nu stergea :P

#277
Ivanna

Ivanna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 10.01.2007
Am si eu de criticat un user, mai exact pe Mirovaia_Scorb. Pe mine m-a adus la exasperare cu nucile, migdalele si OMEGA3-urile lui. La el toate se reduc la consumul de nuci si migdale, la deficit de nu stiu ce acizi, mi se pare penibil. Mai grav e nu ca spune acelasi lucru in fiecare post(kilometric de altfel) ci ca mereu lasa impresia ca aceste migdale/nuci/OMEGA3-uri/uleiul de rapita,  au o controbutie MAJORA in afectiunea pt care le recomanda:

Quote

ALA, EPA (protejează inima și articulațiile), DHA (esențial în procesul cognitiv, auz, vedere etc)

Quote

Deocamdată ai întrunit două simptome caracteristice deficitului de EPA și DHA: extremități reci și depresia.,

Quote

Apoi uleiul extravirgin de măsline, nu conține prea mult omega 6 și e bun pentru sănătatea ficatului.

Quote

Pentru degete reci, au efect turmericul, ginko biloba, scorțișoara, ghimbirul

Quote

organismul ia proteine de pe unde apucă, inclusiv mușchiul cardiac și de aceea te doare inima.

Quote

Pentru inimă și organism în general este vital omega 3, un panaceu universal dintr-un anumit punct de vedere.

Quote

Minunea mea, nucile și migdalele au vitamina E (strînsă legătură cu potența, refacerea org după efort) și omega 3

Eu nu zic ca nucile/migdalele etc n-ar putea contribui intr-un mod benefic la tratarea unei anume  afectiuni, insa totusi contributia este minina, chiar inexistenta de cele mai multe ori, pe cand afirmatiile lui lasa impresia ca de ex  daca ai probleme cu erectia si manaci nuci, dupa o perioada de timp esti rezolvat. Nu-i problema, eu cred in efectul placebo, da' deja bat la ochi posturile lui <_<

Edited by Ivanna, 14 November 2008 - 23:47.


#278
Kdefthog

Kdefthog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 16.09.2008

View PostIvanna, on Nov 14 2008, 23:36, said:

Am si eu de criticat un user, mai exact pe Mirovaia_Scorb. Pe mine ma adus la exasperare cu nucile, migdalele si OMEGA3-urile lui. La el toate se reduc la consumul de nuci si migdale, la deficit de nu stiu ce acizi, mi se pare penibil. Mai grav e nu ca spune acelasi lucru in fiecare post(kilometric de altfel) ci ca mereu lasa impresia ca aceste migdale/nuci/OMEGA3-uri/uleiul de rapita,  au o controbutie MAJORA in afectiunea pt care le recomanda:

Eu nu zic ca nucile/migdalele etc n-ar putea contribui intr-un mod benefic la tratarea unei anume  afectiuni, insa totusi contributia este minina, chiar inexistenta de cele mai multe ori, pe cand afirmatiile lui lasa impresia ca de ex  daca ai probleme cu erectia si manaci nuci, dupa o perioada de timp esti rezolvat. Nu-i problema, eu cred in efectul placebo, da' deja bat la ochi posturile lui <_<

Face reclama la seminte  :lol: ! Informeaza-te, vezi despre ce e vorba si abia apoi spuneti parerea.

Acizii grasi esentiali ii luam numai din mancare. Uite aici niste explicatii mai simple. Cauta si altele.

Poate e ceva cu nucile si semintele astea totusi si grasimile esentiale pe care le contin, ca doar omul nu-si bate gura degeaba. Acuma ai sa zici ca-i iau apararea, probabil, pentru ca sunt cat de cat de acord cu el, dar are dreptul la o opinie, care nu e numai personala, ci si datorata faptului ca s-a informat si stie despre ce este vorba in mare si nu numai. Dar majoritatea de pe forum cand vad posturile lungi si cu denumiri multe, mai ales pe engleza, se descurajeaza si nu se informeaza mai departe.

#279
Mirovaia_Scorb

Mirovaia_Scorb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,722
  • Înscris: 30.03.2004

View PostIvanna, on Nov 14 2008, 23:36, said:

Am si eu de criticat un user, mai exact pe Mirovaia_Scorb. Pe mine m-a adus la exasperare cu nucile, migdalele si OMEGA3-urile lui. La el toate se reduc la consumul de nuci si migdale, la deficit de nu stiu ce acizi, mi se pare penibil. Mai grav e nu ca spune acelasi lucru in fiecare post(kilometric de altfel) ci ca mereu lasa impresia ca aceste migdale/nuci/OMEGA3-uri/uleiul de rapita,  au o controbutie MAJORA in afectiunea pt care le recomanda:
Păsărică mică, asta am citit io în ultimele 30 de zile. Și cred că mi-am argumentat destul de clar poziția. Desigur... nimeni nu e perfect, se poate să greșesc uneori și din grabă să mai scap cîte un cuvînt unde nu trebuie.
Ai observat ceva concret? Te rog să mă combați pe topicul respectiv. Deocamdată nucile, migdalele și alunele, sunt niște alimente prețioase, ce asigură diversitate! Nu este vina mea că  interpretezi mesajele mele într-un mod tendențios. Punct.

EDIT
Omega 3 chiar este o clasă de compuși valoroși pentru organism, un fel de panaceu universal. Deci sunt o condiție sine qua non în vindecarea multor boli, este o realitate.

Al doilea EDIT
Cîteva detalii

Doza zilnică necesară unui bărbat este parcă 10-15 mg, ori 100 mg de migdale conțin 26 mg toccoferol, 100 g nuci - 7 g toccoferol.
Tocoferolul este vitamina E - influențează fundamental erecția și capacitatea de refacere a organismului.

Edited by Mirovaia_Scorb, 15 November 2008 - 00:34.


#280
ionutz78

ionutz78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 13.03.2008

View PostMirovaia_Scorb, on Nov 15 2008, 00:05, said:

Păsărică mică...

Te rog sa-ti controlezi cuvintele. De ce nu-ti deschizi topic pe tema Omega3 si sa postezi acolo pana nu mai poti?

Edited by ionutz78, 15 November 2008 - 00:37.


#281
Mirovaia_Scorb

Mirovaia_Scorb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,722
  • Înscris: 30.03.2004
Să știi că am în plan treaba asta. Dar într-una din zilele următoare.

Nu-ți plac diminutivele mele  :naughty:

ERATĂ

100 g de migdale conțin 26 mg toccoferol, 100 g nuci - 16 mg toccoferol.
------------------------------

View PostIvanna, on Nov 14 2008, 23:36, said:

insa totusi contributia este minina, chiar inexistenta de cele mai multe ori,
NU pot să confirm așa ceva! ar însemna să mint, stă cearșaful pe mine ca pe gard!

Edited by Mirovaia_Scorb, 15 November 2008 - 00:56.


#282
ionutz78

ionutz78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 13.03.2008

View PostMirovaia_Scorb, on Nov 15 2008, 00:46, said:

Să știi că am în plan treaba asta. Dar într-una din zilele următoare.

Nu-ți plac diminutivele mele  :naughty:

Ma bucur ca avem aceleasi planuri, chiar te rog sa-ti deschizi un topic special pe tema asta (omega3, nuci, migdale etc) de al caror efect pozitiv nu te contrazic, discutiile le putem continua acolo. Informatia ar fi mult mai utila pentru cei interesati daca ar fi grupata intr-un topic dedicat decat disipata prin mai multe topice.

Nu mi-as dori sa incep sa-ti "umblu" (remove, delete, edit) pe la posturile tale de prin alte topice pe motiv de offtopic, flood etc.
Multumesc pentru intelegere.

#283
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

View PostMirovaia_Scorb, on Nov 15 2008, 00:46, said:

Nu-ți plac diminutivele mele  :naughty:
mie nu-mi plac deloc, si daca ionutz e baiat bun, eu o sa-ti ridic procentul de warn la urmatorul apelativ magaresc gen "pasarica", "papusa", "madam" etc.

#284
Mirovaia_Scorb

Mirovaia_Scorb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,722
  • Înscris: 30.03.2004
Am sa fiu atent, pitulicea mea  :peacefingers:

#285
s3ction31

s3ction31

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 05.01.2008

View Postadadoi, on Nov 15 2008, 12:18, said:

mie nu-mi plac deloc, si daca ionutz e baiat bun, eu o sa-ti ridic procentul de warn la urmatorul apelativ magaresc gen "pasarica", "papusa", "madam" etc.

View Postadadoi, on Oct 2 2008, 21:06, said:

hani, n-am nimic cu viata ei,[...]

Da' daca-ti zice honey/dulceata/scumpete etc., sper sa nu te superi. Ca n-ar fi corect :)

#286
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,172
  • Înscris: 02.04.2007
ionutz78, culoarea albastra o folosesc sa inteleaga toata lumea ca polologhia respectiva nu-mi apartine.  ;)

#287
ionutz78

ionutz78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 13.03.2008

View Postjay333, on Dec 22 2008, 14:16, said:

ionutz78, culoarea albastra o folosesc sa inteleaga toata lumea ca polologhia respectiva nu-mi apartine.  ;)

Eu te-am inteles, insa acest lucru nu prea e permis de regulamentul intocmit de administratorii site-ului si noi moderatorii doar il aplicam. Si crede-ma ca nu-mi face nici o placere sa editez posturi.

Citez din regulament   http://forum.softped...a...;f=164&id=6  : " Vă rugăm insistent să nu scrieți colorat. Posturile colorate reprezintă punctul de vedere al moderatorului și sunt considerate avertismente publice. "

Edited by ionutz78, 22 December 2008 - 14:26.


#288
Kdefthog

Kdefthog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 16.09.2008
adadoi imi explici si mie de ce ai scos link-ul de aici. Este un link catre un blog, nu se face nici o reclama, sunt expuse niste concluzii proprii de pe urma unor studii. Am dat link-ul ca sa nu mai stau sa scriu post kilometric cu link-uri de studii si sa traduc.

Edited by Kdefthog, 26 January 2009 - 23:20.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate