Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Cum sa faci un post de radio pe net

- - - - -
  • Please log in to reply
132 replies to this topic

#127
edyttzu

edyttzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 03.01.2009

View Postfaraonu93, on 6th February 2010, 16:07, said:

care ma poate ajuta si pe mn cu cv???? cum pot sa aflu ip de pe care emit??? pls dati add faraonu_boss93 care stie cv ms mult d tot:D
de-aici  :rolleyes: http://www.ip-adress.com/

#128
TimeAngel

TimeAngel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.07.2009
Va recomand tutorialul asta ! Este foarte bine detaliat si am un prieten care si-a realizat post de radio dupa el !

Puteti, daca aveti intrebari sa le puneti sub forma de comentariu.

#129
Dan Teodorescu

Dan Teodorescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 30.12.2005
salutare,
Eu acum folosesc Shoutcast server impreuna cu shoucast plugin pt winamp insa nu sunt multumit pt ca as vrea sa fiu independent de acest winamp. Pe net cand ascult de la un alt calculator se aude destul de incet fata de alte streamuri iar daca maresc nivelul de intrare imi cresc doar distorsiunile si tot incet se aude. As vrea un soft care sa fie independent de winamp si care sa se auda bine, eventual sa aiba un compressor/limiter inclus. Astept cu mare interes raspunsurile voastre.
Cu respect, Dan.

#130
davides

davides

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 02.10.2007
o intrebare buna sa zicem ... cat ar fi o licenta pt. softurile necesare unui radio online? SAM si SHOUTCAST ?

#131
valeanromeo

valeanromeo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.03.2010
FAC RADIO PE NET...CEI INTERESATI SA MA CONTACTEZE LA ID YAHOO MESS: [email protected]

#132
Urmelinho

Urmelinho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 26.12.2007
am și eu o întrebare. am un mini radio pe internet și aș dori să am 2 emisiuni. una prezentată de mine și la interval cât mai mic, chiar imediat după mine dacă se poate altcineva din altă locație. cum pot face acest lucru fără să se intrerupă emisia?
am ip forward  însa până se face streamul de la el la mine și invers (până se schimbă serverul) durează cam 10 minute și radioul moare complet. aș vrea să fac acest lucru fără să moara serverul și să fie rapid. Și când spun că moare radioul nimeni nu mai poate asculta nimic și nimeni nu se poate conecta. care ar fi pașii?


mersi mult!

#133
nicusor_1988

nicusor_1988

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 11.08.2008
va salut .

cine ma poate ajuta si pe mine sa fac si eu asemenea radio ...ca eu m-am incurcat definitiv in setarile astea si tot nu i-am dat de cap :(

[email protected]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate