Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Crearea unei pagini WEB

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
pboby

pboby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 23.01.2004
As vrea sa-mi creez o pagina de WEB personala nu prea complicata.
Problema este ca sunt cam incepator in asa ceva si as vrea sa folosec programe ce genereaza automat pagini WEB si programe pentru crearea bannerelor si obiectelor graficice pentru SITE fara a fi nevoit sa invat limbajul HTML, flash, sau alte limbaje
Daca puteti sa-mi dati anumite sugestii privind aceste programe

#2
sorinsirbu

sorinsirbu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 853
  • Înscris: 22.06.2006

 pboby, on Sep 7 2006, 19:00, said:

As vrea sa-mi creez o pagina de WEB personala nu prea complicata.
Problema este ca sunt cam incepator in asa ceva si as vrea sa folosec programe ce genereaza automat pagini WEB si programe pentru crearea bannerelor si obiectelor graficice pentru SITE fara a fi nevoit sa invat limbajul HTML, flash, sau alte limbaje
Daca puteti sa-mi dati anumite sugestii privind aceste programe
Apasa aici si vei fi extrem de multumit.Partea proasta e ca ofera doar 10 MB gratis dar e super ca faci site-ul la ei,si tot de la ei printr-o simpla tastare iti transferi site-ul pe un alt server tot gratuit dar care iti ofera mai multa memorie.Iti trimit pe PM una din paginile mele care am facut-o cu spam.spam. :coolspeak:
Pt un alt server ca sa-l ai dupa ce ti-ai facut pagina pa spam.spam incearca aici Succes!

Edited by sorinsirbu, 07 September 2006 - 18:08.


#3
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
dreamweaver , namo web editor, xara webstyle

#4
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005
piczo.com :death:

#5
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Daca vrei sa te implici si tu putin poti incepe cu Dreamveawer sau NVU , daca vrei tutul de-a gata, cu o editare foarte usoara a costinutului fa-ti un cont la piczo.com

#6
pboby

pboby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 23.01.2004

 pboby, on Sep 7 2006, 19:00, said:

As vrea sa-mi creez o pagina de WEB personala nu prea complicata.
Problema este ca sunt cam incepator in asa ceva si as vrea sa folosec programe ce genereaza automat pagini WEB si programe pentru crearea bannerelor si obiectelor graficice pentru SITE fara a fi nevoit sa invat limbajul HTML, flash, sau alte limbaje
Daca puteti sa-mi dati anumite sugestii privind aceste programe


Vin cu cateva completari:
Vreau sa fac un site cu alte caracterisitici (nu gen coletie de fotografii sau date personale, gasire de prieteni) in care sa pun informatii din mai multe domenii, news, press, monden cu actualizare aproape zilnica.
Am cumparat domeniu gen "www.numelemeu.ro" pe care vreau sa incarc sitetul creat si in oferta de cumpare am gazduire gratuita 1 an de zile.
Sa pot face gestionarea lui de la distanta.

#7
alin179

alin179

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 23.02.2005

 pboby, on Sep 8 2006, 08:07, said:

Vin cu cateva completari:
Vreau sa fac un site cu alte caracterisitici (nu gen coletie de fotografii sau date personale, gasire de prieteni) in care sa pun informatii din mai multe domenii, news, press, monden cu actualizare aproape zilnica.
Am cumparat domeniu gen "www.numelemeu.ro" pe care vreau sa incarc sitetul creat si in oferta de cumpare am gazduire gratuita 1 an de zile.
Sa pot face gestionarea lui de la distanta.

pentru ce vrei tu, incearca un script php, wordpress, sau joomla

iar pentru html incearca web builder sau page maker

#8
Dever

Dever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 13.07.2005

 alin179, on Sep 8 2006, 08:28, said:

pentru ce vrei tu, incearca un script php, wordpress, sau joomla

iar pentru html incearca web builder sau page maker
in completare la "pentru ce vrei tu, incearca un script php, wordpress, sau joomla" ... e107, mambo, drupal ... si multe alte CMS-uri (CMS = Content Management System) pe care le gasesti aici

#9
Millenium_blc

Millenium_blc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.11.2009

 darkangelbv, on 8th September 2006, 04:45, said:

Daca vrei sa te implici si tu putin poti incepe cu Dreamveawer sau NVU , daca vrei tutul de-a gata, cu o editare foarte usoara a costinutului fa-ti un cont la piczo.com
Dreamweaver mx2004 , cu flash , fireworks ,image gallery photo ar iesi ceva?
Pentru CSS pot folosi Office publisher 2007?
Cat de mare ar putea fi un site (in mb)sa poata fi descarcat rapid de browsere?

Edited by Millenium_blc, 10 November 2009 - 20:46.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate