Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Problema cu cablu

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

iulian.dronca

iulian.dronca

Senior Member

• Grup: Banned
Am probleme cu cablul din monitor ca nu mai face contact bine si culorile apar rosiatice. Nu pot nici sa-l schimb deoarece cablul face legatura cu monitorul in interiorul acestuia. Mai exista vreo varianta in afara de a schimba monitorul?

Doru_Neo

Doru_Neo

Senior Member

• Grup: Senior Members
Du monitorul la un service. Cablul VGA se schimba in 10 min.

Danitzi

Danitzi

Active Member

• Grup: Members

View Postiulian.dronca, on Sep 9 2006, 14:56, said:

Am probleme cu cablul din monitor ca nu mai face contact bine si culorile apar rosiatice. Nu pot nici sa-l schimb deoarece cablul face legatura cu monitorul in interiorul acestuia. Mai exista vreo varianta in afara de a schimba monitorul?
Esti sigur ca este de la cablu? daca este de la cablu il poti inlocui chiar tu, faci rost de un cablu vga de la un monitor defect/vechi si cu un pistol de lipit schimbi firele unul cite unul (scoti un fir de la cablul defect, bagi in loc acelasi fir de la cablul bun si tot asa pina termini)

iulian.dronca

iulian.dronca

Senior Member

• Grup: Banned
Da, sunt sigur ca e de la cablu. Pana acum am reusit sa il pun intr-o anumita pozitie ca sa vad culorile ok, dar mai nou nu reusesc nicicum.
Ma gandeam sa umblu la fire dar ma tem ca nu reusesc sa le schimb cum trebuie si nu mai pot folosi monitorul deloc. Dintr-un rau fac un rau si mai mare.

Gussy

Gussy

Junior Member

• Grup: Members

View Postiulian.dronca, on Sep 9 2006, 12:19, said:

Da, sunt sigur ca e de la cablu. Pana acum am reusit sa il pun intr-o anumita pozitie ca sa vad culorile ok, dar mai nou nu reusesc nicicum.
Ma gandeam sa umblu la fire dar ma tem ca nu reusesc sa le schimb cum trebuie si nu mai pot folosi monitorul deloc. Dintr-un rau fac un rau si mai mare.

Poate sa fie vreo lipitura rece; atunci cand misti cablul se misca usor si placa pe care sunt fixate firele. Eu am avut aceeasi problema. Cand il puneam intr-o anumita pozitie mergea.

jamalex2000

jamalex2000

Astept sa apara Starcraft 2!

si eu am aceeasi problema...mergi la service...

apollo_expert

apollo_expert

Inactive Member

E clar ca sunt probleme cu cablul. Cauze? O cauza este chiar greutatea propriului cablu care in timp tot trage in jos si conductoarele din interior la un moment dat cedeaza. Solutia cea mai optima este, dupa cum s-a zis si mai sus, sa mergi intr-un service. Nu te apuca sa tai cablul sa faci tu lipituri. E posibil sa te alegi cu un monitor sau placa video arsa sau chiar ambele. Ciao. B)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate