Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Idei de investitie ($2000-3000 luna)

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
Achileas

Achileas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 24.03.2006
Cred ca in primul rand e nevoie sa precizezi cat ai fi dispus sa investesti. Pe urma, la ce riscuri esti dispus sa-ti expui banii, cat timp vrei sa-ti aloci pentru chestia asta... In cat timp ai vrea sa-ti recuperezi investitia... etc
Din ce-am citit aici, n-am vazut decat date despre venitul tau. Daca e sa ma iau dupa titlul topicului, inteleg ca esti dispus sa investesti 2-3k in fiecare luna?

#20
Cata.

Cata.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 06.12.2004
Pot sa te intreb ceva ?
Castigi din publicitate/programare sau design ?

Cred ca pt tine nu din lipsa de bani faci asta, dar altfel te simti cand investesti in ceva, chiar daca castigul nu o sa fie unul fabulos, a fi investitor sau a face ceva pt tine, e si o pasiune...

#21
Thritium

Thritium

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 01.04.2006
Eu as vrea sa incerc o metoda de investitie mai riscanta dar ...se pare extrem de profitabil
Investitia in valuta... si in fiecare zi cuperi/vinzi dupa cum te duce capu (ala care se ocupa cu matematica ,socio-politica ,etc ) si cica potzi sa faci si 15000 de $ /luna... eu mah gandesc sa mah bag ...
dar numa cu 25$ (minimu minimului) s avad daca am cap de speculant (George Soros here I come)

#22
mdc

mdc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 05.08.2005

View PostThritium, on Sep 20 2006, 07:30, said:

Eu as vrea sa incerc o metoda de investitie mai riscanta dar ...se pare extrem de profitabil
Investitia in valuta... si in fiecare zi cuperi/vinzi dupa cum te duce capu (ala care se ocupa cu matematica ,socio-politica ,etc ) si cica potzi sa faci si 15000 de $ /luna... eu mah gandesc sa mah bag ...
dar numa cu 25$ (minimu minimului) s avad daca am cap de speculant (George Soros here I come)

Vrei sa spui sa bagi banii in piata forex, nu? Adica sa ai in cont X dolari pe care sa-i schimbi in euro, lei sau invers dupa cum oscileaza cursul. La asta te referi?
Riscul de a pierde nu e mic. Trebuie sa stai si sa te documentezi foarte serios si orice eveniment, aparent neimportant, influenteaza cursul (mai ales evolutia dolarului care e foarte instabil). Te culci noapte linistit vazand un curs euro-dolar de 1.2680 si dimineata il gasesti la 1.30 sau poate la 1.23. Te intrebi mirat ce s-a intamplat si vezi ca presedintele iranului a tras un vant si presupun toti ca o sa creasca pretul petrolului.
Sunt convins ca sunt castiguri serioase pe piata forex insa trebuie sa sti foarte bine cand, cat  si cum sa schimbi.

#23
Achileas

Achileas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 24.03.2006
FOREX, sigur.
poate fi extrem de profitabil, la fel cum poate fi si extrem de pagubos. piata FOREX este extrem de volatila si e bine ca atunci cand te bagi in asa ceva sa fii cat mai informat si mai ales sa fii sigur ca asta vrei sa faci.
parerea mea este ca efortul necesar pentru un profit decent e prea mare si nu merita sa incepi asa ceva... cu 25$ n-ajungi nicaieri. iar ca sa risti sume mari ca sa simti profitul chiar la procente mici, trebuie ori sa fii un trader excelent, ori sa ai bani de riscat si sa nu-ti pese cand (nu DACA!) pierzi din ei. e cu doua taisuri...  dar nu devii constient de asta decat dupa ce pierzi.
in conditiile date de cel care a initiat topicul, nu cred ca FOREX ar fi o varianta buna.

View PostThritium, on Sep 20 2006, 14:30, said:

Eu as vrea sa incerc o metoda de investitie mai riscanta dar ...se pare extrem de profitabil
Investitia in valuta... si in fiecare zi cuperi/vinzi dupa cum te duce capu (ala care se ocupa cu matematica ,socio-politica ,etc ) si cica potzi sa faci si 15000 de $ /luna... eu mah gandesc sa mah bag ...
dar numa cu 25$ (minimu minimului) s avad daca am cap de speculant (George Soros here I come)


#24
mdc

mdc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 05.08.2005

View PostAchileas, on Sep 20 2006, 10:57, said:

FOREX, sigur.
poate fi extrem de profitabil, la fel cum poate fi si extrem de pagubos. piata FOREX este extrem de volatila si e bine ca atunci cand te bagi in asa ceva sa fii cat mai informat si mai ales sa fii sigur ca asta vrei sa faci.
parerea mea este ca efortul necesar pentru un profit decent e prea mare si nu merita sa incepi asa ceva... cu 25$ n-ajungi nicaieri. iar ca sa risti sume mari ca sa simti profitul chiar la procente mici, trebuie ori sa fii un trader excelent, ori sa ai bani de riscat si sa nu-ti pese cand (nu DACA!) pierzi din ei. e cu doua taisuri...  dar nu devii constient de asta decat dupa ce pierzi.
in conditiile date de cel care a initiat topicul, nu cred ca FOREX ar fi o varianta buna.

Probabil ca vrea sa inceapa cu 25$ ca sa invete apoi va baga mai mult. Vezi ca multe site-uri forex iti ofera posibilitatea sa incepi cu un cont demo. Iti ofera un cont initial de 1.000$ (virtuali evident) si tranzactionezi cu ei ca si cum ar fi reali. Dupa ce crezi ca ai inteles cum merge treaba poti sa-ti bagi banii (100,1000,10.000 sau cat doresti).

#25
Thritium

Thritium

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 01.04.2006

View Postmdc, on Sep 20 2006, 19:01, said:

Probabil ca vrea sa inceapa cu 25$ ca sa invete apoi va baga mai mult. Vezi ca multe site-uri forex iti ofera posibilitatea sa incepi cu un cont demo. Iti ofera un cont initial de 1.000$ (virtuali evident) si tranzactionezi cu ei ca si cum ar fi reali. Dupa ce crezi ca ai inteles cum merge treaba poti sa-ti bagi banii (100,1000,10.000 sau cat doresti).

Cam asa ceva mah gandeam dar nu chiar...
Nu FOREX ci alt sistem .. 100% digital ...va zic daca mah imbogatesc ..sau daca dau  faliment....

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate