Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire
 Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...
 Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...
 COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Noi tarife la rds.TEL

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

vodafone_ro

vodafone_ro

Active Member

• Grup: Members
cred ca la 9 euro centi pe minut voi face si eu prima convorbire rds mobil dupa aproape 2 ani de zile
am dat pe mobil in Italia dar nu in Romania deci cred ca sunt ultimul client rds tel cu o vechime de 1 an si 10 luni care nu a dat un apel pe mobil

Latzi

Latzi

Junior Member

bogdancri, on Sep 12 2006, 18:04, said:

esti pe cable link sau pe fiberlink ?

Din punctul de vedere al tarifelor nu are relevanta aceasta -_-

a21alex

a21alex

Senior Member

• Grup: Senior Members
Confirm !
De luni bune am observat ca taxarea se face pe intervale de 10 secunde din prima ... o sa atasez si eu cand ajung acasa o factura RDS . Si sunt la cablelink 9 USD fara nicio facilitate in plus fata de alti abonati .....
Probabil ca cei de lka RDS in nepasarea lor au uitat de acest avantaj ce nu-l gasesti in alte parti ... sau poate pur si simplu merg pe principiul tac si fac , las` pe abonat sa descopere avantajele mele nu ma laud in gura mare ca ce am eu ... si ce tare sunt .... lucruri din astea ce dau bine la noi la romani .....  :D

holmes

holmes

Active Member

Mi-e lene dar daca chiar vreti o sa va scanez o reclama rds tel din ziar unde printre cele 7 motive sa treci pe oferta lor,ultima prezentata este chestia cu taxarea la 10 secunde din primul minut.
Deci se lauda cu chestia asta,doar ca nu insista...de ex serviciile gratuite gen caller id si call waiting etc sunt de asemenea promovate discret,fara mare tam-tam.Ei fac tam-tam doar cu pretul,restul fiind cirese de pe tort.

a21alex

a21alex

Senior Member

Si fac bine ca fac asa ..... ?
Pentru ca pentru orice alta firma de telefonie .... spre exemplu , taxarea la 10 secunde , era motiv de lansare cu tam tam si era oferta importanta pentru ca daca n-ar fii , atunci ar fii pus-o in practica si ei pana acum ..... De cat timp are RDS aceasta taxare .... ? De ceva vreme , timp suficient de meditatie pentru alte firme de telefonie ... Nu au facut nimic in schimb , astfel ca RDS isi vede de drumul lui !

Edited by a21alex, 18 September 2006 - 16:46.

holmes

holmes

Active Member

Aceasta informatie nu a fost tinuta secret de rds.Eu am telefonie de la ei de la inceput,si am stiut din ziua nr 1 de chestia asta.Iar tactica lor de marketing ii priveste...ei vor sa se bazeze in reclama pe costuri,iar partea de taxare o tin ca pe o 'steluta'.Cat de bine fac sau nu fac,ii priveste.Eu doar ma bucur de servicii si de modul in care este taxat serviciul.Cat despre concurenta lor,i dont give a shit. :death:

rostov

rostov

Active Member

Ştiu că într-un timp tarifarea la 10 sec din primul minut se oferea doar firmelor cu trafic mare. Probabil era mai greu să implementeze 2 sisteme separat şi au făcut un compromis. Foarte probabil :)

holmes

holmes

Active Member

rostov, on Sep 18 2006, 18:24, said:

Știu că într-un timp tarifarea la 10 sec din primul minut se oferea doar firmelor cu trafic mare. Probabil era mai greu să implementeze 2 sisteme separat și au făcut un compromis. Foarte probabil :)

Avand in vedere ca eu sunt abonat la ei de cand au lansat telefonia(nu ma refer la perioada cand erau doar cu cartele pre-platite) pot sa spun ca din ziua 1 a fost asa.Tarifarea a fost la 10 sec din primul minut DE LA INCEPUT!

eb2e2

eb2e2

Senior Member

holmes, on Sep 18 2006, 15:25, said:

Mi-e lene dar daca chiar vreti o sa va scanez o reclama rds tel din ziar unde printre cele 7 motive sa treci pe oferta lor,ultima prezentata este chestia cu taxarea la 10 secunde din primul minut.
Deci se lauda cu chestia asta,doar ca nu insista...de ex serviciile gratuite gen caller id si call waiting etc sunt de asemenea promovate discret,fara mare tam-tam.Ei fac tam-tam doar cu pretul,restul fiind cirese de pe tort.

scan...please   :notangel:

a21alex

a21alex

Senior Member

Attached File  223535_2006_07_01_668700_50.txt   6.26K   117 downloads

Edited by a21alex, 18 September 2006 - 21:16.

martonz

martonz

Active Member

• Grup: Banned
o fi avand ei taxare la sec din 10-n 10 dar ce treaba e ca dau mai scump minutul catre COSMOTE, decat catre alte retele mobile? Asa tampenie  :puke:

eb2e2

eb2e2

Senior Member

a21alex, on Sep 18 2006, 22:15, said:

chestia aia e scan???   prelucrat  poate

Diabolik

Diabolik

Member

eb2e2, on Sep 18 2006, 21:24, said:

scan...please   :notangel:

iti este atat de greu incat sa nu te uiti pe siteul lor?? uite linkul aici sau vrei sa te sun sa iti povestesc ce scrie acolo???
Mare lene in tara asta...sau ....ma rog.........
Si poti naviga pe acolo si vei vedea ca spun de taxare la 10 secunde. Iar facturile mele de acum doi ani sunt tot taxare la 10 secunde....

http://www.rdstel.ro...rta_conect.html

Edited by Diabolik, 18 September 2006 - 23:39.

eb2e2

eb2e2

Senior Member

Diabolik, on Sep 19 2006, 00:31, said:

iti este atat de greu incat sa nu te uiti pe siteul lor?? uite linkul aici sau vrei sa te sun sa iti povestesc ce scrie acolo???
Mare lene in tara asta...sau ....ma rog.........

http://www.rdstel.ro...rta_conect.html

scrie akolo despre taxarea la 10 sec din primul minut ?? :P
pentru asta voiam scan-ul acela...

Edited by eb2e2, 18 September 2006 - 23:39.

Diabolik

Diabolik

Member

eb2e2, on Sep 19 2006, 00:38, said:

scrie akolo despre taxarea la 10 sec din primul minut ?? :P
pentru asta voiam scan-ul acela...

rasfoieste frate siteul sau e prea mare lenea?? sau sciri doar sa nu adormi....
Ti-am dat un n link cu noile tarife. ca paraca asta este topicul... Citeste pe site si te lamuresti. Daca nu gasesti (dar cauta  c anu iti dau totul mura-n gura), nu este mai bin e sa suni la ei sa ii intrebi??

bogdancri

bogdancri

Member

• Grup: Banned
este la 10 secunde din primul minut. este primul operator care face asta...frumos din partea lor ...pacat ca serviciile sunt slabe.

sandy

sandy

Member

bogdancri, on Sep 18 2006, 23:45, said:

este la 10 secunde din primul minut. este primul operator care face asta...frumos din partea lor ...pacat ca serviciile sunt slabe.
Alta parte destul de proasta e ca stau slab la capitolul acoperire. Ar fi trecut si parintii la ei daca am fi avut in oras. Deocamdata ne multumim cu RTC.

adrian81

adrian81

Senior Member

Scan articol presa. Pentru Toma necredinciosul  :P

Attached Files

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate