Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

ATENTIE! Aici criticati sectiunea si comportamentul moderatorilor si al userilor

- - - - -
  • Please log in to reply
376 replies to this topic

#109
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Eu zic ca-ti dai seama cand posteaza tanti Veta si cand, din nou, Mianna.
Daca nu - problema e la tine.
Daca sfaturile de pe forum pot fi daunatoare cuiva, la fel, problema e la el.

#110
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View Postcspot, on Jul 2 2007, 11:15, said:

Spuneam ca in spatele unui user de pe forum se poate ascunde oricine , poate sustine ca are orice profesie , si poate sa spuna lucruri care pentru altii se pot dovedi daunatoare .
     Asa ca nu am de unde sa stiu sub care user se ascunde tanti Veta . Poate a incetat sa mai croseteze si s-a familizarizat cu google , asa ca are raspunsuri pertinente pentru toate intrebarile , sau se abtine foarte bine acolo unde nu stie . Cum probabil tanti Veta asta avea un vis in tinerete , sa ajunga medic ... acum are marea ocazie . Se declara medic , mai ales ca studiaza de atatia ani  internetul , ca sa gaseasca leac pentru ipohondria aia veche a ei . Pricepi doar ca fiind pensionara pe caz de boala inchipuita are o gramada de timp sa-si practice meseria .
     Nu stiu de ce o amesteci pe Mianna in povestea asta . Probabil nu ai gasit doua extreme mai potrivite .  Mai sunt si alti medici (ma rog , asa zic ei ) pe-aici pe forum  .
:w00t:
nu zic ca nu ar fi un scenariu posibil, dar...stii, in general, un om nu pune toate chestiile "dubioase"  in fata, ci ia lucrurile asa cum sunt pina cind incep sa-i apara si aspecte suspecte...( chestia asta are un nume; stii.... oamenii aia care sunt mereu vigilenti, care gindesc in termeni de " lumea e un loc periculor", "ceilalti sunt dubiosi", " trebuie sa fiu vigilent, persoana X este suspecta"...ring a bell?)

#111
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

View Postrox, on Jul 2 2007, 11:53, said:

:w00t:
nu zic ca nu ar fi un scenariu posibil, dar...stii, in general, un om nu pune toate chestiile "dubioase"  in fata, ci ia lucrurile asa cum sunt pina cind incep sa-i apara si aspecte suspecte...( chestia asta are un nume; stii.... oamenii aia care sunt mereu vigilenti, care gindesc in termeni de " lumea e un loc periculor", "ceilalti sunt dubiosi", " trebuie sa fiu vigilent, persoana X este suspecta"...ring a bell?)


    Stiu , se numeste paranoia !!
    Mai era pe-aici unul care era gata -gata sa se taie la penis cu lama si cu un pic de spirt doar pentru ca a zis cineva ca ar putea fi o rezolvare .
    Asadar te rog sa iei tu ca atare toate sfaturile de pe forum si sa ma lasi pe mine sa am intotdeauna o umbra de indoiala .

#112
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View Postcspot, on Jul 2 2007, 12:42, said:

Stiu , se numeste paranoia !!
    Mai era pe-aici unul care era gata -gata sa se taie la penis cu lama si cu un pic de spirt doar pentru ca a zis cineva ca ar putea fi o rezolvare .
    Asadar te rog sa iei tu ca atare toate sfaturile de pe forum si sa ma lasi pe mine sa am intotdeauna o umbra de indoiala .
pai, scuza-ma ca insist cu chestia asta, dar persoana care cere sfaturi ar trebui sa fie capabila sa la si "filtreze".

#113
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

View Postrox, on Jul 2 2007, 12:50, said:

pai, scuza-ma ca insist cu chestia asta, dar persoana care cere sfaturi ar trebui sa fie capabila sa la si "filtreze".


    Aha ! Observ ca imi dai in cap cu ideile mele . Exact ! Orice opinie de pe forum trebuie verificata , niciodata luata ca atare , indiferent din partea cui vine ....

#114
Maria77

Maria77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 25.04.2007
Mianna? O desteapta a lumii.
In loc sa aiba o atitudine fireasca mai mult se ratoieste de la inaltimea ei suverana.

Mi-ai inchis un topic care era important pt mine si la care asteptam un raspuns, ok, daca nu trebuia sa fac topic nou. Te rog sa ma ierti daca am gresit, eu nu prea intru pe forumuri in general, desi am citit regulamentul. Dar mai usor cu aerele si cu mistourile te rog. Nu cumva ai de gand sa te faci medic si sa-ti iei pacientii la zor? Tot mai bine moderator :)

#115
valy1965

valy1965

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 17.07.2005
off topic
Daca spun ca-i din cauza caldurii ( multa lume-n in calduri zilele astea !) capat warn ?  :huh:
Daca recomand piramidonul saracului in doza de atac, ma procopsesc cu ban ! ?  :huh:
Mai bine tac.  :D

#116
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View PostMaria77, on Jul 5 2007, 04:58, said:

Mianna? O desteapta a lumii.
In loc sa aiba o atitudine fireasca mai mult se ratoieste de la inaltimea ei suverana.

Mi-ai inchis un topic care era important pt mine si la care asteptam un raspuns, ok, daca nu trebuia sa fac topic nou. Te rog sa ma ierti daca am gresit, eu nu prea intru pe forumuri in general, desi am citit regulamentul. Dar mai usor cu aerele si cu mistourile te rog. Nu cumva ai de gand sa te faci medic si sa-ti iei pacientii la zor? Tot mai bine moderator :)
stimata doamna/domnisoara,

ma indoiesc ca in cele 8 posturi si cele citeva luni pe care le aveti pe forumul nostru ati avut ocazia si timpul necesar sa o urmariti pe mianna si sa-i judecati activitatea. Acest topic se vrea a fi o critica obiectiva si constructiva la adresa moderatorilor MS, si nu stiu de cind si de ce s-a transformat in " hai s-o balacarim pe mianna".
Revenind la topicul care v-a fost inchis, revolta dumneavoastra nu este justificata: exista deja un subiect pe acea tema in momentul in care dumneavoastra ati facut threadul, iar mianna nu a facut decit sa va atraga atentia asupra acestui lucru si sa va indrume sa postati acolo. As vrea sa intelegeti ca  pe un forum vin foarte multi oameni sa caute informatii, si pentru bunul mers al lucrurilor e de preferat ca toate discutiile pe un anume subiect sa fie in acelasi loc, ca sa poata fi gasite usor.  Ce-ar fi daca ar exista 50 topice diferite " mi-a aparut o pata mica help", omul in care ar cauta? Nu e mai practic sa existe unul " PETE " si acolo sa se gaseasca toate informatiile?
Acestea fiind spuse, chiar nu vad motivele pentru care va referiti la ea pe tonul din postul de mai sus. Nu mi s-a parut ca s-a ratoit la nimeni sau ca ar fi tratat pe cineva de sus, dar nu e vina ei ca dumneavoastra nu prea intrati pe forumuri. Asa ca indraznesc sa va intorc propriile cuvinte..." mai usor cu aerele si mistourile"  :peacefingers:

Edited by rox, 05 July 2007 - 07:59.


#117
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

View Postrox, on Jul 5 2007, 08:58, said:

stimata doamna/domnisoara,

ma indoiesc ca in cele 8 posturi si cele citeva luni pe care le aveti pe forumul nostru ati avut ocazia si timpul necesar sa o urmariti pe mianna si sa-i judecati activitatea. Acest topic se vrea a fi o critica obiectiva si constructiva la adresa moderatorilor MS, si nu stiu de cind si de ce s-a transformat in " hai s-o balacarim pe mianna".


        Si nu ti se pare ciudat ca nimeni nu vorbeste de ea cu admiratie ? Daca trei oameni iti spun ca te-ai imbatat , trebuie sa te duci sa te culci , chiar daca nu ai baut nimic .

    p.s. : De cand te-a numit pe tine purtator de cuvant ??!!

Edited by cspot, 05 July 2007 - 09:35.


#118
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View Postcspot, on Jul 5 2007, 10:33, said:

Si nu ti se pare ciudat ca nimeni nu vorbeste de ea cu admiratie ?

pe-un topic in care scrie "criticati"? stai nitel sa-mi trag fan clubu' :lol: (si totusi, pana si aici sunt unii care-si pun mintea cu voi - da, topicul a fost de la inceput "hai s-o balacarim pe mianna", in ideea de a lasa in pace restul ariei. spor la joaca, copii :P )


Quote

p.s. : De cand te-a numit pe tine purtator de cuvant ??!!


ce-i, puiule, ti se pare suspect ca unii-mi dau dreptate, anulandu-ti acel "nimeni"? :rolleyes:

View PostMaria77, on Jul 5 2007, 04:58, said:

Nu cumva ai de gand sa te faci medic si sa-ti iei pacientii la zor?


stai linistita. n-am de gand sa ma fac medic :D

Edited by mianna, 05 July 2007 - 10:01.


#119
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View Postcspot, on Jul 5 2007, 10:33, said:

Si nu ti se pare ciudat ca nimeni nu vorbeste de ea cu admiratie ? Daca trei oameni iti spun ca te-ai imbatat , trebuie sa te duci sa te culci , chiar daca nu ai baut nimic .

    p.s. : De cand te-a numit pe tine purtator de cuvant ??!!
zau? n-as crede.


ps. daca atita te-a dus pe tine capul sa intelegi dintr-un post simplu nu ma mir de ce "dezvolti" pe arie.

#120
angelo saro

angelo saro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 04.03.2007

View Postcspot, on Jul 5 2007, 10:33, said:

Si nu ti se pare ciudat ca nimeni nu vorbeste de ea cu admiratie ? Daca trei oameni iti spun ca te-ai imbatat , trebuie sa te duci sa te culci , chiar daca nu ai baut nimic .
    p.s. : De cand te-a numit pe tine purtator de cuvant ??!!
ei, uite ma alatur si eu roxanei, ca sa fim doua, na! in curand vom fi chiar trei care iti vom spune tie sa te duci sa te culci!mianna e foarte ok si nu stiu de unde circul asta. desi nu am prea postat, urmaresc aria medical de foarte mult timp, iar mianna isi face treaba foarte bine. cred ca altii sunt moderatorii care trebuie criticati, aici nu v-ati orientat bine.

#121
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007

View Postangelo saro, on Jul 5 2007, 11:35, said:

ei, uite ma alatur si eu roxanei, ca sa fim doua, na! in curand vom fi chiar trei care iti vom spune tie sa te duci sa te culci!mianna e foarte ok si nu stiu de unde circul asta. desi nu am prea postat, urmaresc aria medical de foarte mult timp, iar mianna isi face treaba foarte bine. cred ca altii sunt moderatorii care trebuie criticati, aici nu v-ati orientat bine.

subscriu....chiar daca sunt baiat :D
are mianna un fel al ei asa mai scurt si la obiect :P dar e ok si da sfaturi bune de cele mai multe ori

deci...3....go to sleep  -_-

#122
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005
multumiri celor care ma sustin, iertare celor pe care i-am deranjat cu prezenta mea, promit ca voi face toate eforturile posibile pentru a ma corecta, etcaetera, etcaetera... :P


...sau nu? :rolleyes:

Edited by mianna, 05 July 2007 - 11:55.


#123
valy1965

valy1965

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 17.07.2005

View Postangelo saro, on Jul 5 2007, 11:35, said:

ei, uite ma alatur si eu roxanei, ca sa fim doua, na! in curand vom fi chiar trei care iti vom spune tie sa te duci sa te culci!mianna e foarte ok si nu stiu de unde circul asta. desi nu am prea postat, urmaresc aria medical de foarte mult timp, iar mianna isi face treaba foarte bine. cred ca altii sunt moderatorii care trebuie criticati, aici nu v-ati orientat bine.
Eu o consider o Hermione care-si face corect treaba pe SP !
Deja de la bagheta ei magica am 20% warn insa o gasesc tare dulcica !
Insa esti liber sa-ti spui punctul de vedere. Argumentat.

#124
Maria77

Maria77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 25.04.2007
Rox, nu te mai obosi sa-mi raspunzi, esti pedanta si moralizatoare. Pt. informatia ta nu m-am referit la faptul ca mi-a inchis topicul, ci la atitudinea aroganta si mult prea ironica a Miannei pe un forum ca cel medical unde oamenii vin cu probleme.

@ Mianna: Eu vad ca a mai aparut un topic "pete pe piele" pe care nu l-ai inchis... era greu, nu? :)

Te mai rog sa te uiti si la raspunsul pe care l-am primit de la Vali1965 pe topicul cu aurul si argintul, banuiesc ca dupa tine e "funny" si ca asta se numeste impartialitate.

In rest scuzele mele daca v-am deranjat si daca am putut sa-mi formez o parere dupa doar 8 posturi. Din partea mea puteti sa-mi dati si ban, la revedere.

#125
valy1965

valy1965

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 17.07.2005

View PostMaria77, on Jul 5 2007, 21:30, said:

Rox, nu te mai obosi sa-mi raspunzi, esti pedanta si moralizatoare. Pt. informatia ta nu m-am referit la faptul ca mi-a inchis topicul, ci la atitudinea aroganta si mult prea ironica a Miannei pe un forum ca cel medical unde oamenii vin cu probleme.

@ Mianna: Eu vad ca a mai aparut un topic "pete pe piele" pe care nu l-ai inchis... era greu, nu? :)

Te mai rog sa te uiti si la raspunsul pe care l-am primit de la Vali1965 pe topicul cu aurul si argintul, banuiesc ca dupa tine e "funny" si ca asta se numeste impartialitate.

In rest scuzele mele daca v-am deranjat si daca am putut sa-mi formez o parere dupa doar 8 posturi. Din partea mea puteti sa-mi dati si ban, la revedere.

Scuza-ma Marcica da' nu te-am jignit (nick-ul meu e valy1965),mi-am spus parerea despre Ag si asta este "iesirea" mea fata de leacurile babesti. Citeste acel thread despre "argila buna la toate" si ai sa te linistesti, nu am nimic cu tine.  ;)
Poate chiar imi esti simpatica si  te-as ajuta eu cu un ban dar ala se numeste popular ort. Glumeam, iar simtul umorului este legat de anumita parte a creierului. Care ? Habar n-am ! Nu-mi incarc cealalta parte a creierului cu asta !  :D
Cand mai intri pe SL considera ca aici e locul unde trebuie sa te destinzi nu sa stai constipata in spatele monitorului , sa tastezi in pozitia "drepti" si sa improsti cu venin in jurul tau.  :P
Banuiesc prost sau 77 e anul de gratie in care te-ai nascut asa cum 1965 e cel in care am fost eu fatat. Nu vorbesc urat dar asa se numeste ala mic "fat".
Te pup,numai bine.  :coolspeak:

Edited by valy1965, 05 July 2007 - 21:22.


#126
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View PostMaria77, on Jul 5 2007, 21:30, said:

@ Mianna: Eu vad ca a mai aparut un topic "pete pe piele" pe care nu l-ai inchis... era greu, nu? :)

era, mama draga, sa confund alergologu' cu venerologu' :D

in opinia mea, oamenii cu probleme merg frumusel la medic. eu una nu confund pacientii cu userii. asta ca sa nu mai crezi ca-mi stii atitudinea fata de pacienti - n-ai cum pana nu-mi vei fi, si nu-ti urez asta.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate