Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

TVR 1 HD și TVR 2 HD.

- - - - -
  • Please log in to reply
1801 replies to this topic

#1531
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,704
  • Înscris: 28.02.2010
Diseară avem Spania pe tvr2 si Germania pe tvr info.

#1532
MrAdiz

MrAdiz

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 04.05.2021
Nu vreau sa fiu rău dar cine a fost profesionistul de a pus meciul Costa Rica cu Germania pe TVR INFO și nu pe TVR 1, in condițiile meciul de Croația Belgia se difuzat pe TVR 1

Edited by MrAdiz, 01 December 2022 - 20:59.


#1533
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,973
  • Înscris: 06.09.2004
Dar ce importanta are? Se vad la fel de bine.

#1534
misuovidiu

misuovidiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 21.02.2012
Era mai mișto daca îl puneau pe TVR cultural 😁😁😁

#1535
MrAdiz

MrAdiz

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 04.05.2021
Publicitate pe TVR INFO la Superbet

Corectez publicitate la pariuri pe TVR INFO

#1536
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,819
  • Înscris: 06.11.2018
Se pare ca TVR Info o sa aiba reclame, a fost si un ident.
Attached File  TVR_Info_HD_Campionatul_Mondial_de_Fotbal_Qatar_Costa_Rica_-_Germania_12-01_20-59-59.png   920.95K   41 downloads

#1537
gabrielfane

gabrielfane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 21.02.2009

 IceCoolExtreme, on 01 decembrie 2022 - 22:15, said:

Se pare ca TVR Info o sa aiba reclame, a fost si un ident.
TVR_Info_HD_Campionatul_Mondial_de_Fotbal_Qatar_Costa_Rica_-_Germania_12-01_20-59-59.png
Din cauza  meciului de fotbal ,trebuia să aducă ceva banisori

Edited by gabrielfane, 01 December 2022 - 22:59.


#1538
MrAdiz

MrAdiz

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 04.05.2021
https://www.gsp.ro/g...ice-681658.html

#1539
Nexxus2

Nexxus2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 16.08.2008
Multa agitatie pt. nimic. Meciul s-a vazut bine si pe TVR Info HD...

#1540
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,975
  • Înscris: 18.09.2008

 Nexxus2, on 02 decembrie 2022 - 11:04, said:

Multa agitatie pt. nimic. Meciul s-a vazut bine si pe TVR Info HD...

Nu e chiar așa, multă lume nu se uită pe TVR Info și nu trebuie s-o facă. Principalul post public trebuie să transmită meciul, să facă dezbateri obosite despre orice cu luminile și camerele stinse. Ar face aceiași audiență și ar economisi curent. Băi, eu înțeleg că nu poți lua The Voice, că ești cea mai amărâtă TV publică din lume, dar când ai deja content care va FACE AUDIENȚĂ, de ce dai altceva, INTENȚIONAT?

https://www.gsp.ro/i...ial-681700.html

Edited by miki07, 02 December 2022 - 15:26.


#1541
Nexxus2

Nexxus2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 16.08.2008
In Ungaria campionatul mondial este dat pe m4Sport (canal de stat) și Duna World/m4Sport+ nicidecum pe canalele principale și m4Sport face audiere foarte bune.
Nu cred că contează canalul, contează conținutul... Cine a vrut să vadă Germania cu Costa Rica a găsit lejer și TVR Info

Nu știu ce emisiune a fost pe TVR1 și nici nu cred că contează prea mult.

#1542
RMC Info

RMC Info

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,679
  • Înscris: 21.04.2004

 miki07, on 02 decembrie 2022 - 15:24, said:



Nu e chiar așa, multă lume nu se uită pe TVR Info și nu trebuie s-o facă. Principalul post public trebuie să transmită meciul, să facă dezbateri obosite despre orice cu luminile și camerele stinse. Ar face aceiași audiență și ar economisi curent. Băi, eu înțeleg că nu poți lua The Voice, că ești cea mai amărâtă TV publică din lume, dar când ai deja content care va FACE AUDIENȚĂ, de ce dai altceva, INTENȚIONAT?

https://www.gsp.ro/i...ial-681700.html

O fi fost o emisiune răsuflată pe TVR 1, realizată într-un studio cu podele zgâriate, dar era totuși Ziua națională, nu? Sau ne pișăm și pe acest simbol de dragul circului?!

Poate trebuia inversate meciurile de pe 2 cu Info dar Sărbătoarea națională cred ca primează în fața unei Cupe mondiale organizate intr-o țară care calca în picioare drepturile fundamentale ale omului.

Edited by RMC Info, 02 December 2022 - 20:06.


#1543
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,975
  • Înscris: 18.09.2008

 RMC Info, on 02 decembrie 2022 - 19:49, said:

O fi fost o emisiune răsuflată pe TVR 1, realizată într-un studio cu podele zgâriate, dar era totuși Ziua națională, nu? Sau ne pișăm și pe acest simbol de dragul circului?!

Poate trebuia inversate meciurile de pe 2 cu Info dar Sărbătoarea națională cred ca primează în fața unei Cupe mondiale organizate intr-o țară care calca în picioare drepturile fundamentale ale omului.

Nici eu nu sunt fan al Qatarului. De fapt, nu am văzut niciun meci de la WC, dar când TVR are așa ceva de dat, se dă pe TVR 1, indiferent de zi.

Cu toata considerația pentru TVR, era decizia corectă. Au avut dimineață parada, puteau da skip la emisiunea asta. Dacă era ceva care făcea mai multă audiență decât WC, OK... Altfel, nu...

Eu cred că TVR trebuie să facă audiență. ca să ajungă la cât mai mulți români, că de aia e TV de stat. Puteau face ceva cu Ianțu, mă rog orice, nu o oboseală plicticoasă. Dar ăsta e TVR, și nu se va schimba prea curând.

Edited by miki07, 02 December 2022 - 22:06.


#1544
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,973
  • Înscris: 06.09.2004

 miki07, on 02 decembrie 2022 - 15:24, said:

Nu e chiar așa, multă lume nu se uită pe TVR Info și nu trebuie s-o facă. Principalul post public trebuie să transmită meciul, să facă dezbateri obosite despre orice cu luminile și camerele stinse. Ar face aceiași audiență și ar economisi curent. Băi, eu înțeleg că nu poți lua The Voice, că ești cea mai amărâtă TV publică din lume, dar când ai deja content care va FACE AUDIENȚĂ, de ce dai altceva, INTENȚIONAT?

https://www.gsp.ro/i...ial-681700.html
Da' ce e atat de special la aceste meciuri? Niste meciuri de fotbal sl atat! Mare scofala! Nu voiai sa le dea pe toate canalele in acelasi timp?

 miki07, on 02 decembrie 2022 - 22:05, said:

.....când TVR are așa ceva de dat, se dă pe TVR 1, indiferent de zi.
Cu toata considerația pentru TVR, era decizia corectă. Au avut dimineață parada, puteau da skip la emisiunea asta. Dacă era ceva care făcea mai multă audiență decât WC, OK... Altfel, nu...
Eu cred că TVR trebuie să facă audiență. ca să ajungă la cât mai mulți români, că de aia e TV de stat. ........
Nu sunt de acord. Meciurile sunt transmise de TVR. Nu conteaza pe ce canal. Nu te doare degetul sa apesi pe alt buton al telecomenzii.

Edited by isr2002, 03 December 2022 - 10:18.


#1545
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,857
  • Înscris: 11.01.2006
BA au facut o greseala ,au dat o gramada de bani pe drepturile de difuzare ale WORLD CUP ,au pierdut bani si audienta mutand meciul pe TVR INFO,la care nu s-a uitat mai nimeni.

#1546
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,973
  • Înscris: 06.09.2004
Nu s-au uitat, ca n-au vrut. Nu i-a oprit nimeni.

#1547
BogdanI33

BogdanI33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 03.01.2019
Frate te rog să termini cu aberațiile!
Sunt în Berlin!
Toate cele 4 meciuri din grupe erau televizate pe televiziunile de stat (ARD și ZDF).
După primul meci câștigat de Japonia împotriva Germaniei au renunțat la primul meci (cine e în Germania poate să confirme)...tu ai avut ocazia să urmărești cele 2 meciuri pe TVR 1 sau TVR 2; dacă au dat un meci pe TVR Info care e problema?...fiecare își promovează programele cum poate (eu aș fi fost bucuros dacă aveam posibilitatea să văd meciul celălalt pe One (aparține de ARD, dar difuzează filme clasice), Alpha (aparține de ARD, dar este de cultură), ZDF_Neo (aparține de ARD,ZDF, dar difuzează documentare), ZDF Info (aparține de ARD,ZDF;difuzează știri).
Deci ai avut noroc!
În România au fost toate meciurile transmise; nu contează pe ce canal.
Puteau fi transmise și pe SuperOne...dacă doreai să vezi meciurile te abonai la extraopțiune.

#1548
RMC Info

RMC Info

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,679
  • Înscris: 21.04.2004

 CABLE MAN, on 03 decembrie 2022 - 13:23, said:

BA au facut o greseala ,au dat o gramada de bani pe drepturile de difuzare ale WORLD CUP ,au pierdut bani si audienta mutand meciul pe TVR INFO,la care nu s-a uitat mai nimeni.

Au încercat sa creasca audienta, sa atragă atentia ca TVR Info exista prin plasarea meciului Germaniei acolo.

Drepturile de transmisie ale Cupei Mondiale la Fotbal sunt cumparate de Uniunea Europeana de Radioteleviziune (EBU pe romgleză) și date la un preț preferențial membrilor sai (TVR face parte din UER din 1993).

Evident ca TVR marchează banu' anual la acest organism.

Edited by RMC Info, 03 December 2022 - 18:07.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate