Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Yakumo DeltaX 5 BT (GB)

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
balaurul

balaurul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 14.08.2005
Am achizitionat un Yakumo DeltaX 5 BT (GB) si am instalat iGo 2005 card cumparat !
   Se conecteaza la GPS, palpaie un bec verde (vorba vine, pe ecran) ...
   Nu se conecteaza ! Nicicum. Incerc afara, in casa, diferite porturi com, SIRF / NMEA ... etc etc. Autodetect, de fiecare data zice ca e instalat cu succes, dar semnal IOC.

  Ce sa fac ???

  Multumesc.

#2
bluehunt

bluehunt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 957
  • Înscris: 22.03.2004
tine-l afara vreo 30-40 de minute.

#3
balaurul

balaurul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 14.08.2005
multumesc, a mers ! Dar a durat o vesnicie, a avut vre-un efect si ploaia ??? Adica patura de nori ???

  Oricum precizia pe vremea asta e proasta, semnal slab si iGO zice ca am precizie 50 de metri ... 8.5 metri, cu celalat (asus + GPS extern bluetooth) am precizie 0.75 metri.



Multumesc inca odata, toata stima !

#4
noradcta

noradcta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.09.2005
sal,
poate sa imi spuna si mie cineva daca merita  sa imi iau  un pda Yakumo DeltaX 5 BT pt navigatie cu  igo romania?

#5
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,639
  • Înscris: 07.10.2005
La ce pret l-ai gasit?

#6
noradcta

noradcta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.09.2005
1060 ron in metro

#7
balaurul

balaurul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 14.08.2005
merge, e bun, sistemul de prindere in masina a perfect (adica reusit bine)

nu am nici o problema cu el. 512 memorie interna, procesor la 300 mhz. Eu zic ca e bine. Cardurile MMC sunt ieftine (970 mii unul de un giga). NU e nustiu ce marca, dar ... repet, are toate dotarile moderne, arata atragator, si are o gramada de accesorii in cutie. Asta a fost 10.8 milioane de la un magazin de calculatoare.

  Totusi, daca e montat in masina, si se poate, recomand cu caldura o antena externa pentru gps (are conector). \

  Detalii mai multe o sa va pot da dupa ce o sa-l mai folosesc o vreme, sa vad cum se comporta  in comparatie cu celalalt pe care-l am (Asus MyPAL 620 BT).

  Stima.

#8
noradcta

noradcta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.09.2005

View Postbalaurul, on Sep 9 2006, 14:53, said:

merge, e bun, sistemul de prindere in masina a perfect (adica reusit bine)

nu am nici o problema cu el. 512 memorie interna, procesor la 300 mhz. Eu zic ca e bine. Cardurile MMC sunt ieftine (970 mii unul de un giga). NU e nustiu ce marca, dar ... repet, are toate dotarile moderne, arata atragator, si are o gramada de accesorii in cutie. Asta a fost 10.8 milioane de la un magazin de calculatoare.

  Totusi, daca e montat in masina, si se poate, recomand cu caldura o antena externa pentru gps (are conector). \

  Detalii mai multe o sa va pot da dupa ce o sa-l mai folosesc o vreme, sa vad cum se comporta  in comparatie cu celalalt pe care-l am (Asus MyPAL 620 BT).

  Stima.


sal
am cumparat pda-ul yakumo, dar aceeas problema "zice ca sa conectat cu succes la receptorul gps" dar nu are semnal gps
Trebuie sa stau cu el afara(30-40 min)???

#9
bluehunt

bluehunt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 957
  • Înscris: 22.03.2004
da

#10
agent__7

agent__7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 16.01.2005
mi-am cumparat recent si eu unul, gps-ul merge perfect, totu-i bine dar am o intrebare: unde pot gasi niste jocuri pentru windows mobile 5? am downloadat mai multe jocuri (~300mB) dar nici unul nu merge instalat pe pocket pc. daca ma poate ajuta cineva, il rog sa-mi dea un PM

later edit: am gasit, trebuiau instalate de pe pc cu ppc-ul conectat prin usb si cu microsoft activesync instalat

Edited by agent__7, 16 September 2006 - 22:06.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate