Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

tastatura si mouse neactive dupa incarcare windows

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

warlok

warlok

New Member

• Grup: Members
cand si cand,imediat dupa incarcare windows tastatura si mouse-ul raman neactive.dupa reinstalare windows,drivere si alta tastatura si mouse face la fel.am o placa de baza asus A7V600 si mentionez ca in momentul in care raman neactive windows-ul nu blocheaza.dupa un restart isi revine.va rog mult,poate imi dati un sfat!

Doru_Neo

Doru_Neo

Senior Member

• Grup: Senior Members
Este o problema mai veche la placa asta. Totul se rezolva prin update de bios la placa de baza. Intra pe situl de la ASUS si descarca cel mai nou update existent pentru placa ta.

radudorurus

radudorurus

Junior Member

warlok, on Sep 12 2006, 13:52, said:

cand si cand,imediat dupa incarcare windows tastatura si mouse-ul raman neactive.dupa reinstalare windows,drivere si alta tastatura si mouse face la fel.am o placa de baza asus A7V600 si mentionez ca in momentul in care raman neactive windows-ul nu blocheaza.dupa un restart isi revine.va rog mult,poate imi dati un sfat!

Si la mine este problema asta dar trebe sa restartez si nu stiu de cate ori. Dar in Win98SE nu apare problema asta. Eu am Asus A7V600-X
La mine problema a disparut daca am pus un bios vers.1004. adica am facut downgrade. Am incercat cu versiunile de la 1005 - 1009 si toate rezolva alta problema dar apare problema cu tastatura si mouseul.
Acum am un maus pe USB si asta nu se blocheaza. Poate ca si o tastatura USB se comporta la fel si astfel se rezolva problema.
Le-am scris in detaliu la cei de la ASUS si astept raspuns
Trebe sa incerc si eu o tastatura USB.

radudorurus

radudorurus

Junior Member

Asa e!!!
Daca se foloseste tastatura si mouse USB nu se mai blocheaza winXP. Am incercat eu .

dade

dade

Member

Patisem si eu asa. Si rezolvam bagand din nou ps2-ul in pc si la tst si la mouse.

radudorurus

radudorurus

Junior Member

dade, on Oct 20 2006, 12:53, said:

Patisem si eu asa. Si rezolvam bagand din nou ps2-ul in pc si la tst si la mouse.

Am incercat deja asta si nu a mers...

radudorurus

radudorurus

Junior Member

dade, on Oct 20 2006, 12:53, said:

Cei de la Asus mi-au dar raspuns de genu: pune ultimul bios, ultimele drivere.
Asa ca mi-a ramas de rezolvat.
Am luat toate tastaturile care le am si functioneaza fara probleme in Win98SE si le-am incercat. Una din ele merge fara probleme si in WinXP. Cred ca lucreaza diferit??!! cu WinXP
Problemele cu tastatura au aparut la mine cand am trecut de la Bios 1004 la 1005. Si acum daca fac un downgrade la bios ver.1004 tastatura aceea si mouseul PS/2 merg fara probleme in WinXP.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate