Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Microsoft Certified Professsional

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#73
sarguo

sarguo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.03.2008

View Postdenis.m, on Mar 19 2005, 15:17, said:

si indienii-s capabili? aia invata manualele pe de rost de foame. la partea creativa sau decizii limita sunt zero. sunte de fapt o rasa intre om si animal. nu-ti doresc sa-i cunosti
10 points pentru comentariu. credeam ca doar eu am aceasta parere:) referitor la competitia in job market, indienii nu is printre cheap IT people anymore. mai degraba americanii isi sapa groapa singuri. Am in echipa persoane cu MCSE, CCNA, CCNP, etc. cu multi ani de experienta, care au acceptat 30-35k. Pacat. Si apoi suntem noi invinuiti ca le stricam job marketul.

View Postnetk, on May 19 2006, 01:33, said:

eu cred ca tu nu stii despre ce vorbesti! si recomandarea de a mai citi despre "stuff-urile" astea e destul de buna!
Tie ca economist mai mult decat office nu cred ca o sa iti trebuiasca, pentru ca doar cu astea o sa lucrezi!
Ce treaba are un MCSE cu economia?Ecdl e o chestie de umplutura care da bine la cv,atata tot.

P.S. stii macar ce cuprinde MCSE? sincer nu vad de ce un viitor economist ar vrea sa fie admin, sa invete despre windows 2003 server, active directory, group policy etc  :huh:
E ca si cum i-ai cere unui admin sa stie php ca tot IT se numeste; el stie sa iti instaleze un apache si atat, ce faci mai departe cu el e treaba ta...se numeste diviziunea muncii, probabil ca ai invatat la facultatea de management despre asa ceva...asa ca dupa parerea mea intrebarea ta nu numai ca e incompleta, dar e si lipsita de sens.

P.S. oricine stie sa citeasca isi poate monta singurul pc-ul si poate invata in cateva zile html :) .

Hai bafta! nu am vrut sa fiu foarte aspru...
Vad tot mai multe job posturi ce au ca minimum requirement MCSE and CPA. Ma refer la IT Auditing/Consulting or in C-level jobs (CTO, CIO, etc.)

#74
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Majoritatea care se dau rotunzi pe aici ca MCSE e doar o noua linie in CV n-ar putea trece nici macar examenul de Win XP :D. Asa am zis si eu cand a trebuit sa sustin 70-270 insa cand am pus mana pe teste pentru examen mi-a cam picat fata. Microsoft are un mod propriu de a pune problema :P

#75
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002

View Postalex.bumbacea, on Feb 17 2008, 22:48, said:

Hi!
Am inceput si eu sa invat pentru MSCE, dupa o cartea de la ALL(w2k AD).
As avea trei chestii de care as vrea sa aflu:
1. un simulator cum au cei de la cisco exista?
2. se vorbea intr-un post anterior(f vechi, de prin 2003) de win2k_server.chm. Unde il pot gasi?
3. Un manual(sau alt material) cu explicatii despre userigrupurile build-in cu ce poate si ce nu poate fiecare sa faca.

1. Cea mai buna metoda din punctul meu de vedere, pe care am aplicat-o si eu, este o masina puternica (2 Ghz procesor, 2 GB ram cel putin, placa video nu conteaza, si un HDD mare), instalezi Virtual Server 2005 sau Virtual PC de la Microsoft (sunt gratuite), te duci pe site-ul Microsoft (sau cauti pe Google "Windows XXX trial") si iei imaginile ISO de evaluare (60 de zile) pentru orice Windows vrei, sau produs MS. Faci o retea de masini virtuale pe PC-ul tau, pui 2 servere si vreo 2 clienti (win 200, xp, vista) si te apuci sa citesti si sa aplici, chiar sa iti simulezi tu - daca ai creativitate - situatii inedite.
2. Da, mi se pare ca se gaseau pe CD-ul cu sistemul de operare

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate