Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

ATENTIE! Aici criticati sectiunea si comportamentul moderatorilor si al userilor

- - - - -
  • Please log in to reply
376 replies to this topic

#19
starpom

starpom

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 06.09.2006

View Postmianna, on Sep 18 2006, 02:41, said:

repet, am acceptat sa moderez aceasta arie pentru a putea corecta orice afirmatie gresita care apare aici. si o voi face in continuare.

mazarini, hitler, stalin, ciausescu, pinocet .... moderator - nu vad nici o diferenta, toti aveau aceeasi parere ca toti afirma ceva gresit.

#20
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,738
  • Înscris: 13.01.2005
La rugămintea miannei şi împotriva propriei voinţe am mutat nişte posturi şterse de ea în acest topic. Dat fiind aranjarea posturilor în ordine cronologică, postul iniţial al acestui thread este acum al 7-lea. Cu asta am încheiat problemele administrative.

Oameni buni, voi n-aveţi ce face şi vă plictisiţi prea tare acasă? Scopul ariei e de a oferi ajutor celor care au probleme, nu de a vă defula voi frustările generate de faptul că vă şterge mianna tîmpeniile, offtopicurile sau atacurile la persoană. Şi da, voi prefera oricînd pe cineva care vă trimite la doctor cînd aveţi o problemă, nu pe cineva care vă dă sfaturi din "formula as" sau mai ştiu eu ce rahat de revistă de 2 lei jumate (vechi). Dacă doriţi astfel de sfaturi şi păreri, vă spun că aţi greşit aria şi forumul.

View Poststarpom, on Sep 18 2006, 10:03, said:

daca tu gandesti asa e foarte rau. uite daca toti vor gandi ca tine vom ajunge niste maimutoi si omenirea trebuia sa stea in copaci, sa manance paduchi si sa dea altor specii sa se dezvolte. omenirea a ajuns tare numai deaceea ca oamenii au avut tarie de caracter iar imprejurarile si traiul bun ne-au adus ca noi sa nu mai avem nici un idel sau scop in viata decat banii, banii, banii si iar banii.  :death: da incercati sa vedeti la altecava macar ceea ce a vrut luc besson in 5th element sa arate.

in ceea ce priveste stergerea de mesage cred ca e batae de joc de Oameni. multi stau ca nebunii si scriu un mesaj si dupa cateva minute nu se mai vede pe urma stai si te gandesti oare cea fost asta? oare sunt nebun? poate mi sa parut ca am scris raspunsul?
Da, pentru că mesajul tău NU AVEA ce căuta în topicul respectiv. Erai pe lîngă și atacai aiurea.

View Poststarpom, on Sep 18 2006, 10:15, said:

mazarini, hitler, stalin, ciausescu, pinocet .... moderator - nu vad nici o diferenta, toti aveau aceeasi parere ca toti afirma ceva gresit.
Mai jignește tu mult și n-o să faci prea mulți purici pe aici.  :death:

#21
butterfly

butterfly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 08.05.2005

View Postmianna, on Sep 18 2006, 02:41, said:

raspuns:

@butterfly

- ti s-au dat tot felul de sfaturi, in decurs de o saptamana. se pare ca tu asteptai doar urari de sanatate (le adaug acum pe ale mele daca inca n-am facut-o) si refuzai un dialog prin fraze de genul "eu nu cred ca am asta".  nu ti s-au sters chiar atat de multe posturi, ci doar doua: unul in care te declarai FOARTE  speriata (daca e asa intr-adevar sper ca citesti acest post dupa ce te-ai intors de la un medic) si altul in care intrebai de ce s-au sters posturile. explicatia ai gasit-o aici.
cu cine nu se osteneste sa discute n-am nici eu ce discuta.
repet, am acceptat sa moderez aceasta arie pentru a putea corecta orice afirmatie gresita care apare aici. si o voi face in continuare.

mi s-au dat tot felul de sfaturi pe care le-am ascultat si pe unele chiar le voi pune in practica! nu am refuzat NICIUN dialog cu nimeni si este normal sa refuz sa se considere ca am o anumita boala cand nu am nici in clin nici in maneca cu problema respectiva!!! repet, am postat foarte mult in topicul respectiv si deci nu stiu de unde se poate spune ca nu vreau sa discut!

eu nu stiu ce pregatire ai tu si nici nu am discutat despre asta pe forum!!! dar eu sunt studenta la o facultate de medicina (anul I) si sincera sa fiu cand incercam sa definesc niste simptome o faceam pe baza a ceea ce stiam!

eu stiu ca un medic sau cineva din domeniul asta trebuie sa fie o persoana calda si mai intai sa inteleaga un lucru: omul care vina la el nu e fericit, nu e sanatos si nici nu vine de placere! vine in primul rand ca cineva sa il asculte!!!

am incheiat tot ce am avut de spus!

ciao ciao!!!

#22
xella

xella

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 01.06.2005

View Postbutterfly, on Sep 18 2006, 10:57, said:

este normal sa refuz sa se considere ca am o anumita boala cand nu am nici in clin nici in maneca cu problema respectiva!!!

NU, nu este normal. Inceteaza cu atitudinea asta de domnisoara "stie tot" si du-te la un doctor, nu mai sta pe forum!!!

#23
butterfly

butterfly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 08.05.2005

View Postxella, on Sep 18 2006, 11:05, said:

NU, nu este normal. Inceteaza cu atitudinea asta de domnisoara "stie tot" si du-te la un doctor, nu mai sta pe forum!!!

AM FOST DEJA LA UN MEDIC!

eu refuz sa mai postez in aria asta... vad ca in fara de subtilitati rar mai gasesti si altceva! multumesc!

#24
xella

xella

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 01.06.2005

View Postbutterfly, on Sep 18 2006, 11:06, said:

AM FOST DEJA LA UN MEDIC!

eu refuz sa mai postez in aria asta... vad ca in fara de subtilitati rar mai gasesti si altceva! multumesc!

Cu placere.....Chiar era cazul.... deja devenise penibila situatia.
Tu fa-te bine si lasa-ne pe noi in aberatiile noastre.
Sanatatea ta ar trebui sa conteze, nu ceea ce se intampla pe sp.

#25
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006
CE facusi mianna? Te certasi cu userii? Eu te-am prevenit inca de cand ai fost unsa in functie... :P

Mai oameni buni, mianna, mufa, shumi si radumiki sunt printre cei mai ok moderatori. Daca nici cu ei nu reusiti sa va intelegeti eu zic sa fugiti rpd cand vedeti ceva albastru jos si nu scrie mufa. :D

#26
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View Postbutterfly, on Sep 18 2006, 10:57, said:

eu nu stiu ce pregatire ai tu si nici nu am discutat despre asta pe forum!!! dar eu sunt studenta la o facultate de medicina (anul I) si sincera sa fiu cand incercam sa definesc niste simptome o faceam pe baza a ceea ce stiam!


cand m-am adresat cuiva anume cred c-am facut-o vizibil; nu erai tu cea care imi contesta pregatirea, dar iti ot spune ca o studenta de anul I face mai greu un diagnostic diferential. singurul pe care l-ai fi putut exclude tu din tot ce-a spus cspot este sarcina extrauterina, daca n-au fost indeplinite ... hm, anumite conditii necesare aparitiei unei sarcini  :)  si apendicita, dupa cum ai facut-o intr-un post ulterior (as fi preferat sa nu aflu ca esti studenta la medicina, apropos de greseala a carei corectare te-a deranjat atat de mult aseara).

@starpom - no comment. cel putin acum le scrii pe forum, nu-mi mai umpli inboxul.

dar realizezi ca deocamdata ne contrazicem reciproc si sustii acelasi lucru ca si mine?

#27
butterfly

butterfly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 08.05.2005

View Postmianna, on Sep 18 2006, 12:16, said:

(as fi preferat sa nu aflu ca esti studenta la medicina, apropos de greseala a carei corectare te-a deranjat atat de mult aseara).


NU m-a deranjat deloc... am recunoscut si ti-am spus doar ca este mai importanta problema mea decat corectarea unei greseli!

#28
xella

xella

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 01.06.2005

View Postbutterfly, on Sep 18 2006, 12:20, said:

NU m-a deranjat deloc... am recunoscut si ti-am spus doar ca este mai importanta problema mea decat corectarea unei greseli!
Si ne maia miram de ce nu mai exista DOCTORI.....

#29
butterfly

butterfly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 08.05.2005
xella, poti sa te abtii de la a face comentarii rautacioase?

#30
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,738
  • Înscris: 13.01.2005

View Postbutterfly, on Sep 18 2006, 11:06, said:

AM FOST DEJA LA UN MEDIC!

eu refuz sa mai postez in aria asta... vad ca in fara de subtilitati rar mai gasesti si altceva! multumesc!
Ai fost la un medic care ți-a zis: "trece de la sine, vino peste 2 luni". Ți s-a spus că nu trece de la sine, ți s-a spus să mergi la alt doctor, ți s-a și sugerat unde ai putea merge. Ce mai vrei? Să te ia mianna de mînuță și să te ducă la doctor?

#31
xella

xella

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 01.06.2005

View Postbutterfly, on Sep 18 2006, 12:40, said:

xella, poti sa te abtii de la a face comentarii rautacioase?
Reflecta adevarul....

#32
starpom

starpom

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 06.09.2006

View Postmianna, on Sep 18 2006, 12:16, said:

@starpom - no comment. cel putin acum le scrii pe forum, nu-mi mai umpli inboxul.
dar realizezi ca deocamdata ne contrazicem reciproc si sustii acelasi lucru ca si mine?

deci problema e in inbox?(inbox-ul se scrie prin cratima. sau ti sa defectat tst?)

eu am mai spus ca in toate celelalte afectiuni in afara de raceala, gripa si sifilis e mai bine de inlocuit cu alte antibiotice si nu-mi voi schimba parerea deoarece am auzit de la cineva in care am incredere. in cazul topicului sunt absolut de acord cu medicul si cu decizia de a folosi anestezic la injectie.

sa zicem ca in topicuri nu se poate ca cineva care nu e medic sa se exprime iar sfatul tau suna cam "du-te la medic", "nu pot sa comentez", "medicul asa zice inceamna ca e bine", "medicamentul nu e periculos dar nu bag mana in foc ca nu-ti va pica parul sau ti se va amputa un picior" s.a.m.d.  care e rezonul in sectiunea asta a forumului atunci? mai bine pui un topic agatat cu tema "DU-TE LA MEDIC" si sa resolvat. userii intra si vad si nu mai scriu aberatii iar forumul unde moderezi o sa fie exemplar fara flud-uri si fara flame-uri iar daca si scrie cineva pui un robot ca sa sterga toate mesagele la un minut de la afisare.

in ceea ce priveste corectarea greselilor: nu ar fi mai bine sa fie facuta dupa o discutie amiabila in care cu ajutorul a altor useri sau moderatori si a unor dovezi ce arata ca user-ul a gresit si nu prin metodele tale.

#33
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,738
  • Înscris: 13.01.2005

View Poststarpom, on Sep 18 2006, 15:09, said:

in ceea ce priveste corectarea greselilor: nu ar fi mai bine sa fie facuta dupa o discutie amiabila in care cu ajutorul a altor useri sau moderatori si a unor dovezi ce arata ca user-ul a gresit si nu prin metodele tale.
Nu. Hai să lămurim o chestiune. Există cîteva persoane pe acest forum, printre care se numără și mianna, a căror părere în domeniul medical ar trebui respectată. Toate aceste persoane și-au cîștigat acest respect prin sfaturile date, prin argumentarea părerilor medicale, nu prin atacarea fără rost a userilor și moderatorilor, sau mai știu eu ce tîmpenii de acest gen. Și nu, nu suntem democrație votantă ca să votăm dacă cancerul se vindecă sau nu cu foi de varză din simplul motiv că NU se vindecă!

#34
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View Poststarpom, on Sep 18 2006, 15:09, said:

deci problema e in inbox?(inbox-ul se scrie prin cratima. sau ti sa defectat tst?)


  :D a mea nu; a ta se pare ca da  :P  (desi nu prea cred ca-i vina ei, saraca  :)  )

nu-ti mai povestesc inca o data ca gripa si penicilina au tot atatea in comun ca sula si prefectura. mai amiabil decat "o viroza nu se trateaza cu nici un fel de antibiotic" nu-mi va reusi in veci.


ai cam tot atata dreptate sa ma contrazici si la limba romana, si la cunostintele de medicina. dar vad ca persisti, ca... vezi c-ai enumerat tu mai sus  :D

Edited by mianna, 18 September 2006 - 14:40.


#35
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005
Măi oameni, nu mai atacaţi moderatorii degeaba. Dacă ai greşit recunoaşte, nu te împuşcă nimeni. Starpom tată, pe mine m-ai lămurit cu cunoştinţele tale, şi nu trebuie să am nici o tangenţă cu medicina ca să mă prind. Şi sunt sigur că nu sunt singurul. Nici mianna nu e regina medicilor, dar unde nu se pricepe, nu se bagă. Deci dacă chiar nu vă convine ce se postează pe forum, luaţi-vă curul de pe scaune şi mergeţi la doctor... S-a spus clar în regulament, Medical Stuff nu e pagină de consultaţii gratis. Degeaba vii şi spui că te doare degetu mic de la picior când partenerul de sex bea bere, că n-o să te lămurească nimeni. Aşa că puneţi întrebări la care ştiţi că se poate răspunde concret sau eventual sfaturi. Dacă refuzi să mergi la doctor când ţi se indică, şi te oftici că nu ţi s-a răspuns clar pe forum, eu sugerez să mergi şi la un psiholog...să te ajute să ieşi din copilărie

#36
starpom

starpom

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 06.09.2006

View PostFr3ak, on Sep 18 2006, 16:07, said:

Măi oameni, nu mai atacați moderatorii degeaba. Dacă ai greșit recunoaște, nu te împușcă nimeni. Starpom tată, pe mine m-ai lămurit cu cunoștințele tale, și nu trebuie să am nici o tangență cu medicina ca să mă prind. Și sunt sigur că nu sunt singurul. Nici mianna nu e regina medicilor, dar unde nu se pricepe, nu se bagă. Deci dacă chiar nu vă convine ce se postează pe forum, luați-vă curul de pe scaune și mergeți la doctor... S-a spus clar în regulament, Medical Stuff nu e pagină de consultații gratis. Degeaba vii și spui că te doare degetu mic de la picior când partenerul de sex bea bere, că n-o să te lămurească nimeni. Așa că puneți întrebări la care știți că se poate răspunde concret sau eventual sfaturi. Dacă refuzi să mergi la doctor când ți se indică, și te oftici că nu ți s-a răspuns clar pe forum,

nimeni nu ataca moderatorul ci user-ul care se ascunde dupa el. in ceea ce priveste "bagatul" am mai zis punem anuntul "nu intrati pe medical staff pana cand nu ati fost la medic" si basta. intradevar sunt intrebari si deastea cu durutul degetului dar nu atrageti nici o atentie si veti vedea ca topicul va trece singur de la sine pe cand o stergere sau editarea a continutului deoarece cuiva nui place intrebarea sau ordinea cuvintelor in fraze asta deacum intrece orice masura. am fost si eu moderator la un echo din FIDOnet (daca a apucat cineva asa ceva. FIDOnet a fost si este o retea asemanatoare cu forumurile contemporane dar inainte de a aparea internet-ul si sunt de tip offline )dar nu-mi faceam de cap asa. deconectam userii, dadeam (-), acordam(+) dar sa redactez sau sa sterg asa din cap posturile chiar daca erau rasiale era ca o injosire. si asa ne-au tinut niste imbecili sub asuprire timp de aproape 90 ani iar acum iti mai iau si cuvantul care multi din noi l-au castigat cu greu.

eu propun sa inchidem balciul asta ca mi se strica tst iar una ca asata nu mai gasesc azi.

ca moderator miana si ceilalti moderatori pot sa faca ce vor dar nu uitati ca trebuie sa fie si omenie.


Quote

eu sugerez să mergi și la un psiholog...să te ajute să ieși din copilărie

auzi tu ia-o mai moale cu aluziile

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate