Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

CALL CENTER- vreau sa infiintez unul

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
alexjones

alexjones

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 26.05.2006

View Postcirix, on Sep 13 2006, 09:43, said:

Pai ....1 nu o sa fac singur....
     ....2 am 1-2 oameni care au mai lucrat ca operatori la asa ceva...( dar nu au idee de infrastructura)

Oameni buni....pana acum nimic constructiv...chiar nu stie nimeni cu ce se mananca asta?????????

Pai eu lucrez in domeniu de cativa ani. Pot sa iti ofer consultanta de la a-z, binenteles contracost. De la infrastructura pana la trainingul agentilor :) , iti aduc si clienti daca e nevoie. :naughty:

Edited by alexjones, 13 September 2006 - 14:16.


#20
cirix

cirix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 12.09.2006

View Postalexjones, on Sep 13 2006, 15:14, said:

Pai eu lucrez in domeniu de cativa ani. Pot sa iti ofer consultanta de la a-z, binenteles contracost. De la infrastructura pana la trainingul agentilor :) , iti aduc si clienti daca e nevoie. :naughty:

Pai poate te iau asociat....da-mi mai multe detalii ( lucrezi intr-un astfel de centru ..ai unul..? de ce esti dispus sa ma ajuti..? care este " contra costul" consultatiei ?) ...zici k ai si clienti?   ma rog o informatie  fara cost dc poti..." la cat se ridica investitia initiala"?

Edited by cirix, 13 September 2006 - 18:47.


#21
alexjones

alexjones

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 26.05.2006

View Postcirix, on Sep 13 2006, 19:44, said:

Pai poate te iau asociat....da-mi mai multe detalii ( lucrezi intr-un astfel de centru ..ai unul..? de ce esti dispus sa ma ajuti..? care este " contra costul" consultatiei ?) ...zici k ai si clienti?   ma rog o informatie  fara cost dc poti..." la cat se ridica investitia initiala"?

Am un call center si lucrez de ceva anii in domeniul asta. Investitia initiala nu trebuie sa fie mare neaparat, depinde cum vrei sa lucrezi?
Cu hartie sau fara, adica cu calculatoare.
Unde iti alegi locatia(chirie, utilitati, telefonie, internet). Infrastructura e importanta.
Daca suni prin skype va trebui sa ai calculatoare si alte alea, oamenii pt departament tehnic, bla bla.
Trebuie sa ai  banii in primul rand sa iti platesti angajatii pt o luna doua pana iesi pe profit, sunt nenumaratii factori care pot influenta o afacere ca asta in sus sau jos. Tre sa ai grija la tepe, sa nu lucrezi o luna si sa nu iti iei bani sau yo stiu ce altceva.
Cati agentii o sa ai initial, ce experienta au, ai vreun trainer care stie ce vorbeste cand e vorba de vanzari la telefon?
Trebuie sa ai un plan de afaceri bine stabilit dinainte, finante si back up la finante:)

Mult success!!

Edited by alexjones, 14 September 2006 - 21:37.


#22
cirix

cirix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 12.09.2006

View Postalexjones, on Sep 14 2006, 22:36, said:

Am un call center si lucrez de ceva anii in domeniul asta. Investitia initiala nu trebuie sa fie mare neaparat, depinde cum vrei sa lucrezi?
Cu hartie sau fara, adica cu calculatoare.
Unde iti alegi locatia(chirie, utilitati, telefonie, internet). Infrastructura e importanta.
Daca suni prin skype va trebui sa ai calculatoare si alte alea, oamenii pt departament tehnic, bla bla.
Trebuie sa ai  banii in primul rand sa iti platesti angajatii pt o luna doua pana iesi pe profit, sunt nenumaratii factori care pot influenta o afacere ca asta in sus sau jos. Tre sa ai grija la tepe, sa nu lucrezi o luna si sa nu iti iei bani sau yo stiu ce altceva.
Cati agentii o sa ai initial, ce experienta au, ai vreun trainer care stie ce vorbeste cand e vorba de vanzari la telefon?
Trebuie sa ai un plan de afaceri bine stabilit dinainte, finante si back up la finante:)

Mult success!!

Pai sa o luam pe rand:
1.  Calculatoare  sa zicem 4-5 bucati performante
2. Posed spatiu ( garsoniera parter...am net  RDS e drept nu de mare viteza dar cred ca asta se poate aranja
3. Se gaseste cineva pentru tehnic ...
4. Bani sa-mi platesc 3-4 angajati timp de 2 luni ma descurc
5. Cam 4 agenti , si am un trainer ( sotia mea) care are experientza in vanzari ...custemer service ( scuze eu cu termenii si limbile straine sunt paralel...noroc cu " ea" nevata :)))..
6. Sa zicem ca as avea un prim client..important zic eu...dar nu este sigur 100%....cat despre finante sa zicem ca sunt dispus initial sa investesc 200-250 mil

Ca sa concluzionez...eu vreau sa incep o afacere micuta dar care sa aiba perspectiva de dezvoltare..nu vreau sa investesc masiv de la inceput in " oameni" "tehnica" " spatii" " birouri"...deci vreau o afacere de " garsoniera" pentru inceput..sa zicem primul an...mai departe piata decide  :rolleyes:

View Postcirix, on Sep 13 2006, 19:44, said:

Pai poate te iau asociat....da-mi mai multe detalii ( lucrezi intr-un astfel de centru ..ai unul..? de ce esti dispus sa ma ajuti..? care este " contra costul" consultatiei ?) ...zici k ai si clienti?   ma rog o informatie  fara cost dc poti..." la cat se ridica investitia initiala"?


apropo "alexjones" de ce ajuti posibila  "concurenta"...dc deja ai un call center?????//
multam oricum :worthy:

Edited by cirix, 15 September 2006 - 09:09.


#23
alexjones

alexjones

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 26.05.2006

View Postcirix, on Sep 15 2006, 10:11, said:

Pai sa o luam pe rand:
1.  Calculatoare  sa zicem 4-5 bucati performante
2. Posed spatiu ( garsoniera parter...am net  RDS e drept nu de mare viteza dar cred ca asta se poate aranja
3. Se gaseste cineva pentru tehnic ...
4. Bani sa-mi platesc 3-4 angajati timp de 2 luni ma descurc
5. Cam 4 agenti , si am un trainer ( sotia mea) care are experientza in vanzari ...custemer service ( scuze eu cu termenii si limbile straine sunt paralel...noroc cu " ea" nevata :)))..
6. Sa zicem ca as avea un prim client..important zic eu...dar nu este sigur 100%....cat despre finante sa zicem ca sunt dispus initial sa investesc 200-250 mil

Ca sa concluzionez...eu vreau sa incep o afacere micuta dar care sa aiba perspectiva de dezvoltare..nu vreau sa investesc masiv de la inceput in " oameni" "tehnica" " spatii" " birouri"...deci vreau o afacere de " garsoniera" pentru inceput..sa zicem primul an...mai departe piata decide  :rolleyes:
apropo "alexjones" de ce ajuti posibila  "concurenta"...dc deja ai un call center?????//
multam oricum :worthy:

Tu sigur nu esti nici o amenintare pt mine. Adica nu esti concurenta.

#24
mdc

mdc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 05.08.2005

View Postalexjones, on Sep 15 2006, 06:45, said:

Tu sigur nu esti nici o amenintare pt mine. Adica nu esti concurenta.

:)))))

#25
Ignition

Ignition

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 03.10.2005
Te pot ajuta contra cost cu implementarea infrastructurii de telefonie, date, hardware, conectare VoIP la mai multi operatori Romani sau externi,
obtinere de numere 0900 (gen 898989) sau 0800, in general partea tehnica.

Costurile echipamente + manopera sunt de ordinul a cateva mii de euro (5 posturi + terminale + centrala VoIP + conectare furnizori) in functie de pretentii, marci, nr. de furnizori, e.t.c.

#26
cirix

cirix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 12.09.2006

View Postmdc, on Sep 15 2006, 20:51, said:

:)))))

ok...suna tentant...shi ok...pai hai sa ne intalnim "face to face" sa discutam mai detaliat...esti din bucuresti?

#27
cirix

cirix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 12.09.2006

View Postcirix, on Sep 16 2006, 11:53, said:

ok...suna tentant...shi ok...pai hai sa ne intalnim "face to face" sa discutam mai detaliat...esti din bucuresti?


hei....Ignition... ai dispaut?

#28
Ignition

Ignition

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 03.10.2005
Ai PM cu datele de contact.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate