Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

antibioticele

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
berlinish

berlinish

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 06.09.2006

View Postmianna, on Sep 18 2006, 00:03, said:

la care intrebare nu ti s-a raspuns inca?
nu-s tocmai lamurita daca se reduce din efect daca se face injectia impreuna cu anestezicul ( antibioticul combinat cu anestezic , in aceeasi seringa si bagate deodata ) .

#20
starpom

starpom

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 06.09.2006

View Postoaspetele, on Sep 17 2006, 23:44, said:

e mult de atunci, daca mai tin bine minte ar avea legatura cu efectul vasoconstrictor al anestezicelor, ceea ce ar impiedica nitel difuzarea antibioticului spre tesuturi.

cand ti-ar pune 2,4 milioane de unitati + solutia de NaCl care nu are efect de inhibitor in fund sa vezi ce bine ti-ar fi. uite aici sun 100 la 100 de acord cu medicul si chiar de acord cu alegerea medicamentului. e medic bun.

#21
berlinish

berlinish

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 06.09.2006

View Poststarpom, on Sep 18 2006, 00:13, said:

cand ti-ar pune 2,4 milioane de unitati + solutia de NaCl care nu are efect de inhibitor in fund sa vezi ce bine ti-ar fi. uite aici sun 100 la 100 de acord cu medicul si chiar de acord cu alegerea medicamentului. e medic bun.
stiu , domnule ,ca de asta mi-a prescris doctorul sa le fac impreuna cu anestezicul ( si chiar de 2,4 mil U.I ) .nu l-am blamat ca mai bine le faceam fara anestezic , stiu ca dor de mori ..poate a fost rautacioasa asistenta si mi-a spus chestia aia fara sa fie dr acolo , ca daca imi face cu anestezic nu are acelasi efect antibioticul...

#22
starpom

starpom

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 06.09.2006

View Postberlinish, on Sep 18 2006, 00:19, said:

stiu , domnule ,ca de asta mi-a prescris doctorul sa le fac impreuna cu anestezicul ( si chiar de 2,4 mil U.I ) .nu l-am blamat ca mai bine le faceam fara anestezic , stiu ca dor de mori ..poate a fost rautacioasa asistenta si mi-a spus chestia aia fara sa fie dr acolo , ca daca imi face cu anestezic nu are acelasi efect antibioticul...

dau dreptate medicului si nu asistentei din cauza ca am primit raspuns de la un medic care a cofirmat ca in urologie se foloseste combitatia antibiotic+lidocain.

#23
berlinish

berlinish

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 06.09.2006

View Poststarpom, on Sep 18 2006, 00:39, said:

dau dreptate medicului si nu asistentei din cauza ca am primit raspuns de la un medic care a cofirmat ca in urologie se foloseste combitatia antibiotic+lidocain.
multumesc pt exemplul concret  :)
numai bine

#24
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View Postberlinish, on Sep 18 2006, 00:11, said:

nu-s tocmai lamurita daca se reduce din efect daca se face injectia impreuna cu anestezicul ( antibioticul combinat cu anestezic , in aceeasi seringa si bagate deodata ) .

ti se raspunsese in postul 15.


View Postberlinish, on Sep 17 2006, 23:56, said:

aici era vorba de antibiotice combinate cu un anestezic...nu de anticonceptionale. nu vad legatura.ma rog , fiecare cu ce-l doare
sper doar sa ma lamureasca si pe mine cineva chiar in masura  :confuzzled:


reciteste titlul topicului (pe care chiar tu l-ai dat) si vei afla despre ce este vorba in topic (si da, am fost sarcastica de data asta  :D  )

vad ca sunt deja doua persoane care considera apa de ploaie diminuarea efectului contraceptiv. asta se cam traduce prin sarcina nedorita, eventual cu posibile malformatii, avort... mda, piscatura de tantar, intr-adevar  :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate